КИЕВ

Балога «наїхав» на коаліцію за сумнівний спосіб усунення Черновецького

0

Керівник Секретаріату Президента Віктор Балога розцінив прийняття постанови Верховної Ради про призначення позачергових виборів Київської міськради та міського голови Києва як очевидне політичне рішення з сумнівним правовим підґрунтям, повідомили «Київ.proUA.com» у прес-службі Глави держави.
За його словами, вчорашнє голосування у парламенті відбувалося виключно з тактичних розрахунків коаліції, які не були підкріплені юридично бездоганними процедурами. Зокрема, за його словами, постанова ВР базується лише на попередніх висновках тимчасової слідчої комісії, зроблених на підставі судових ухвал, які прямо не вказують на скоєння злочинів посадовцями столичної влади. До того ж ці вердикти не остаточні, оскільки можуть бути оскаржені і, як наслідок, переглянуті в судах вищої інстанції у встановленому порядку.

«Є всі ознаки того, що коаліція в пориві кон’юнктурної доцільності вдалася до усвідомленого нехтування законом. По суті, вищий законодавчий орган засвідчив власний правовий нігілізм», - заявив Балога.

Він також вважає, що постанову Верховної Ради про перевибори столичної влади слід розглядати у масштабі всієї країни, а не лише міста. Створено прецедент, відзначає керівник Секретаріату, коли з міркувань політичних уподобань чи антипатій, примх або помсти може бути зміщений з посади будь-який обраний громадою посадовець чи переобраний весь орган місцевого самоврядування. «Дамоклів меч перевиборів вже нависає над всіма без винятку Радами – від селищних до обласних», - вважає він.

«Місцева влада мала б висловити свою позицію у ситуації, що склалася внаслідок прийняття парламентської постанови щодо Київради. Потрібно вже сьогодні думати про те, як убезпечити місцеве самоврядування від можливих рішень, прийнятих в обхід закону. Адже нині виглядає так, що доля місцевої влади залежить від того, чи не косо погляне на неї коаліція і яким буде рішення відповідного парламентського комітету», - вважає Балога.

Керівник Секретаріату зазначив, що зміна столичної влади була неминуча, оскільки програмувалася ще на етапі розробки коаліційної угоди. «Внісши в цей документ пункт про голосування за позачергові вибори у Києві і Харкові, БЮТ і «Наша Україна – Народна самооборона» апріорі встановили винуватість міських керівників. Тобто, фактично їх визнали злочинцями поза судом, що суперечить Конституції», - зазначає Балога.

На думку Балоги, парламентська більшість явно поспішила, не дочекавшись висновків спеціальної комісії з розслідування діяльності столичної влади.

Керівник Секретаріату також відзначив, що парламентська більшість порушила черговість прийняття законопроектів, передбачених коаліційною угодою. «Ніщо не заважало провести голосування з київського питання, яке стоїть під шостим номером, після остаточного прийняття Закону «Про Кабінет Міністрів», третього в переліку. Тим більше, що якраз за два тижні, які пройдуть до другого читання, коаліція мала б і висновки комісії Васюника, і, можливо, остаточні висновки комісії ВР щодо діяльності Київради. Однак фракція БЮТ зробила все можливе, щоб протиснути рішення, вигідне лише цій політичній силі. Це руйнує порядок пріоритетів більшості і, щонайменше, вельми непорядно стосовно іншого партнера по коаліції – блоку «НУНС», – сказав Балога.
3620
комментарии powered by Disqus

Останні новини

16:01

По факту приема Паршова в ряды Нацгвардии назначена служебная проверка

23:07

Под Киевом обнаружили теплицу с коноплей на миллион

22:05

В столичной подземке поймали мужчину с наркотиками

21:03

В Киеве чуть не сгорели два дома

20:33

Под Киевом бандиты избили мужа и жену

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus