КИЕВ

Спілка секретарів місцевих рад АМУ вимагає відминити вибори в Києві

0

Спілка секретарів місцевих рад Асоціації міст України та громад звернулася до Президента України, Верховної Ради та Кабінету Міністрів з приводу ситуації, що складається у взаємовідносинах органів державної влади з органами місцевого самоврядування. Про це «Київ.proUA.com» повідомили в прес-службі КМДА.

Зокрема, у зверненні містяться вимоги відмінити постанову Верховної Ради про призначення дострокових виборів у столиці і не приймати подібних рішень без вивчення думки місцевих громад, а також відмінити закон про імперативний мандат для місцевих депутатів та переглянути принципи формування місцевих бюджетів.

Звернення було прийняте під час позачергового засідання Спілки секретарів місцевих рад АМУ, яке відбулося сьогодні, 2 квітня, в Києві.

Крім того, у зверненні сказано, що Спілка секретарів місцевих рад АМУ висловлює занепокоєння у зв’язку з намаганням окремих державних структур здійснити ревізію результатів місцевих виборів, проведених у 2006 році. „Ми визнаємо, що ситуація з призначенням дострокових виборів у різних містах України не відображає реальну волю громадян, а відтак є політичною доцільністю різних політичних сил та органів влади”, - наголошується у зверненні.

Також Спілка секретарів місцевих рад Асоціації міст України та громад звернулася до Президента України, Верховної Ради України із закликом неупереджено розглянути ситуацію, що склалася з порушенням прав місцевого самоврядування в Україні безвідносно до конкретних осіб або представницьких органів.

„Переконані, що метою дискусії має стати не „полювання на відьом”, а відображення в Конституції та законах України запропонованих Президентом України позицій щодо вдосконалення територіального устрою держави, надання громадам не лише додаткових повноважень, але і фінансових ресурсів для їх реалізації з метою побудови стабільної та ефективної системи публічної влади в Україні. Наголошуємо на необхідності підтримки ініціатив Президента України усіма відповідальними політиками та політичними силами”, - сказано у зверненні. 

„Місцеве самоврядування, - наголосив виконавчий директор Асоціації міст України та громад Мирослав Пітцик, – це влада, яка обирається громадою, і це влада, яку громада повинна відкликати, якщо її не влаштовує ця влада. І ніяка Верховна Рада не повинна тут втручатися. Тим паче так, як вона це зробила у ситуації з Києвом. Два найгрубіших порушення: не було абсолютно ні одного судового рішення, на яке можна було б послатися, аби прийняти цю постанову, а друге - Рада визначила термін теж з порушенням закону”.
4846
комментарии powered by Disqus

Останні новини

14:04

В Киеве мать ударила сына ножом

13:13

Кличко хочет за 1,5 миллиарда начать реконструкцию развязки на Шулявке

12:17

Кличко уволил своего зама и главу Соломенского района

11:14

В КГГА хотят с помощью геоданных бороться с пробками

10:10

Чиновники мэрии знали, что Шулявский путепровод обрушится, но ничего не делали

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus