КИЕВ

false

На Харківському масиві можна легко відшукати рештки доісторичних акул

0

У свіжонамитих пісках у п`ятнадцяти хвилинах ходи від метро «Позняки» можна знайти рештки величезних доісторичних викопних акул, повідомляє «Газета по-киевски».

Знайдений кореспондентом «Газети…» зуб, близько п`яти сантиметрів завдовжки, належав найкрупнішій в історії хижій акулі –кархародон мегалодон. Ця видова назва перекладається, як «величезний зуб».

Тридцятиметрові рибини неподільно володарювали в світовому океані 16 мільйонів років назад. У їхніх щелепах заввишки 3,4 і шириною 2,75 метри, що містили понад триста ікол різних розмірів, без зусиль помістилося б відразу шестеро осіб. Улюбленою їжею зубастих монстрів були кити. Білі акули – найбільші хижаки сучасного океану і родичі мегалодонів – виглядали б поряд з ними, як кімнатна болонка на фоні сенбернара.

У Палеонтологічному музеї старший науковий співробітник, кандидат біологічних наук Валентин Несин, оглянувши знахідку, розповів: «Акула була велика і жила в період палеогену. Хоча ці зуби, швидше за все, належали молодій особині. Зустрічаються і куди більші екземпляри, що перевищують 10 см. У нас їх особливо багато в районі Канева. Але і в Києві, в намивних пісках і кар`єрах, теж можна знайти». На музейному стенді розміщені збільшені малюнки таких зубів.

Несин нарікає, що в нині якщо і приносять у музей викопні знахідки, то лише для того, щоб дізнатися їхню ринкову вартість. Наразі в Палеонтологічному музеї працює всього троє учених-ентузіастів, тоді як раніше їх було 66. Палеонтологи десять років підряд не виїжджали на розкопки, а інтерес до науки про стародавні форми в житті впав до катастрофічної межі.

Зате Інтернет-магазини заповнені оголошеннями про продаж зубів мегалодона, вартість яких коливається від 400 до 12 тисяч російських рублів. Наприкінці 90-х років минулого століття обіг зубів викопних акул і уламків кісток динозавра на американському ринку старовини склав близько 50 млн. дол.

А більшість киян, попорпавшись у піску біля свого будинку, можуть виявити рештки гігантських акул розмірами з сучасний автобус, які плавали тут тоді, коли на місці нашого міста плескалося тепле тропічне море.
7380
комментарии powered by Disqus

Останні новини

14:17

В Днепровском районе застрелили адвоката

21:06

Киевлянин бросился под колеса авто и погиб

20:16

Киевскую учительницу выселяют из подаренной государством квартиры

19:24

Киевлянка попала под машину во время разговора по телефону

18:15

КГГА анонсировала расследование космических платежек

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus