КИЕВ

Столичні супермаркети не хочуть знижувати ціни

0

Широко розрекламований меморандум між торговцями і урядом про заморожування цін виявився фікцією, повідомляє «Сегодня». Меморандум так і лишився на папері. Товари дорогі.

"Супермаркети не виконують умови меморандуму, підписаного 3 квітня між Кабміном і виробниками основних продуктів з власниками 7 найбільших мереж роздрібної торгівлі в Україні. Майже у всіх регіонах України були виявлені факти перевищення обумовленої 10%-ї торгової націнки на соціально значущі продовольчі товари", — повідомляє прес-служба Податкової з посиланням на голову відомства Сергія Буряка.

У найбільших супермаркетах Києва на більшість "соціально важливих продуктів" ціни вищі, ніж мають бути за меморандумом. В останні дні виник справжній дефіцит на цукор. У деяких магазинах його продають не більше ніж 3 кг в руки. В інших — просто зникає, як тільки з`являється у продажу.

Кияни дивуються, чому ціни на продукти так і не знижені, незважаючи на всі обіцянки Кабміну.

"Масового здешевлення товарів не буде, — розчарував експерт Міжнародного центру перспективних виробів Олександр Жолудь. — З одного боку, не всі постачальники і торговці його підписали, з іншого, ті, що підписали, залишили собі масу лазівок. Наприклад, ціна цукру 3,30 грн. зафіксована... у мішках по 50 кг. А його розфасовують, а потім продають, тому магазин має повне право накинути 10-15 коп. за розфасовку. Або молоко і кефір в основному зберігаються 7 і більше днів, а в меморандумі вказано: молокопродукти з терміном зберігання до 5 днів».

На деякі позиції ціна трохи впала, наприклад, на 1—2 коп. подешевшав хліб і батони, тобто торговці показують, що вони співробітничають з урядом. Саме з цієї причини до них навряд чи будуть застосовані жорсткі заходи: наприклад, "наїзд" податкової або пожежників. Проте реально знизити ціни на продукти зможе тільки хороший урожай – вважає експерт.

 
3662
комментарии powered by Disqus

Останні новини

16:01

По факту приема Паршова в ряды Нацгвардии назначена служебная проверка

23:07

Под Киевом обнаружили теплицу с коноплей на миллион

22:05

В столичной подземке поймали мужчину с наркотиками

21:03

В Киеве чуть не сгорели два дома

20:33

Под Киевом бандиты избили мужа и жену

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus