КИЕВ

Ціна за оренду торгових площ у Києві – на третьому місці в Європі

0

Київський ринок торгової нерухомості продовжує рости помірними темпами. До 2010 року загальна площа торгових приміщень, що орендуються, має скласти 1 млн. кв.м. При цьому зниження орендних ставок на такі об`єкти не відбудеться. Про це йшла мова на форумі з торгових центрів, організованому компанією "Meeting Point Ukraine".

Як передає ЛІГАБізнесІнформ, зокрема, за словами заступника директора Департаменту торгової нерухомості компанії "Colliers International" Наталії Кравець, у 2007 році близько 53 тис. кв. м якісних торгових приміщень було введено в експлуатацію, що збільшило загальний обсяг пропозиції приблизно на 18%. Таким чином, загальна площа торгових приміщень, що орендуються, на кінець 2007 року склала близько 350 тис. кв. м.

При цьому, як повідомила експерт, в 2008 році на ринок вийдуть не всі із заявлених раніше до реалізації проектів. "Ми вважаємо, що до кінця року в ТЦ буде реалізовано тільки 71 тис. кв .м нових площ. Але до 2010 року ми вийдемо на показник в 1 млн.", - сказала Кравець, додавши, що найбільший інтерес інвесторів буде зосереджений у Києві, містах-мільйонниках, а також у Львові та Запоріжжі.

У свою чергу, як повідомила консультант відділу торгових площ компанії "Jones Lang LaSalle" Ганна Чуботіна, за оцінками компанії, загальний обсяг пропозиції якісних торгових площ у столиці становить близько 200 тис. кв. м. "Це в 10 разів менше, ніж у Москві", - підкреслює експерт.

Чуботіна відзначила, що за базовими орендними ставками на якісні торгові приміщення площею 100 кв. м (розташовані на першому рівні торгової галереї) Київ серед європейських міст посідає третю позицію ($2 100 за кв.м в рік), поступаючись тільки Москві і Лондону. У крупних містах України орендні ставки на 30% нижчі, ніж у Києві, а в невеликих містах (з населенням до 250 тис.) - на 40-50%. Головною причиною високої цінової складової, за словмих Чуботіної, є дефіцит площ, адже рівень вакантності площ на сьогодні становить не більше 1%.

Керівник відділу офісної і торгової нерухомості компанії "Knight Frank" Ганна Антонова впевнена, що в найближчі три роки оренда в сучасних торгових об`єктах не подешевшає. І базові орендні ставки, швидше за все, залишаться для "якірних" орендарів на рівні $180-480 за кв.м на рік, для операторів торгової галереї - на рівні $960-3600 за кв.м на рік. Вона повідомила, що за оцінками компанії, загальний обсяг якісних площ в I кварталі оцінений в 683,1 тис. кв.м, на площу, що орендується, припадає 431 тис. "квадратів". При цьому введено в експлуатацію цього року 84 тис. кв.м торгових приміщень.

 

 

 
9683
комментарии powered by Disqus

Останні новини

19:35

Сослуживцы из «Донбасса» рассказали об убийце Вороненкова

19:02

В столице произошло ДТП с участием пяти автомобилей

18:25

В КГГА констатировали отсутствие системы сбора опасных отходов

18:02

В Киеве начнет работу муниципальная охранная компания

17:55

Личность убийцы Вороненкова не установлена

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus