КИЇВ

Черновецький ловитиме виборців новою «сіткою»

0

Столичний мер модернізує свою «сітково-маркетингову» систему виборчих штабів. у мерії сподваються за її допомогою залучити на свій бік майже половину київських виборців  

Попередня виборча кампанія Леоніда Черновецького базувалася на «засіванні гречки», а також на чіткій і великій структурі виборчих штабів. Агітація вибудовувалася у такий спосіб: кожний представник перших «тридцяток» списків блоку Черновецького в Київраді і десять райрад повинні були забезпечити результативне голосування 50 людей, а ті у свою чергу гарантували, що приведуть ще 10–15 «правильних» виборців і так далі. Тепер штаб Черновецького вирішив відмовитися від роздачі «продовольчих пайків», але, користуючись ресурсами мерії, планує вдосконалити саму агітаційну систему.  

Агітаторів спокушають «світлим майбутнім»

За інформацією «k:», базовим елементом агітаційної «мережі» Черновецького повинні стати керівники так званих громадських рад. «Ареалом» діяльності кожної такої «громадської ради» будуть у середньому 2–3 будинки, а голова «ради» паралельно з ЖЕКами (до речі, цим структурам і їхнім керівникам, які також залежать від керівництва районів у мерії, повністю не довіряють) матиме певну владу й мінімальні матеріальні ресурси для вирішення дрібних проблем у конкретних будинках і дворах. Йдеться, наприклад, про «косметичний» ремонті під’їздів, дитячих майданчиків і т.д. Крім того, від голів «громадських рад» безпосередньо залежатимуть консьєржі та опосередковано — двірники. Нагадаємо, представники цих професій і раніше розглядалися як важливий фактор у проведенні агітації. Попервах Черновецький планував оплачувати послуги консьєржів з міського бюджету, але поки ця ідея не зрушилася з мертвої точки. А двірникам мерія вже реально підвищила цього року зарплату до 2000 грн.

На час виборів майбутні голови «громадських рад» виконуватимуть свої функції нібито на «громадських засадах», однак їм обіцяють, що у випадку перемоги Черновецького, вони отримають фінансування з міської скарбниці. Обіцяється, що ці люди одержуватимуть невисокі зарплати, а також розпоряджатимуться скромними сумами грошей на косметичний ремонт під’їздів або озеленення дворів. Таким чином, мотивація добросовісно займатися пропагандою у такого агітатора набагато вища, ніж у простого рознощика листівок, якому платять тільки під час виборчої кампанії. Втім, головам «громадських рад» не варто вельми спокушатися. Навіть у випадку перемоги Черновецького рішення про матеріальну підтримку цих «рад» за рахунок столичного бюджету прийматиме Київрада, а який там буде розклад — зараз сказати важко. Так чи так, але керівництво «громадських рад» під час виборчої кампанії курируватиме безпосередньо центральний штаб Черновецького через десять районних штабів. Виборчою кампанією мера в районах керуватимуть знову ж таки люди з першої «тридцятки» списку блоку Черновецького в Київраді, які кровно зацікавлені в поліпшенні результату міського голови й блоку.

Уся ця агітаційна «армія» кандидатів у депутати, голів «громадських рад» налічуватиме приблизно 3,5 тис. «багнетів». Однак і завдання перед ними стоїть доволі складне — залучити на свій бік майже 600 тис. виборців (маркетингова система розрахована на 750 тис. осіб, але 100–150 тис. ідуть на «усушку й утруску»). Перед позачерговими парламентськими виборами у Києві налічувалося не більше 2 млн. виборців, а на виборчі дільниці з’явилося приблизно 1,3 млн., тобто 63,4%. Щоправда, можна прогнозувати, що мешканці столиці на київських перевиборах виявлять більшу активність і їхня кількість зросте мінімум до 1,5 млн. Таким чином, Черновецький розраховує «покрити» від 40 до 50% столичного електорату.

«Соціалка» і транспорт «на службі» Черновецького

2006 року Леонід Михайлович отримав підтримку понад 450 тис. виборців. Отож нова «планка» в 600 тис. не така вже й недосяжна. У мерії не приховують, що насамперед роблять ставку на малозабезпечених пенсіонерів. За інформацією «k:», їх уже не спокушатимуть «продовольчими пайками» (останні такі «подарунки» вони одержували на початку березня, тоді було роздано, саме 600 тис. «пакетів»), бо в Черновецького небезпідставно побоюються, що це класифікуватиметься як «підкуп виборців». Нагадаємо, 2006 року обрання Черновецького оскаржували через суди саме через це. Та Черновецький-мер на відміну від Черновецького-кандидата має інші можливості облагодіяти свій електорат. Тепер у його розпорядженні міська скарбниця, і доплати до пенсій здійснюються регулярно, як і при Олександру Омельченку, тільки тепер це записується в «актив» Леоніда Михайловича. За даними «k:», мерія планує перед виборами збільшити щомісячні доплати (які щоразу оформлюються як «одноразова допомога» до різних свят) непрацюючим пенсіонерам з 100 грн. до 150 грн., а працюючим — з 75 грн. до 100 грн. Крім того, свої виборчі «бонуси» отримають й інші малозабезпечені: інваліди, матері-одиначки та інші.

Безсумнівно, Черновецький покладатиметься не тільки на меркантильні інтереси малозабезпечених, а займеться також формуванням іміджу мера-господарника. Для цього команда Черновецького вподобала транспортну тематику, правильно порахувавши, що балачки про боротьбу із заторами зрозуміліші, аніж розповіді про кілометри замінених труб. По-перше, мерія постарається відкрити до виборів одну нову станцію метро. Швидше за все, нею стане «Червовий хутір» — станція, що була практично завершена, але Леонід Михайлович на початку свого мерства її будівництво заморозив. Тоді своє рішення він пояснив тим, що «вона знаходиться у лісі, а звірі на метро не їздять». Уже в листопаді минулого року в мерії заявили: щодо цієї станції «ідеологія змінилася, і тут буде новий мікрорайон», отож її відкриття треба чекати до Дня Києва. Вочевидь, справжня причина «розморозки» «Червового хутору» у тім, що відкриття нових станцій у напрямку масивів «Теремки» неабияк затримується.

По-друге, мерія, борючись із заторам, із травня обмежила пересування транзитних вантажівок через Київ. У питанні з вантажівками Черновецький не тільки сам «піариться», але й намагається спровокувати Кабмін на відповідну реакцію. Річ у тім, що 20% усіх автомобільних транзитних перевезень через Україну проходить через Київ, що становить приблизно 700–800 «хур» на добу. В основному вони рухаються із заходу Житомирським шосе, через Кільцеву дорогу виїжджають на Південний міст, і наскільки великі проблеми вони створюють у центрі міста — спірне питання. Так чи так, але заборона рухатися у денний час і необхідність день чекати під Києвом може, м’яко кажучи, шокувати іноземні фірми, які займаються транзитними перевезеннями. Крім того, Мінтрансу необхідно повідомити 52 країни про те, що столичний мер своїм розпорядженням заборонив рух вантажівок. Таким чином, в України буде підіпсовний імідж як країни-транзитера, та й вантажопотоки можуть переорієнтуватися на Білорусь. Звичайно, Кабмін має право скасувати рішення голови Київміськадміністрації, але, можливо, це й потрібно Черновецькому. Тоді він заявить, що прем’єр Юлія Тимошенко особисто відповідає за затори в Києві. Він уже звинуватив Кабмін у тім, що той йому перешкоджає наводити лад у центрі Києва за допомогою евакуаторів (Мін’юст визнав їх роботу незаконною), а «бютівці» у мера опинилися винуватими за подорожчання проїзду в маршрутках.     

Технічний кандидат від мера

Збирається мер випробувати на перевиборах і таку давно відому технологію як висування «технічного» кандидата. Попрацювати на Черновецького повинен один з його заступників Сергій Рудик, який курує в мерії питання внутрішньої політики. Пан Рудик є членом «ПОРИ», але, зважаючи на все, стане самовисуванцем. У другій половині 90-х він працював на різних посадах у Держкомітеті у справах національностей і міграцій, а потім очолював спостережну раду Фонду регіональних ініціатив, який працював на різні гранти. Під час «помаранчевої революції» примкнув до «Пори» (Рудик — давній і близький друг В’ячеслава Каськіва, з яким вони разом училися у Чернівцях) і після перемоги Віктора Ющенка його призначили головою Держкомміграції. На виборах 2006 року в Київраді став третім номером списку блоку «ПОРА-ПРП». До речі, цей список складав член ПРП, а тепер нардеп-«бютівець» Володимир Бондаренко, який нещадно викреслив усіх «пористів» із прохідної частини. Але в «ПОРИ» вистачило впливу зберегти прохідне місце за Рудиком. Однак він став одним з перших «перебіжчиків» під «прапори Черновецького» — саме Рудик був у лавах чотирьох депутатів, які всупереч рішенню своїх партій взяли участь у першій сесії нової Київради й сприяли інавгурації Черновецького.

Тепер по всьому Києву розвішано рекламні щити, на яких заступник Черновецького Рудик демонструє потужні м’язи й погрожує кувалдою зруйнувати пам’ятники тоталітарної епохи по всій Україні. Появу цих щитів можна пов’язувати з тим, що він стане одним із претендентів на мерське крісло. Оскільки рейтинг у даного кандидата нульовий, то мають місце підозри в його «технічності». Зважаючи на все, він повинен протидіяти як «порист» і «борець із пам’ятниками тоталітаризму» — будь-якому «помаранчевому» кандидату. Однак парламентські перевибори засвідчили, що «технічні» проекти все менше й менше можуть забрати голосів. Отож і Рудик, навряд чи в когось щось «украде». Швидше за все, команда Черновецького використовуватиме його як «помаранчевого» критика опонентів Леоніда Михайловича.

У цьому контексті слід зазначити, що на Черновецького також можуть «напустити» технічних кандидатів. Зокрема, якщо Юлія Тимошенко знайде способи переконати комуністів висунути кандидата в столичні мери, то він може реально «обскубати» пенсійний електорат Леоніда Михайловича. Ще більшу небезпеку для Черновецького становить Партія регіонів. Якщо «регіонали», які на перевиборах у Києві набрали 15% голосів киян, відмовляться його підтримати й висунуть свого кандидата, скажімо, Василя Горбаля, то й тут Черновецький втратить кілька відсотків.

 

 

Новости партнеров

Loading...

Новости Trembita.info

Последние новости

17:26

В Киеве провели обыски в офисе «Новой Почты»

16:30

В Киеве патрульный полицейский помогал пьяным водителям избежать правосудия

15:41

В Киеве бесследно исчез 36-летний мужчина

15:15

В Киеве предлагают запретить продажу табачных изделий на остановках

14:19

Киевляне просят пустить больше транспорта с Дарницы до Теремков

Архів

kyiv.comments.ua

block2

kyiv.comments.ua
Загрузка...

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине

  © «Комментарии:», 2014

Система Orphus