КИЇВ

П’ять київських колон НУ — НС

0

Київські вибори стали для НУ — НС «яблуком розладу». Соратники по парламентській фракції тепер конкурують у боротьбі за місця у Київраді

Юрій Луценко не захотів ділитися своїм столичним рейтингом ні з ким, крім голови київської організації НСНУ Миколою Мартиненком. Така «жадібність» міністра внутрішніх справ змусила його соратників по «Народній самообороні» Олександра Омельченка й Миколу Катеринчука розігрувати свою київську карту й торгувати нею навіть у «біло-блакитному» таборі.

Сателіти БЮТ

Юрій Луценко ще говорить про можливість об’єднання усіх «демократичних» сил навколо єдиного кандидата в мери Києва, але до Київради вирішив іти самостійно. Головний міліціонер країни через партію «Вперед, Україно!» уже оформив відносини зі столичним осередком партії Народний Союз «Наша Україна», де всім заправляє її голова нардеп Микола Мартиненко. У нього як одного з «любих друзів» імідж трохи заплямований. Тому не дивно, що в першій п’ятірці київського, суттєво урізаного, варіанту блоку НУ — НС не видно людей, наближених до головного київського «нашоукраїнця». Відразу за першим номером Юрієм Луценком йде давній соратник лідера НСНУ й парламентської фракції НУ — НС В’ячеслава Кириленка Юрій Зубко. Заступник міністра культури й туризму Зубко є сподвижником Кириленка з часів студентського голодування у Києві в 1990 році й був його першим заступником у «Молодому Русі». Щоправда, особливою публічністю він ніколи не «страждав», а як людина нефотогенічна навряд чи буде активно долучатися до агітаційних процесів.
Під третім номером у київському списку НУ — НС стоїть екс-керівник Ощадбанку, депутат Київради від НУ Олександр Морозов. Нещодавно Президент звільнив Морозова як члена спостережної ради Ощадбанку, хоча йому нібито обіцяли посаду голови спостережної ради, Олександр Валерійович заявив, що «Ющенко зрадив його тричі». Зараз Морозов не приховує свого негативного ставлення до президентського претендента на посаду керівника Ощадбанку Андрія Пишного і вважає причиною свого звільнення відмову брати участь у «хорі» критиків Кабміну з Банкової. Слід також зазначити, що Морозов як нардеп ВР четвертого скликання входив до «нашоукраїнської» групи «Разом» і дотепер підтримує хороші відносини з Миколою Мартиненком.
Четвертий і п’ятий номери списку НУ — НС у Київраді — прямі креатури Луценка. Це нардеп Катерина Лук’янова — колишній секретар Вінницького обкому СПУ, яка покинула лави соціалістів після «зради» Олександра Мороза й була біля витоків «Народної самооборони», а також керівник ГУ МВС у Києві Віталій Ярема. Останній й зараз є депутатом Київради від НУ, а його кар’єрний ріст у міліції безпосередньо пов’язаний з міністром Луценком.
Можна прогнозувати, що в прохідній частині київського списку НУ — НС обов’язково з’являться люди, наближені до Мартиненка. Так, шосту позицію посіла головний лікар Клініки лазерної медицини Ольга Богомолець, яка пройшла до Київради 2006 року за списком НУ з подачі того ж Мартиненка. Щоправда, потім Богомолець у нову промерську фракцію «Столичні реформи». Одначе репутація Богомолець як «перебіжчика», схоже, нікого не бентежить у блоці НУ — НС: ані Луценка, ані Мартиненка.
 Що ж стосується першої п’ятірки, то її склад свідчить про те, що нова київська фракція НУ — НС, швидше за все, буде якщо не сателітом, то, у всякому разі, лояльним до БЮТ формуванням. У цьому плані все залежатиме від відносин між Юрієм Луценком і Юлією Тимошенко. Більше того, Банкова не змогла нав’язати міському осередку НУ — НС «своє бачення» списку до міськради.

ІВАНОВ МІНЯЄ ГАК НА ОМЕЛЬЧЕНКА Й КАТЕРИНЧУКА

Складно сказати, чиї непомірні амбіції стали причиною розколу НУ — НС на «київському ґрунті», але, крім однойменного блоку, до Київради йдуть кілька «демократичних» колон. Реальну конкуренцію НУ — НС, безперечно, складе блок Олександра Омельченка, що як по-справжньому популярний у Києві діяч не побажав бути «обслугою» у проектах Луценка. Можна зрозуміти й мотиви висування Омельченка, який бачачи, що єдиного кандидата від «демократів» наразі не передбачається, вирішив набити собі ціну. Слабким місцем Омельченка може стати те, що співзасновником його іменного блоку стала Морська партія — дітище відомого нардепа-«регіонала» Сергія Ківалова і СДС, яку раніше пов’язували з Євгеном Марчуком. У цілому блок Омельченка має всі шанси на проходження до Київради. Це розуміють і в київських бізнес-колах, тому багато столичних бізнесменів не проти зробити ставку на екс-мера. До речі, Мартиненко, схоже, готовий фінансувати проект Омельченка.
А втім, за даними «k:», найактивніші переговори з Омельченком ведуть співвласник «Київенергохолдингу», банку «Хрещатик», холдингу «Хліб Києва», депутат Київради Андрій Іванов і його партнер, нардеп-«регіонал» Василь Хмельницький. Для їхнього бізнесу дуже мати вплив на столичну владу. Дотепер вони це робили через фракцію «Громадського активу Києва» (ГАК), яку фінансували на виборах-2006. Але Іванов і Хмельницький не вірять, що ГАК повторить свій успіх, і, крім переговорів з Омельченком, переймаються створенням нового технічного проекту.
За інформацією «k:», Іванов і Хмельницький вкладають гроші в «розкручування» ще одного уламка НУ — НС блоку Миколи Катеринчука. Зараз у штабі Миколи Дмитровича вже працює політтехнолог Сергій Гайдай, який у свій час «розкрутив» ГАК за моделлю однієї з російських політичних сил. Спонсори проекту Катеринчука сподіваються не тільки отримати свою фракцію у Київраді, але й знайти вихід на Банкову, бо лідер Європейської партії у дружніх відносинах з дружиною Президента. При цьому, як вважають деякі експерти, Іванов і Хмельницький використовують Катеринчука навмання — вкладаючи в нього гроші, вони допомагають Черновецькому відтягати голоси в його головного суперника Кличка (проект Омельченко-мер має ідентичну функцію).

РІЗНОШЕРСТІ КАРЛИКИ

Отже, НУ — НС на київських перевиборах представляють три основні колони. Однак і це не межа його дроблення у Києві, тому що свої міні-колони на ці вибори висуває ще кілька партій з НУ — НС. Так, лідер УНП Юрій Костенко заявив, що «партія змушена йти до Київради самостійно», бо всі її союзники по НУ — НС уже знайшли собі місце під сонцем.
УНП уже відрекомендувала свою першу п’ятірку, де двоє людей представляють компанію «Оболонь». Власник «Оболоні» нардеп Олександр Слободян вирішив не брати участі у «поході на Київ», хоча раніше в УНП заявляли, що він може стати єдиним кандидатом від «демократичної» коаліції. На посаду міського очільника УНП висунула директора Інституту мистецтвознавства, фольклористики й етнології імені М.Рильського НАНУ Ганну Скрипник. Зрозуміло, що УНП не має шансів пройти до Київради, а пані Скрипник — на перемогу в мерських перегонах. Але це спосіб помститися союзникам, які забули про УНП, тому що Слободяну цілком під силу відтягти трохи голосів в інших «помаранчевих». Свою маленьку колону готує і «ПОРА», яка навіть «призначила» Владислава Каськіва (щоправда, без його згоди) кандидатом у мери. Тепер для цілковитої картини розколу НУ — НС по-київськи залишається тільки очікувати, що на місця у Київраді й мерство в столиці претензії пред’являть ще ХДС Володимира Стретовича, УРП «Собор» Анатолія Матвієнка й «захисники Батьківщини» Юрія Кармазіна.

----
Майже кожний суб’єкт блоку НУ — НС вважає, що має право на свою частку в київській владі. Однак партії з НУ — НС, не в змозі «проковтнути» київський електорат, хочуть його хоча б «надкусити», щоб тільки не перепало більш рейтинговому «помаранчевому» побратиму

Новости партнеров

Loading...

Новости Trembita.info

Последние новости

13:28

В Киеве повредили дамбу на Бортнической станции аэрации

12:35

Возле станции метро «Дорогожичи» ограничат движение

12:07

Киевскую электричку предлагают продлить до Вишневого

11:24

Помогите найти: в Киеве пропал 10-летний мальчик

11:19

Жителей столицы предупреждают о сильном ветре

Архів

kyiv.comments.ua

block2

kyiv.comments.ua
Загрузка...

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине

  © «Комментарии:», 2014

Система Orphus