КИЇВ

Кличко «засвітив» нову команду

0

Навколо Віталія Кличка об’єдналися люди наближені до родини Президента, великі столичні бізнесмени, «рухівці», скривджені «литвинівці» та «заслані козачки» з БЮТ

З колишньої команди Віталія Кличка практично нікого не покликали в новий «похід на Київ». «За облавком» залишилися і ПОРА, і ПРП, які були основою колишнього блоку чемпіона світу з боксу. А втім, у першій п’ятірці Блоку Кличка нового зразка немає жодного представника партій-співзасновників даного виборчого утворення. Однак це не повинно нікого ввести в обману — базовою для Віталія Кличка стане «Європейська столиця», партія великого столичного забудовника Лева Парцхаладзе.

Обличчя «боксерського» блоку
Перша п’ятірка Блоку Кличка (БК) вражає своєю строкатістю і «багатовекторністю». Крім самого пана Кличка, туди ввійшли екс-голова Мінпаливенерго й колишній губернатор Одещини Іван Плачков, депутат Київради від Блоку Кличка Наталія Новак, депутат Київради від Блоку Литвина та екс-голова Печерської РДА Анатолій Коваленко, колишній голова столичної фракції НУ, великий бізнесмен Дмитро Андрієвський. Поява Наталії Новак і Дмитра Андрієвського у верхній частині списку БК була цілком прогнозованою. Наталія Новак досвідчений депутат Київради вже трьох скликань, як член ПРП, залишалася вірною своїй опозиційній фракції, коли більшість її колег шукали щастя під крилом у Леоніда Черновецького. Що стосується співвласника концерну «Київпідземшляхбуд» Дмитра Андрієвського, то він також останнім часом є найближчим соратником Віталія Кличка. Крім того, Андрієвського вже давно мало що пов’язує з рідною київською фракцією «Наша Україна», справжнім лідером якої є нардеп Микола Мартиненко. Подейкують, що у свій час відносини між ними різко погіршилися, через що Андрієвський і втратив місце керівника фракції в Київраді. Після цього він став пов’язувати своє майбутнє винятково з Кличком.
А от поява Плачкова й Коваленка в першій п’ятірці, м’яко кажучи, багатьох спантеличила. Щодо Івана Плачкова, то все зрозуміло, не секрет, що Іван Васильович — «безрадицький» сусід Віктора Ющенка і вони дружать родинами. Найімовірніше, саме родина Президента нав’язала своєму ставленику в мери Києва колишнього голову «Київенерго» Плачкова. Щодо Анатолія Коваленка, то, схоже, багаторічний керівник Печерського району (протягом 1993–2006 років) образився на Блок Литвина за те, що тепер головним київським «литвинівцем» і кандидатом на посаду міського очільника є голова Шевченківської РДА Віктор Пилипишин. Тому Коваленко вирішив запропонувати свої послуги Кличку. Він пообіцяв зробити все можливе й неможливе для перемоги Кличка в Печерськом районі. Хоча на торішніх парламентських перевиборах результат БЛ на Печерську був одним з найнижчих по Києву. Та й вплив Коваленка в районі доволі слабкий. Анатолій Андрійович просто зумів дуже вигідно продати свої попередні заслуги.
Скромні спонсори Кличка
Як йшлося вище, співзасновникам БК не знайшлося місця у першій п’ятірці, але, схоже, ніхто їх особливо й не збирається «світити». Мабуть, це не стосується тільки Народного Руху України, який на установчому з’їзді блоку представляв його лідер Борис Тарасюк. Однак головні дивіденди від участі отримає безпосередньо столична організація НРУ та її керівник нардеп Олександр Чорноволенко. Подейкують, що «рухівцям» потрібно в Блоці Кличка не більше трьох прохідних місць, одне з яких неодмінно перепаде дружині Чорноволенка, депутату Київради від НУ Людмилі Закревській (за чутками, у родини Чорноволенків-Закревських є інтереси в столичній зовнішній рекламі).
А от такого засновника «тричленного» Блоку Кличка як партію «Українські соціал-демократи» навряд чи є сенс навіть «світити» через її невідомість. Очолює партію депутат Київради від БЮТ Олександр Клюс. До БЮТ Клюс потрапив через УСДП і не дивно, що продовжує триматися «соціал-демократичної» шляху. Він запам’ятався тим, що очолював депутатську групу з вивчення доцільності підвищення тарифів на послуги ЖКГ, які пробував ввести Черновецький 2006 року, а також активною участю в організації (правда, невдалої) референдуму про недовіру столичному очільнику. Поява Клюса в Блоці Кличка пов’язана з тим, що він у хороших відносинах із чемпіоном світу й тут, він вважає, що буде більше затребуваний. Простіше кажучи, Клюс сподівається, що в Блоці Кличка в нього є більше шансів для кар’єрного росту.
Вочевидь, не афішуватиме Кличко й головного організатора свого блоку (імовірно, свого основного спонсора) партію «Європейська столиця», що асоціюється з головою ради директорів девелоперської компанії «ХХІ століття» Львом Парцхаладзе. За даними «k:», представники «Європейської столиці» отримають у прохідній частині не менш 10 місць, а сам Лев Ревазович і його партнер і колишній заступник головного архітектора Києва Андрій Миргородський будуть у першій десятці блоку. У принципі, це найслабша ланка Кличка: багато говоритимуть про бажання компанії Парцхаладзе забудувати набережну Дніпра й звести будинок поблизу Аскольдової могили. Не кажучи вже про дрібніші «грішки».
Здається, що знайдеться місце в прохідній частині списку й ще для одного старого спонсора Кличка — нинішнього депутата його фракції Миколи Марченка, що контролює АКБ «Київ» і ВАТ «Київпроект». Однак, зважаючи на все, це наразі не межа «багатовекторності» Кличка, який ще не полишив надії заручитися підтримкою і БЮТ, і НУ–НС.
---
У політичних відносинах Віталій Кличко буде опиратися на прозахідний імідж НРУ та особисто Бориса Тарасюка, а кошти на ведення кампанії збирається брати з кишень великого столичного бізнесмена Льва Парцхаладзе
    

Новости партнеров

Loading...

Новости Trembita.info

Последние новости

14:15

Железная дорога в "Борисполе" станет подземной

13:40

В киевском метро появятся новые схемы станций

12:45

В Киеве пройдет фестиваль парикмахерского искусства

12:17

"Киевавтодор" отчитался о проделанных ремонтных работах

11:54

В Киеве из-за марафона изменится движение общественного транспорта

Архів

kyiv.comments.ua

block2

kyiv.comments.ua
Загрузка...

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине

  © «Комментарии:», 2014

Система Orphus