КИЇВ

«У нас тут Олександр Валентинович поряд стоїть»

0

13 травня ввечері Юлія Тимошенко презентувала мешканцям київського Подолу «майбутнього мера столиці» Олександра Турчинова і натякнула, що може позмагатися за президентське крісло.

Зі встановленої на Контрактовій площі у Києві сцени виступили претендент на посаду міського голови столиці, перший віце-прем’єр міністр Олександр Турчинов і лідер БЮТ, прем’єр-міністр Юлія Тимошенко. Обоє синхронно розповіли про досягнення уряду і вкрили мокрим рядном Президента Віктора Ющенка. Знайшлося трохи часу і для агітації за Турчинова як кандидата у мери Києва.

На Контрактовій площі побував кореспондент «proUA».

Перед початком агітації кількатисячний натовп розігрівають вітчизняні виконавці: Ніна Матвієнко, Тарас Петриненко та Тетяна Горобець. Починається дощ, і прапори БЮТ над людськими головами перемежовуються різнокольоровими парасольками.

− Ну, от ми й доспівалися до того, що на сцені з’являється Олександр Турчинов, − оголошує Петриненко і звільняє місце біля мікрофону для кандидата у мери. Той неспішно виходить на сцену і разом з натовпом слухає духовний гімн України у виконанні Ніни Матвієнко. Забувши привітатися, пан Турчинов починає заздалегідь заготовлену промову:

− Дякую, шановні друзі, що, незважаючи на не зовсім гарну погоду, ви прийшли сюди, щоб ми могли, дивлячись у вічі один одному, чесно і відверто поговорити.

«Чесно і відверто» говорити – не так вже й просто, бо глядачі стоять не перед самою сценою, а за металевою огорожею. Втім, зображення транслюється на два великі монітори, тому принаймні очі Турчинова таки видно добре.

− Коли наша політична сила йшла на вибори у парламент, ми обіцяли киянам, що дострокові вибори у місті відбудуться, бо немає жодного міста в Україні, де б у таких масштабах відбувалася корупція, − продовжує кандидат. − Немає іншого міста в Україні, де б так нахабно, так цинічно розкрадали київську землю, київську власність.З «майбутнім мером» від БЮТ важко сперечатися. Справді, де ще, крім Києва, можуть дерибанити київські землі? Втім, на думку Турчинова, не тільки цей факт став причиною оголошення дострокових виборів. Існує й ще одна «страшна воєнна тайна».

− Є ще одна серйозна причина, яку ми не хотіли афішувати, − говорить Олександр Валентинович. − Ви знаєте, у нас достатньо специфічна Конституція. В Україні за всі соціальні й економічні проблеми відповідає уряд. І ви знаєте, дійсно уряд не ховається від відповідальності. В той же час в уряду відсутні механізми, щоб можна було реалізувати прийняті програми. Вся місцева влада, відповідно до Конституції, підпорядкована Президенту України. Ви знаєте, дійсно уряд може приймати рішення, але ж нема кому їх виконувати. Більше того, наближаються президентські вибори, і все робиться для того, щоби принизити кабмін, принизити прем’єр-міністра і просто саботувати рішення, як необхідні не уряду, які необхідні Україні.

Перший камінь у город Президента, таким чином, кинуто. Проте Турчинов не зупиняється на досягнутому:

− Ми не можемо цього більше терпіти. Подобається Президенту, не подобається, але ми підемо на зміни Конституції. І ми підпорядкуємо уряду місцеву владу і наведемо в країні порядок. Більше того, ми підпорядкуємо Кабінету міністрів силові структури. Тому що сьогодні силовими структурами керує Президент, але ж ми не побачили, що у нас дійсно почалася боротьба з корупцією. Силові структури повинні не «кришувати» злочинців, а боротися з ними. Нам треба наводити у країні порядок.

Розібравшись із корупцією у межах всієї країни, пан Турчинов повертається до Києва. Кілька хвилин він розповідає про основні задачі, які стоять перед столичною владою і обіцяє все вирішити.

− Саме тому я і йду на київські вибори − щоб перемогти і довести не тільки киянам, а й усій Україні, які можна отримати досягнення, які можна вирішити задачі, коли об’єднуються місцева і центральна влада, − каже він. − Наша команда хоче отримати більшість у Київраді. І тоді не існує жодної задачі, якої ми б не могли вирішити, об’єднавши кабінет міністрів і київську владу. Це буде приклад для всієї України.

− Разом ми переможемо, − закінчує свій виступ Турчинов і отримує у відповідь рідкі оплески. − Дякую вам і сподіваюся на вашу підтримку.

А от Юлію Тимошенко юрба зустрічає гучними оваціями. Може, тому, що прем’єрка, на відміну від свого попередника, не забула привітатися.

− Доброго вечора, дорогі мої кияни! − емоційно починає Тимошенко і замовкає, чекаючи, доки стихнуть аплодисменти. − Я дуже рада бачити вас. Вибачте за те, що наша зустріч проходить під дощем. Але я зараз на дощ дивлюся з прем’єрських позицій, тому що два дощі в травні – це гарантований врожай…

Натовп махає мокрими від дощу прапорами. А що? Врожай – це добре.

− Ми фундаментально піднімемо заробітну плату, − сходу обіцяє прем’єрка. − Вже в цьому бюджеті ми знайшли гроші. Ми переходимо на тарифну сітку, і вже з вересня ми потужно пішли на підвищення заробітних плат. Проблеми на сьогоднішній день дійсно є з інфляцією. І ми просто відчуваємо це щодня. Ми отримали у спадщину величезні інфляційні процеси.Далі з’ясовується, що у нинішньому підвищенні цін винні абсолютно всі політики за виключенням лідера БЮТ.

− Це все вибори Президента, які будуть у нас через півтора року, − скрушно хитає головою Тимошенко. − І сьогодні політики почали конкурувати і діяти за принципом «чим гірше – тим краще». І якщо мене Президент сприймає як конкурента на 2010 рік на президентські вибори, то потрібно зробити так, щоб ваша довіра до мене була знижена до нуля. І тому ставляться навколо уряду силки: ви спробуйте, попрацюйте, а ми подивимось, як у вас це вийде. Але зі мною такі штучки не проходять, я вам чесно кажу. Я вважаю, що нам потрібно вже припинити мовчання. Ви помітили, що я чотири місяці жодного слова не сказала у відповідь на образи, на обвинувачення, на закиди і приниження? Чому? Тому що я зберігаю цю демократичну коаліцію просто так, як тільки можу. І заради цього я готова пробачити те, що інший би політик ніколи не пробачив би. Але всьому є край. Два з половиною місяці антиінфляційні закони лежать у парламенті. Сьогодні немає важливішого питання.

Тимошенко входить в азарт і зізнається, що й сама не проти сісти у президентське крісло:

− Я сьогодні вперше за останні чотири місяці попередила Президента, що, якщо так буде продовжуватися, я йому не партнер і не союзник. Ганьбити і принижувати власну країну, фактично нищити економічно все, що ми сьогодні здобуваємо, − це не є методи боротьби за наступні президентські вибори. Я Президенту, коли створювали коаліцію, сказала, що, якщо буде мир, спокій і нормальна співпраця, я готова залишитися і спокійно працювати в уряді, хай він іде на ті президентські вибори, які так омріяв. Нема питань. Але хіба можна сьогодні, коли ми бачимо, що править Балога, що править нова, зібрана невідомо звідки команда, і все це робиться на очах у всієї країни… Думаю, зараз потрібно ставити питання дуже жорстко… Водночас ніякого переформатування коаліції не буде, ми будемо йти цим шляхом до кінця…

− У нас тут Олександр Валентинович поряд стоїть, − на 21-ій хвилині своєї промови Тимошенко раптом «помічає» Турчинова.

− До речі, − не без сарказму додає той.

− До речі, − погоджується лідерка БЮТ і різко переходить до київської тематики. − Наша команда зробила те, що обіцяла: ми оголосили дострокові вибори в Києві. З великим боєм, з колосальним супротивом Президента і Балоги, але ми зробили це. Ми віддали на вибори мера найкраще, що у нас є. Це Олександр Валентинович Турчинов. Ця людина з ранку до ночі робить свою справу. Ми просто дали шанс вам. Вам обирати.

− Дуже добре співпало. 25 числа – вибори, 25-го ж − День Києва, і наш номер у бюлетені – 25-ий, − закінчує говорити Тимошенко. − Я не забобонна, але, думаю, це знак нам. Ми живемо для вас! До зустрічі!

− Юля – богиня! − кричить у юрбі літній чоловік і щосили махає прапором. Юля не чує.…− Автобус на Виноградар! − повторює кілька разів перед «Ікарусом» на прилеглій до Контрактової площі вуличці юнак у шкіряній куртці. − БЮТ, кому на Виноградар, всі сюди!

Народ помаленьку розходиться і роз’їжджається…

Фото автора

Новости партнеров

Loading...

Новости Trembita.info

Последние новости

18:26

Правозащитники вступились за цыган с Лысой горы

17:53

В Киеве завтра перекроют Южный мост и Харьковский путепровод

17:32

Небольшой дождь: погода на 25 апреля

16:57

Киевлян приглашают на пикник-пати в парк «Феофания»

16:18

Киевские власти прокомментировали возможное подорожание проезда в городском транспорте

Архів

kyiv.comments.ua

block2

kyiv.comments.ua
Загрузка...

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине

  © «Комментарии:», 2014

Система Orphus