КИЇВ

За штурм Київради заплатили більше мільйона

0

Тендер на послуги охорони міськради скасували ще в грудні - але тільки після штурму «Свободи» до забезпечення безпеки привернули МВС

Охороняти будівлю Київради протягом поточного року буде управління Держслужби охорони при київському главку МВС. Переможець торгів був обраний Секретаріатом міськради поза конкуренцією. А послуги міліції, як повідомляється в «Віснику державних закупівель», коштуватимуть столичному бюджету (бюджету, який, зі слів Галина Герега, «поставив Київ на межу виживання») 4 млн. 848 тис. 280 грн.

Приводом повернутися до практики залучення міліції до охорони будівлі на Хрещатику, 36, - після трьох-то років перемог на тендерах приватних компаній - став штурм Київради активістами ВО «Свобода» 7 лютого.

Нагадаємо, тоді, вимагаючи вільного доступу громадськості на засідання міськради, активісти зламали двері в будівлі та прорвалися в зал. При цьому з попереднім діагнозом «струс головного мозку» було госпіталізовано один з приватних охоронців будівлі. В обгрунтуванні застосування процедури закупівлі в одного особи повернення до практики епохи «до Черновецького» (саме Леонід Михайлович почав залучати до охорони приватні структури) виглядає безапеляційно: «Учасники мітингу заблокували входи в будівлю і депутатський зал. Робота органу місцевого самоврядування була заблокована. Під час спроб мітингувальників потрапити в будівлю Київради один з охоронців адміністративної будівлі отримав тілесні ушкодження. Таким чином, приватна охорона адміністративної будівлі Київради виявилася безсилою перед натиском демонстрантів, не змогла запобігти правопорушенням і присікти їх на місці несення служби».

Як видно на наведених нижче фрагментах фотографій, службу в той день несли співробітники Дочірнього підприємства «Агентство професійної безпеки «Атлант» та Дочірнього підприємства« Агентство професійної безпеки «Беркут».

При цьому тендер на надання послуг охорони будівлі Київради в 2013 році був скасований ще в грудні 2012-го. А протягом 2012 року охорону забезпечувало ДчП «Агентство професійної безпеки« Беркут », заробивши на цьому 3 млн. 256 тис. 999 грн. Крім «Беркута», до охорони будівлі в минулому році було залучено і ТОВ «Вектор ЛТД», яке отримало за свої послуги 312 тис. 879 грн. В результаті, в минулому році Секретаріат міськради виділив на охорону 3 млн. 569 тис. 879 грн. Договори з обома компаніями були укладені 19 березня 2012-го, що приблизно відповідає часу вибору нового переможця тендеру в поточному році. А значить різниця по двом закупкам - поточного та минулого років - склала 1 млн. 278 тис. 401 грн.

Тим не менше, питання викликає не тільки підвищення витрат дефіцитного міського бюджету на охорону міськради. На вище приведених фотографіях один із приватних охоронців має нарукавну нашивку «Підрозділ спеціального призначення« Атлант ». Хоча, як уже підкреслювалося, «Атлант», будучи з «Беркутом» окремими юридичними особами, не вигравав тендеру на надання послуг охорони в 2012 році. При цьому до останнього часу - середина-кінець лютого поточного року - торгів на охорону будівлі Київради на поточний рік проведено не було. Відповідний тендер був скасований ще 11 грудня 2012-го з формулюванням «відсутність подальшої потреби у закупівлі товарів, робіт і послуг».

Власне, скасування процедури закупівлі саме 11-го числа можна спробувати пояснити банальною відсутністю коштів. Адже наступного дня після ухвалення держбюджету - в п`ятницю 7 грудня - глава столичної адміністрації Олександр Попов публічно пообіцяв киянам зупинку громадського транспорту і голий оклад бюджетникам. Можливо, в адміністрації вирішили трохи підкоригувати механізм формування ціни закупівлі. Але тоді на яких умовах після 31 грудня в будівлі взагалі перебувала приватна охорона? І звідки в будівлі взялися співробітники «Атланта», причому не на договірних підставах? Тільки лише тому, що обидві структури працюють під однією людиною - президентом групи копаній «Атлант» Геннадієм Насонова?

На офіційному сайті групи компаній «Атлант» її співробітники сфотографовані з нарукавними нашивками ДчП «Агентство професійної безпеки« Беркут »

До слова, Геннадій Іванович Насонов (він же - голова Київського регіонального відділення Української федерації професіоналів безпеки, нашивки з емблемою якої красуються на правому рукаві співробітників як «Беркута», так і «Атланта») втратив із залученням до охорони Київради міліції як мінімум пару мільйонів гривень доходу. Тільки за два останні роки його структури, за приблизними підрахунками, отримали зі столичного бюджету за послуги охорони міськради та окремих главків столичної адміністрації близько 9 млн. грн. І всі ці роки в тендерну комісію від Київради входили одні й ті ж люди - в чому можна легко переконатися, переглянувши документацію торгів. Вони ж приймали рішення і по залученню Держслужби охорони при МВС. Відзначаючи при цьому, що приватна охорона не здатна впоратися з покладеними на неї завданнями.


Джерело фото: Влад Руденко

Новости партнеров

Loading...

Новости Trembita.info

Последние новости

15:41

В Киеве бесследно исчез 36-летний мужчина

15:15

В Киеве предлагают запретить продажу табачных изделий на остановках

14:19

Киевляне просят пустить больше транспорта с Дарницы до Теремков

13:42

В Киеве улицы от снега расчищают 367 единиц снегоуборочной техники

13:17

В Киеве планируют открыть мемориальный центр Холокоста «Бабий Яр»

Архів

kyiv.comments.ua

block2

kyiv.comments.ua
Загрузка...

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине

  © «Комментарии:», 2014

Система Orphus