КИЇВ

Попов дарує 4 мільйони на місяць за знищення підземних переходів (ФОТО)

0

Торгові точки в підземних переходах приносять багатомільйонні прибутки бізнесменам і створюють небезпеку для життя киян

У минулому році чиновники зробили коштовний подарунок обраним бізнесменам - КМДА передала п`яти фірмам підземні переходи, щоб вони за свої гроші їх відремонтували, упорядкували, загалом, призвели до належного вигляду. За це бізнесмени отримали ексклюзивне право розміщувати в переходах торгові точки.

Виявляється, довгі роки на переходах місто не просто не заробляло, але й зазнавало збитків.

«Сьогодні міська влада витрачає з бюджету на прибирання та утримання переходів 15 млн. грн. в рік, а, передавши їх в обслуговування, місто зможе не тільки заощадити ці кошти, але й отримати додаткові - за рахунок сплати податків від організації торгівлі в підземних переходах», - заявив голова КМДА Олександр Попов, при цьому, напевно забувши, що податки від торгівлі надходили до бюджету і до цього.

У підсумку, переходи пустили з молотка або як нині модно називають - оголосили тендер.

«За умовами конкурсу ми зобов`язуємо інвестора поліпшити технічний стан підземних пішохідних переходів і взяти на себе відповідальність за ліквідацію стихійної торгівлі. У свою чергу, інвестор отримує право в установленому порядку розміщувати в підземних переходах тимчасові збірно-розбірні конструкції торговельного призначення з урахуванням діючих нормативів», - заявив заступник голови КМДА Руслан Крамаренко.

В результаті конкурсу, невідомо коли і де проведеного, п`ять фірм стали, по суті, господарями київські підземних переходів. Переможцями стали фірми, які ЗМІ пов`язують з бізнесменом Олександром Бродським, а також нардепом від партії «УДАР» Валерієм Іщенко та його одно партійцем депутатом київської облради Анатолієм Степахно.

Заробітки «підземних» бізнесменів обчислюються мільйонами гривень. Як зізнаються в приватних розмовах торговці, оренда кіосків в метро коштує в середньому близько 8 тисяч гривень на місяць. Враховуючи, що в столиці півсотні станцій метро, то можна порахувати, що в переходах розташовано мінімум 500 торгових точок. Тобто виходить, що щомісячний дохід бізнесменів становить від 4 мільйонів гривень - і це мінімальні суми. Однак, інвестори, активно збагачуючись, не квапляться ремонтувати переходи.Так що заявлене рівняння на Європу виглядає, м`яко кажучи, неправдоподібним. Ось як виглядають переходи у Відні.


Та що там Європа. Навіть паралелі з Кавказом явно не на користь Києва. Підземні переходи в Баку в порівнянні зі столицею України виглядають, як палаці.

При цьому, моторошний стан київських переходів загрожує не лише естетичними і антисанітарійними проблемами, а і небезпекою для життя. За Законом ширина підземного пішохідного переходу, пов`язаного з виходом / входом в метро, повинна бути не менше 6 метрів.У столиці ж виходить, що в разі надзвичайної події люди опиняться в смертельній пастці. Оперативно залишити перехід вони не зможуть і у жахливій товкучці можуть не лише отримати травми але й загинути.

Новости партнеров

Loading...

Новости Trembita.info

Последние новости

17:26

В Киеве провели обыски в офисе «Новой Почты»

16:30

В Киеве патрульный полицейский помогал пьяным водителям избежать правосудия

15:41

В Киеве бесследно исчез 36-летний мужчина

15:15

В Киеве предлагают запретить продажу табачных изделий на остановках

14:19

Киевляне просят пустить больше транспорта с Дарницы до Теремков

Архів

kyiv.comments.ua

block2

kyiv.comments.ua
Загрузка...

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине

  © «Комментарии:», 2014

Система Orphus