КИЇВ

Азаров зекономить на бюджетниках

0

Поки українці відзначали лютневі і березневі свята, в кожному райцентрі по-тихому затвердили плани знищення бюджетної сфери

В останній день січня прес-служба Кабміну оприлюднила невеличке повідомлення про те, що Прем´єр-міністр Микола Азаров доручив главам обласних і міських держадміністрацій розробити комплекс заходів з наповнення місцевих бюджетів, а також економічного та раціонального використання бюджетних коштів. Повідомлення це починалося, на перший погляд, безневинною фразою: «Уряд посилює фінансово-бюджетну дисципліну для стабільного функціонування бюджетної системи, забезпечення своєчасних виплат зарплат, пенсій, стипендій, інших соціальних витрат». Хоча 30 січня - в день, коли і було дано доручення, - вступне слово перед початком засідання уряду Микола Янович почав не так оптимістично. «Минулого тижня у швейцарському Давосі завершився Всесвітній економічний форум. Головний його підсумок - це загальне визнання того факту, що практично жодній державі світу не слід бути занадто оптимістичною з приводу відновлення економіки в 2013 році», - сказав тоді він.

Після цього історичного, як виявилося, засідання протягом одного тільки лютого фактично в кожному райцентрі країни були затверджені заходи щодо жорсткої економії бюджетних коштів. Усі документи мають загадкове посилання «на виконання пункту 5 протоколу № 8 засідання Кабінету міністрів України від 30 січня 2013 року». І якщо сам протокол у відкритому доступі знайти неможливо, то численні розпорядження цілком доступні на сайтах адміністрацій. Щоправда, за невеликим винятком вони так і не були помічені громадськістю. А дарма: вже до травня в країні не зможуть не помітити повальних перевірок бюджетних установ, після чого піде хвиля масового скорочення штатів. Допомогти зрозуміти масштаб розпочатих змін дає можливість аналіз лише одиниць лютневих розпоряджень.

Так, 8 лютого фатальне розпорядження підписав голова Рівненської облдержадміністрації. Крім стандартних для всіх подібних документів пунктів, що обумовлюють посилення контролю над надходженнями до бюджету, в ньому є кілька рядків, що красномовно відбивають дух змін, які почалися в країні. Зокрема, протягом цього року в області будуть переглянуті пільги з оплати податків і зборів, а також ставки оплати за оренду землі та комунального майна. Яким чином будуть переглянуті, гадаємо, уточнювати не варто. Крім того, чиновників на місцях зобов´язали дати свої пропозиції щодо формування «оптимальної мережі бюджетних установ з урахуванням обсягів фінансових ресурсів місцевих бюджетів». Іншими словами, у сфері охорони здоров´я, освіти і культури області грядуть масові скорочення.

12 лютого аналогічний документ затверджує Севастопольська міськдержадміністрація. У ньому з´являються свої тонкощі розуміння держслужбовцями нових викликів: «не допускати зростання чисельності працівників бюджетних установ», «передбачити скорочення не першочергових витрат».

Цим самим числом датується і відповідне розпорядження Ради міністрів Криму, в якому рекомендуються речі, які, мабуть, досі не сприймали в Автономії: проведення селекторних нарад з метою зменшення витрат на відрядження, а також використання в документообігу електронної пошти.

На наступний день, 13 лютого, про економію бюджетних коштів задумалися і в Кіровоградській облдержадміністрації. У документі наводяться не тільки імена ініціаторів деяких новацій (наприклад, формування мережі бюджетних установ виключно з урахуванням наявного фінансування запропонував перший віце-прем´єр Сергій Арбузов), а й віртуозно виписані вказівки. Зокрема, чиновників на місцях зобов´язали «забезпечити жорсткий режим економії бюджетних коштів, максимально виключивши ... проведення святкових заходів, за винятком централізованих».

Ще далі пішла Львівська облдержадміністрація, яка в своєму розпорядженні також від 13-го числа навіть розписала мінімальні суми, які необхідно додатково знайти в бюджет кожного району. Для всієї області визначили необхідність знайти десь не менше ніж 123 млн грн. До слова, ці додаткові кошти потрібні не для чого-небудь, а для «забезпечення своєчасної виплати заробітної плати та розрахунків за енергоносії у бюджетній сфері». Іншими словами, якщо районні влади на Львівщині не знайде додаткових ресурсів, вчителі та лікарі залишаться без зарплати.

Подібні розпорядження можна цитувати ще довго. Але, незважаючи на нестримну фантазію держслужбовців в окремих регіонах, креативніше за всіх із дорученням Миколи Яновича впорався глава Київської міськдержадміністрації Олександр Попов. Готуючи документ, у столиці, крім горезвісного «протоколу № 8», послалися і на «антикризову постанову» уряду Юлії Тимошенко за № 943 від 22 жовтня 2008 року. До речі, вона не втратила сили і понині, забороняючи, наприклад, органам влади придбавати за бюджетні гроші автомобілі, меблі й апаратуру.

У розпорядженні від 27 лютого за підписом Олександра Павловича антикризові заходи пропонується розпочати зі звичайного, на думку більшості городян, стукачества. Так, працівникам житлово-експлуатаційних організацій прямо наказується інформувати міську адміністрацію і податкові органи про факт здачі мешканцями житлоплощі в оренду. Передбачається, що це збільшить надходження не тільки від стягнення відповідного податку, але і туристичного збору. Крім вищеперелічених заходів (з обов´язковою «оптимізацією» кількості установ та штату), перелік на 17-ти сторінках містить виключно столичні ідеї. «Зниження температури опалення у всіх бюджетних установах під час вихідних, свят і канікул», «визначення нових граничних розмірів оплати за навчання та відвідування» спортивних, культурних та громадських закладів, «збільшення ставок збору за місце для паркування транспортних засобів» - ось лише небагато з того, чим уже почали «покращувати» життя киян. Яким тепер не раз доведеться згадати (пророчий?) жарт про те, що «покращення» стрімко увірвалося в кожен дім і винесло звідти все найцінніше.

Новости партнеров

Loading...

Новости Trembita.info

Последние новости

18:15

Киевская городская электричка переходит на летнее время

17:36

В добрые руки: в Киеве будут бесплатно раздавать котиков

17:08

Сухо и солнечно: погода на выходных в Киеве

16:58

В Киеве открылась выставка «Вокруг угла»

16:56

В Киеве перекроют все три моста через Днепр

Архів

kyiv.comments.ua

block2

kyiv.comments.ua
Загрузка...

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине

  © «Комментарии:», 2014

Система Orphus