КИЇВ

«Регіонали» розблокують Раду ключем від Києва

0

Влада пропонує опозиції компроміс - махнутися київськими виборами на розблокування Ради

Піар-активність столичного губернатора Олександра Попова, а також ряду потенційних технічних кандидатів від влади, наприклад, Олега Ляшка, Миколи Катеринчука та Сергія Бондарчука (двоє останніх розвісили по Києву свої білборди) змушує думати, що влада, як їй не важко, таки збирається виступити на київських виборах. На Банковій розуміють, що будь-які вибори ПР зараз протипоказані, але змушені вибирати менше з двох зол: або зламати собі голову (при певних обставинах і шию) над вирішенням питання виходу з парламентського глухого кута, або піти на вибори столичного мера та Київради. «Коментарі» вже писали, що на даний момент піти на будь-який компроміс влади та опозиції в нинішніх українських реаліях, по суті, вже практично неможливо. На поступки в межах заявлених опозицією вимог влада піти не може, силовий варіант з невідомим результатом поки не розглядається, без парламенту жити неможливо і вибирати новий собі дорожче, а тому влада вирішила пошантажувати опозиціонерів столичними виборами.

В умовах парламентської безвиході, владі дуже доречно припав законопроект, внесений лідером фракції «УДАР» Віталієм Кличком, який пропонує провести вибори в Києві 2 червня. Дивно, але факт - голова комітету з питань державного будівництва та місцевого самоврядування «регіонал» Давид Жванія двома руками вхопився за пропозицію опозиціонера. За його словами, комітет підтримав одноголосно дату 2 червня, «тому що це якраз той легітимний термін, коли мають бути проведені вибори у зв`язку із закінченням терміну роботи Київради». «Проведення виборів у Києві (2 червня - ред.) залежить не стільки від Верховної Ради, скільки від опозиції», - додав хитрий Жванія і позначив: якщо опозиціонери хочуть київські вибори в легітимні терміни, то парламент повинен запрацювати не пізніше 20 березня. Своїм авторитетом слова Жванії підкріпив і спікер ВР Володимир Рибак, який заявив, що законопроект по київських виборів необхідно негайно вносити до порядку денного, а чи буде це зроблено, залежить від погоджувальної ради в понеділок. Ось така от вилка для опозиції намалювалася.

Опозиція знаходиться у вельми двозначному становищі - відмовитися від виборів у Києві - кияни не зрозуміють, здати Власенко - теж якось негарно. Але, тим не менше, швидше за все, опозиція таки обміняє Власенко (в компромісний пакет може входити умова, що його не будуть переслідувати кримінально) на київські вибори, які надають їй великі можливості для політичної боротьби. І представить вибори в Києві своїй безсумнівною перемогою, що багато в чому відповідає дійсності.

З деяким полегшенням зітхнуть і «регіонали», яким не доведеться вирішувати глобальні проблеми, а призначення київських виборів можна навіть спробувати себе в актив записати, що буде виглядати дещо натягнуто. Не виключено, що переговори по київських виборах і розблокуванню парламенту кілька затягнуться (занадто багато делікатних питань - доля Власенко, за якою системою проводити вибори в Києві і інше) і дата буде перенесена на інший термін. Але затягування гратиме проти опозиції - чим пізніше вибори, тим більше опозиційного столичного електорату потягнеться в літні відпустки і канікули, а у «регіоналів» буде більше можливості використовувати його відсутність в своїх цілях.

Втім, у владі, швидше за все, не бояться «спалити» Попова на виборах і розглядають їх як неминуче зло, з якого потрібно спробувати отримати вигоду. Виграє Попов - добре, не виграє - ще краще. Представники багатьох груп в ПР будуть навіть задоволено потирати руки, оскільки ця поразка остаточно знищить не тільки Попова, але і його покровителя на Банковій. Що ж стосується реальної влади в Києві, то вона залишиться за призначенцем Президента, якому знайдуть нового «попова».

Новости партнеров

Loading...

Новости Trembita.info

Последние новости

17:26

В Киеве провели обыски в офисе «Новой Почты»

16:30

В Киеве патрульный полицейский помогал пьяным водителям избежать правосудия

15:41

В Киеве бесследно исчез 36-летний мужчина

15:15

В Киеве предлагают запретить продажу табачных изделий на остановках

14:19

Киевляне просят пустить больше транспорта с Дарницы до Теремков

Архів

kyiv.comments.ua

block2

kyiv.comments.ua
Загрузка...

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине

  © «Комментарии:», 2014

Система Orphus