КИЇВ

Три сценарії влади по «розведенню кошенят» в Києві

0

«Коментарі» визначили три варіанти розвитку подій у столиці. Один з них - фантастичний

Сьогодні стало остаточно зрозуміло, що «регіонали» знову зайнялися «красивою грою з розведенням кошенят» і, добившись розблокування парламенту, не збираються дарувати Київ опозиції, хоча і обіцяли це ще в понеділок. Проте вже у вівторок і середу «регіонали» у ВР відіграли назад і стали всіляко гальмувати призначення виборів у столиці на 2 червня, хоча весь минулий тиждень розповідали, що саме ця дата є єдино можливою. Мовляв, яка погана опозиція, заважає вибори в Києві провести.

І раптом, коли настав час переходити від слів до справи, «регіонали» банально злякалися київських виборів (і не тільки їх, а навіть виборів в райцентрі Київської області Василькові). Що так налякало «регіоналів», сказати складно, тому що і раніше було зрозуміло, що столичні вибори можуть піднести їм вельми неприємний сюрприз. Можливо, до них долинули нерадісні вісті з табору опозиції, яка, всупереч прогнозам, тримається разом і, можливо, погодила єдиного кандидата в Києві (відсутність єдиного кандидата від опозиції давала примарну надію ПР щось розіграти в Києві).

Так чи інакше, але «регіонали» вже не так хочуть столичних виборів, але поки не знають, як красиво вийти з ситуації, тягнуть час і навіть спробували розширити собі поле для маневру поданням до КСУ. Зате, схоже, «регіонали» точно знають, що саме 2 червня їм вибори не потрібні, і якщо їх проводити, то краще глибоко влітку і в «урізаному» варіанті. «Коментарі» визначили для «регіоналів» три сценарії виходу з незручного положення з київськими виборами.

Фантастичний сценарій

«Регіонали» залишаться вірними своєму слову не тільки формально, але й фактично. Тобто переборють своє споконвічне бажання прогинати під себе світ і погодяться провести вибори столичного голови і Київради цього літа, можливо, навіть 2 червня (правда, віриться в це важко). У такому разі, Партія регіонів може з гідністю ці вибори програти і сказати, що їх совість чиста перед киянами. Однак гідність і чисту совість на хліб не намажеш, і взагалі не для того ПР президентські вибори вигравала, щоб мучитися з совістю.

«Бєзпрєдєльний» сценарій

У 2013 році виборів не буде ні в Київраду, ні за крісло мера. Цей сценарій може бути реальним у випадку, якщо Партія регіонів остаточно вирішить, що імідж влади перед президентськими виборами важливіше, ніж незадоволення киян.
Без мера столиця живе вже майже рік. У свою чергу, ручна Київрада - нехай і фактично нелегітимна, все одно буде завжди готова штампувати земельні постанови. Враховуючи, що в нашій країні є популярна практика «грабуй награбоване», папірці, прийняті Київрадою після травня 2013 року, потім можна буде легко оскаржити в суді, а землю продавати заново.
Однак цей варіант чреватий не прогнозованою ситуацією з тим, що для Києва так і не буде здійснений «випуск пари». Тобто ризики того, що жителі столиці вийдуть на вулицю при першому ж серйозному подразнику, значно зростають.

«Пацанський» сценарій

Вибори будуть призначені. Але тільки мерські.
Можна змоделювати майбутнє рішення Конституційного суду, куди «регіонали» на початку тижня подали подання щодо виборів у Києві. Аргументація у КС наступна: оскільки вибори Київради є черговими, вони повинні відбутися разом з усіма черговими виборами. Тобто - в 2015 році. Однак вибори мера Києва позачергові: у 2012 році Леонід Черновецький подав у відставку буквально за кілька днів до закінчення свого терміну повноважень. А, значить, вони можуть бути призначені Верховною Радою на «загальних підставах». Тобто парламент зможе сам призначати дату виборів мера.
Цікаво, що при такому варіанті Верховна Рада, а вірніше її більшість, може легко варіювати дату призначення виборів. Цілком можливо, що хвиля, піднята опозицією, змусить «регіоналів» вчинити «по-пацанськи» і призначити дату мерських виборів на літо. Бажано в кінці липня - початку серпня, щоб у Києві залишилися лише «бабусі Черновецького».

Таким чином, у разі обрання новим мером опозиціонера він не зможе нічого зробити зі старою Київрадою, яка знаходиться під повним контролем влади.
Звичайно, у столичної ради не знайдеться двох третин голосів, щоб зняти опозиційного голову. Але в результаті мер-опозиціонер в будь-якому разі отримує «валізу без ручки».

Так що в Києві, крім Попова, може не залишитися жодного політика вищого ешелону, якому було б цікаво опинитися в такій ситуації.
Можна прогнозувати, що той же Віталій Кличко після оголошення рішення КС зможе з легкою совістю, нарешті, офіційно оголосити про те, що в мери йде не він. Звичайно, стати єдиним кандидатом від опозиції може Петро Порошенко. Але навіть договороздатність хороша тільки при наявності тих чи інших важелів впливу на процеси. А у Петра Олексійовича в нинішній Київраді навряд чи знайдеться серйозна група депутатів, на яку можна покластися.
Таким чином, залишається лише Попов. Літо, відсутність реальних конкурентів від опозиції: все це дає певні шанси голові КМДА на те, щоб викрутити з повністю програшного положення незаслужену перемогу.

 

Новости партнеров

Loading...

Новости Trembita.info

Последние новости

14:15

Железная дорога в "Борисполе" станет подземной

13:40

В киевском метро появятся новые схемы станций

12:45

В Киеве пройдет фестиваль парикмахерского искусства

12:17

"Киевавтодор" отчитался о проделанных ремонтных работах

11:54

В Киеве из-за марафона изменится движение общественного транспорта

Архів

kyiv.comments.ua

block2

kyiv.comments.ua
Загрузка...

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине

  © «Комментарии:», 2014

Система Orphus