КИЇВ

Хто був ніким, той став нічим

0

Влада втратила не тільки довіру, але й повагу своїх співгромадян

«Коментарі» розглянули найяскравіші ілюстрації соціальної безвідповідальності держави стосовно своїх громадян за останні три роки. Всі приклади об’єднує не політичний підтекст, а й цілком реальна загроза для життя людей. Більшість із названих випадків вже ставали приводом для акцій протесту, які були тактовно проігноровані на Банковій, Інститутській і Грушевського.

Твої хвороби — твої проблеми

Відсутність у лікарнях лікуючих і підтримуючих препаратів, що застосовуються при лікуванні туберкульозу, ВІЛ-інфекцій, СНІДу, рідкісних патологій крові та інших смертельних захворювань «прославила» Україну в світі не менше, ніж лідерство нашої країни за швидкістю поширення «чуми ХХ століття». Причина дефіциту, який може коштувати життя тисячам громадян, — проблеми з проведенням тендерів на закупівлю препаратів. За експертними оцінками, ліками проти вищезазначених хвороб у 2010 році українці були забезпечені в середньому на 70%, в 2011 — на 60%, в 2012 — на 65%. Аналогічна ситуація з вакцинами для дітей. Профільне відомство пояснювало труднощі економією: мовляв, замість європейських, закуповуються більш доступні українські, російські або індійські вакцини. Побічні ефекти не змусили себе чекати: Держлікслужба з’ясувала, що МОЗ закуповувало у фірми Фармстандарт-Біолік вакцини для профілактики гепатиту В, які були виготовлені з порушеннями виробничих технологій. У підсумку два фактори — відсутність вакцин і сумнівна якість препаратів — зводять нанівець вироблення колективного імунітету до інфекцій. За даними Рахункової палати України, реальний показник вакцинації дітей до одного року становить лише 40–60%.

Вигідніше вмирати молодим

У цьому році повинен був початися другий етап пенсійної реформи, що стартувала в жовтні 2011 року. Запровадження обов’язкової накопичувальної системи пенсійного страхування дозволило б відійти від зрівнялівки в пенсіях і дати шанс на забезпечену старість тим, хто перебуває зараз на піку працездатності. Але перший етап реформи — підвищення пенсійного віку для жінок — викликав безліч нарікань і призвів до зменшення дефіциту ПФ (у минулому році — 27,2 млрд. грн., в цьому році запланований на рівні 21,8 млрд. грн). Відмовитися від частини надходжень в ПФ, відклавши ці гроші на персональні рахунки, фізично неможливо. Всі спроби скоротити розрив між мінімальною та максимальною пенсією (сьогодні ці показники відрізняються в 32 рази) за рахунок скасування привілейованих виплат наштовхуються на опір народних обранців. Якщо другий етап пенсійної реформи не стартує, на жебрацьку пенсію (сьогодні мінімальні її рівень становить 894 грн.) будуть приречені не лише нинішні 45 річні, але і 30-річні.

Не рай в куренях

За останні три роки в країні стартувала безліч програм допомоги в придбанні житла. Держава не бажає визнавати утопічність ідеї забезпечення всіх житлом, якщо не безкоштовним, то на прийнятних фінансових умовах. У підсумку процвітають популістські проекти: замість видачі житла пільговим категоріям населення пропонують складні для реалізації варіанти. Наприклад, з 1 січня 2010 року багатодітним сім’ям надається 50-відсоткова знижка на покупку житла та пільговий кредит. Але, при цьому, люди не можуть купити квартиру, яка менше встановлених норм. Для сім’ї із трьома дітьми — це 115 кв. м, оплатити навіть половину з яких більшості багатодітних не під силу. Остання програма доступного житла («іпотека під 3%»), яка стартувала в травні 2012 року, також не стала масовою. За інформацією Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву, в 2012 році у рамках цієї держпрограми укладено 1168 договорів на суму в 271,4 млн. грн., хоча планувалося витратити 1 млрд. грн.

Там люди не живуть

Успіхи аграрного сектора країни дивним чином не позначаються на добробуті українських селян. Навряд чи це є виключно проблемою влади, та держава має подбати хоча б про налагодження сільського побуту. Але замість цього в минулому році було прийняте остаточне рішення укрупнити сільські лікарні та школи, закривши приблизно ще 15–20% «непотрібних». Процес закриття лікарень і шкіл триває вже другий рік. Лікарні в рамках медичної реформи, що стартувала в 2011 році, перетворюються на фельдшерські пункти. Поки що експеримент охопив три області (Донецька, Дніпропетровська та Вінницька), де тільки в 2012 році було закрито 20 сільських лікарень. І відразу з’явилися проблеми — в селах створення амбулаторій розраховувалося в залежності від кількості населення, а не від віддаленості пацієнтів. У підсумку для низки населених пунктів відстань до найближчого медзакладу становить 50–60 км. І це за сумної статистики — 76% хворих українців помирають, не діставшись до лікарні.

За межами України ти ніхто

«МЗС у питаннях захисту прав та законних інтересів наших громадян працює на цілодобовій основі», — заявив нещодавно представник Департаменту консульської служби МЗС України Олег Горбенко. Серйозні неприємності за кордоном відбуваються щорічно з 350–400 тис. українців. Якщо це пов’язано з необхідністю отримати посвідчення особи для повернення в Україну (а таких ситуацій за рік буває приблизно 15–17 тис.), то їх посольства та консульства видають. Решта питань вирішуються через громадські організації, за допомогою приватних компаній. Існують, звичайно, приклади героїчної роботи послів і консулів в нештатних ситуаціях. Але єдиної системи немає. Ще в 2009 році в МЗС з’явилася ініціатива зі створення фонду екстреної допомоги українцям за кордоном. На той момент у фонді планувалося за рік акумулювати $1,25 млн., а потім довести його розмір до $5 млн. Однак про ідею цього нововведення дуже швидко забули.

Новини партнерів

Loading...

Новини Trembita.info

Останні новини

17:22

В Киеве водитель на скорости врезался в заправку

16:30

Кличко: Столичные дороги ремонтируют компании, которые могут гарантировать качество и срок эксплуатации

15:26

«Укрзализныця» запустит поезд «Киев-Бердянск-Покровск»

14:48

Киевские спасатели получили новую экипировку

14:04

В Киеве грабители напали с ножом на прохожего ради 20 гривен

Архів

kyiv.comments.ua

block2

kyiv.comments.ua
Загрузка...

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине

  © «Комментарии:», 2014

Система Orphus