КИЇВ

«Регіонали» втратили контроль

0

Пленарний тиждень показав: у влади фактично відсутня парламентська більшість

Іронії «балакунів» від Партії регіонів не було меж, коли замість позбавленого депутатського мандата Сергія Власенка склав присягу нардепа керуючий партнер адвокатського об´єднання «Немесида» Роман Стаднійчук, наступний у партійному списку «Батьківщини». «Чого ви боролися цілий тиждень, не працювали, якщо сьогодні так безславно здали свого товариша?», — Іскрометно запитував опозиціонерів «регіонал» Нестор Шуфрич. І це притому, що рішення Вищого адмінсуду щодо Власенка легітимізувала Центрвиборчком, тим самим розділивши з ВАСУ відповідальність щодо цього на тлі скерування «Батьківщиною» скарги до Європейського суду з прав людини.

 Шанси на задоволення суддями зі Страсбурга претензій Власенка попервах виглядають кращими, але це якщо слідувати формальній логіці. «Якщо партія ухвалила рішення, що новий депутат має скласти присягу, я не розумію подальших дій у судових справах. Вони самі себе дискредитують тоді в юридичному плані», — заявив лідер фракції ПР Олександр Єфремов. Він узагалі вважає безглуздим створення тимчасової слідчої комісії ВР з розслідування порушень на парламентських виборах і про позбавлення Власенка депутатського мандата. Хоча задоволення ініціативи опозиції про створення такої ТСК було однією з умов розблокування парламенту під час тривалих переговорів, учасником яких був зокрема і Єфремов.

 Однак цей сміх «біло-блакитних» через їхнє реальне парламентське безсилля, тому вже в перший день відновлення роботи ВР знайшлося мінімум три яскраві підтвердження. Перше — це демонстрація не на словах, а на ділі перемоги опозиціонерів у питанні забезпечення персонального голосування нардепів. Фото-і відеофіксацію «кнопкодавства» тепер проводять з балконів офіційні помічники депутатів від трьох опозиційних фракцій. Ефективним результатом їх роботи стало те, що тільки у вівторок опозиціонери тричі добилися переголосування в парламентській залі з результатом, що не влаштовує ПР і КПУ. А спроба «розібратися з папарацці на балконі», розпочата особисто «регіоналами» Борисом Колесніковим та Миколою Левченком, була хоч і феєричною, але також безрезультатною.

 По-друге, вся країна переконалася, що сталося б у разі реалізації погроз ПР про силове розблокування трибуни, якими партійні «балакуни» ще зовсім недавно щедро переконували громадськість. Атака «біло-блакитних» «бойовиків» під час виступу Олега Тягнибока хіба що дозволила спікеру Володимиру Рибаку оголосити позачергову перерву. Але атакуючі так і не змогли підступитися до трибуни й отримали здачу від «свободівців». При цьому під час бійки стався неприємний для «регіоналів» конфуз: зламані окуляри і розбита губа у нардепа від «Свободи» Ірини Сех. А підозра в нападі на жінку впала на одного з наймолодших нардепів від ПР Артема Семенюка (йому 29 років), що є племінником буковинського губернатора Михайла Папієва. І хоча б скільки його соратниця по внутрішньопартійній «газовій» групі Інна Богословська не розповідала про вину самої Сех, яка «з шаленими очима ламає свої окуляри і б´є ними в обличчя свого колегу з Партії регіонів», а сам Семенюк не закликав Тягнибока публічно вибачитися за звинувачення його в завданні тілесних ушкоджень нардепу Сех (щоправда, не при особистій зустрічі, а через прес-службу ПР), значні іміджеві втрати партії влади очевидні.

 А втім, усе це ще якось можна пояснити нездатністю окремих провладних депутатів контролювати свої емоції. А ось третім і головним підтвердженням втрати ПР контролю над парламентом стали, якщо користуватися мовою футболу, «результати на табло». На ранковому засіданні ВР 19 березня депутати намагалися визначити оптимальний варіант порядку денного другої сесії. Спікер Рибак неодноразово ставив проект, що влаштовує ПР і КПУ, на голосування, однак він не отримував достатньої кількості голосів. Нарешті, на табло висвітилася жадана цифра «227», але представники «Батьківщини» вимагали переголосування питання у зв´язку з тим, що зауважили голосування картками відсутніх на засіданні нардепів. Після з´ясування обставин Рибак змушений був поставити проект на переголосування, яке провалилося. Після недовгих консультацій лідерів фракцій була досягнута домовленість відкласти розгляд проекту постанови і затвердити порядок денний ВР на поточний тиждень, складений на погоджувальній раді. За це рішення проголосували 382 депутати від усіх фракцій.

 Таким чином, розблокування опозицією парламенту не вирішило патової ситуації парламентської непрацездатності. З одного боку, чисто арифметичне додавання всіх членів фракцій ПР (209 мандатів), КПУ (32) і низки позафракційних (насамперед, ідеться про Рибака і його першого заступника комуніста Ігоря Калєтнік, що мають цей статус суто формально) дозволяє говорити про існування провладної більшості у ВР, але з іншого — «регіонали» не можуть забезпечити елементарну явку на роботу всіх своїх нардепів. Єдиний вихід — це наведення дисципліни в своїх лавах за допомогою подальшого поширення «прецеденту Веревського». Однак його використовувати можна тільки щодо списочників, позбавлення мандата мажоритарників від ПР лише зменшить і так відсутні голоси.

 А втім, цей парламентський тиждень також оприявнив слабкі сторони опозиції. Часто блокувати трибуну невигідно в іміджевому плані, а доводити справу до набуття Президентом повноважень на розпуск ВР — страшно. І річ не в тому, що опозиція боїться перевиборів. Проблема у відсутності реального сценарію протистояння неадекватним діям влади аж до введення у країні надзвичайного стану і позапарламентської ревізії Конституції. При цьому опозиційна трійка, всупереч прогнозам недоброзичливців, зберігає єдність. І допомагає в цьому сама влада, яка своїми діями знову відтермінувала апріорі програшні київські вибори, тим самим позбавивши Віталія Кличка від важкого вибору, балотуватися йому в столичні мери чи ні.

 

Джерело фото: УНІАН

Новости партнеров

Loading...

Новости Trembita.info

Последние новости

18:32

В центре Киева будет ограничено движение из-за массовых акций

17:33

В Киеве заработал реестр домашних животных

17:14

Похолодание и дождь: погода на 27 апреля

16:50

Новый корпус «Охматдета» начал принимать пациентов

16:17

В Соломенском районе реконструируют здание бывшей гимназии

Архів

kyiv.comments.ua

block2

kyiv.comments.ua
Загрузка...

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине

  © «Комментарии:», 2014

Система Orphus