КИЇВ

Як отримати гроші з Попова за зламану руку та розбите авто

0

Через негоду киянам доводитися щодня ризикувати здоров`ям і навіть життям на міських вулицях, намагаючись не послизнутися і вчасно відбігти від падаючих бурульок. Однак, вберегтися виходить не завжди. «Коментарі» з`ясували, як отримати компенсацію за фізичний і моральний збиток постраждалим від поганої роботи комунальних служб.

Йшов, посковзнувся, впав, отямився і одразу почав збирати докази. Щоб подати в суд на винних у погано прибраній території, потрібно обов`язково зібрати якомога більшу доказову базу. Використовуйте для цього камеру в вашому мобільному - зніміть фото і відео місця де вам не пощастило посковзнутися або на вас впала бурулька, попросіть свідків залишити свої дані, щоб потім з ними можна було зв`язатися.

«Якщо травма серйозна, і ви викликали медиків, то простежте, щоб вони точно написали місце події і причину отриманої травми. У картці, яку заповнює лікар швидкої допомоги, або в травмпункті, є графа «причина травми», серед переліку яких є і ожеледь. Від того, наскільки ретельно все буде документовано, залежить успіх у суді», - говорить юрист Клим Братківський.

Ще одне джерело доказів падіння - камери зовнішнього спостереження, тому озирніться навколо, можливо, ви потрапили в їх об`єктиви. Після того, як докази зібрані, потрібно визначитися на кого подавати в суд.

«Необхідно дізнатися, хто відповідає за прибирання даної території - це можуть бути комунальні або приватні підприємства, організації з якими укладені договори на прибирання території і так далі», - розповідає Клим Братківський.

За його словами, слід також визначитися з сумою компенсації. Для цього необхідно по-перше зберігати всі чеки за платні медичні послуги, що надаються вам у зв`язку з травмою, а також за ті медикаменти, які ви купували в аптеці за призначенням лікаря.

Якщо травма призвела до втрати працездатності, то розмір відшкодування буде розраховуватися за правилами, передбаченими Цивільним кодексом України (ст.1195 - 1199 ЦК). Тобто ви маєте право вимагати, щоб вам відшкодували втрачений в результаті травми дохід.

«Так само не варто забувати, що у вас є право на стягнення, крім майнової шкоди, шкоди моральної, отриманого внаслідок перенесених фізичних страждань», - говорить Клим Братківський.

Згідно 152 статті Кодексу України про адміністративні правопорушення, винних у таких порушеннях штрафують на суму від 340 до 1700 гривень.

У підсумку, визначившись з сумою позову, подавайте в суд. До позовної заяви прикладіть всі докази, копію медичного огляду, прізвища та адреси свідків події та копії всіх чеків, що у вас є.

Аналогічна схема дій і в тому випадку, коли постраждав ваш автомобіль. Вам слід зробити матеріальну оцінку збитку авто, як можна ретельніше зафіксувати всі пошкодження, сфотографувати будинок з бурульками (заметом), замет, що лежить на автомобілі, скласти акт за підписом свідків (чим більше тим краще) і подати в суд. Однак, не варто забувати, що автомобілісти самі часто порушують закон, залишаючи авто в недозволеному місці. Адже парковка автомобілів на прибудинкових територіях дозволена тільки в тому випадку, якщо стоянка на ній оформлена за всіма вимогами законодавства.

 Фото: Олександр Проценко

Новини партнерів

Loading...

Новини Trembita.info

Останні новини

18:42

Замковая гора в Киеве получила статус парка

18:23

Порошенко отреагировал на инцидент с раздеванием женщин в суде

17:26

В 2018 году в столичных детских садах появятся еще две тысячи мест

17:15

Снег и мороз: погода на 23 февраля

16:36

Учебный процесс восстановлено в 34 киевских школах

Архів

kyiv.comments.ua

block2

kyiv.comments.ua
Загрузка...

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине

  © «Комментарии:», 2014

Система Orphus