КИЇВ

Попова змусили зробити «сімейне» жертвопринесення

0

Звільнення Мазурчака – першого заступника Попова – є прочуханкою для самого глави КМДА

Рясний снігопад паралізував не лише Київ, але і владу. Причому не лише в самій столиці, але і нагорі. Проблема в наступному: особисто главу КМДА Олександра Попова, котрий не справився зі стихією, зняти поки що не видається можливим. По-перше, у влади немає заміни Олександрові Павловичу, на якого влада робить ставку вже третій рік. По-друге, звільнити Попова означає для Президента розписатися в кадровому непрофесіоналізмі. Тому був вибраний традиційний варіант із пошуком цапів- відбувайлів.

Главу КП «Київавтодор» Георгія Глінського і начальника управління з надзвичайних подій КМДА Віталія Пшеничного зняли без шуму і пилу. Головний же «челюскінець», перший заступник глави КМДА Олександр Мазурчак зіграв на публіку, самостійно подавши у відставку. Крім усього іншого, він ще і прилюдно посипав голову попелом. Мовляв, не справився. «Коли ти не можеш зробити, коли це вище за твої сили. Через те, що комісія, очолювана мною, своєчасно не ухвалила кількох рішень. І я вважаю, що маю бути вимогливим до себе так само, як і до своїх підлеглих, тому я ухвалив для себе таке рішення», - заявив він в інтерв´ю журналістам.

Проте звільнення першого заступника глави КМДА Олександра Мазурчака означає, що у Олександра Попова в найближчому оточенні не залишилося жодної своєї креатури. Нагадаємо, Мазурчак тричі (у 1998, 2002 і 2006 роках) обирався мером Кам´янця-Подільського і був знайомий із Поповим за асоціацією малих міст. Після цього Мазурчак і Попов перетиналися вже в Кабміні. Мазурчак з грудня 2007 року працював в уряді Юлії Тимошенко і був там заступником, а з червня 2008-го - першим заступником міністра ЖКГ.

 Після приходу в Кабмін Миколи Азарова Попов був призначений міністром ЖКГ. Але, незважаючи на повсюдні чищення у всіх відомствах і відхід практично всіх представників команди Тимошенко, Олександр Павлович залишив Мазурчака, а буквально через півроку забрав із собою в КМДА. Варто відзначити, що Попов довірив своєму першому заступникові ключові сфери міського життя, віддавши під його опіку шість головних управлінь КМДА: комунального господарства, житлового господарства, контролю за впорядкуванням, енергетики, енергоефективності й енергозбереження, надзвичайних ситуацій, екології і охорони природних ресурсів, а також управління ритуальних послуг. Говорять, що Попов навіть бачив Мазурчака керівником свого виборчого штабу, якщо вибори в Києві все ж відбудуться.

 Але погодні катаклізми зруйнували дует Попов-Мазурчак – постраждав Мазурчак. Але Попов, який, поза сумнівом, вступався за найближчого соратника, повинен розуміти, що «жовту» картку показали саме йому, і він як нічого не вирішував у Києві, так і не буде.  Щоправда, оцінювати добровільну відставку Мазурчака слід критично. Варто звернути увагу на оцінки дій київської влади з боку вищих чиновників з уряду. Якщо прем´єр-міністр Микола Азаров поставив команді Попова за дії із снігопадом «трійку», тобто, в принципі, задовільну оцінку, то віце-прем´єр, котрий курирує ЖКГ, Олександр Вілкул і глава всеукраїнського штабу з боротьби з негодою відразу попередив, що хлопчики для биття в історії з київським снігопадом все-таки будуть знайдені. Можна припустити, що саме ця заява профільного віце-прем´єра, близького до Ріната Ахметова, і послужила каталізатором для пошуку «жертв».

«Коментарі» вже писали про те, що деякі групи в ПР копають під Попова, і свою частку в управлінні Києвом через Вілкула і Темника не проти отримати Ахметов. До речі, нагадаємо, що раніше знову-таки через сніг почалися чищення в районних адміністраціях, і тоді вже Попов був вимушений здавати «своїх» людей. І вже невдовзі на посади, що звільнилися, можуть бути призначені представники «донецької школи менеджменту». Щоправда, з чуток, розглядаються й інші варіанти. Зокрема, як повідомили «Коментарям» джерела в КМДА, можливою заміною Мазурчаку на посту першого заступника глави КМДА може стати нинішній глава Шевченківської РДА Сергій Зимін. Він свого часу також працював заступником Попова в міністерстві ЖКГ. А поки знайшли нового «прохідного» крайнього на випадок великої повені в столиці. Ним призначений директор департаменту міського впорядкування і збереження природного середовища КМДА Сергій Садовий, який, до речі, як і Мазурчак, має «б’ютівське» минуле і якого ще легше розміняють, ніж першого заступника Попова. Який стосунок має київський Садовий до паводків, не зовсім зрозуміло, враховуючи, що Сергій Миколайович завжди відповідав за зовсім інші проблеми: за боротьбу з МАФами, вивезення сміття, а також озеленення столиці, проте коли потрібні жертви, про це мало, хто думає. І що не говорили б про великі менеджерські таланти Попова у владі, звільненням Мазурчака саме Олександра Павловича ткнули носом у той факт, що він залишається «високопоставленим нулем».

Джерело фото: Сайт КМДА

Новини партнерів

Loading...

Новини Trembita.info

Останні новини

17:22

В Киеве водитель на скорости врезался в заправку

16:30

Кличко: Столичные дороги ремонтируют компании, которые могут гарантировать качество и срок эксплуатации

15:26

«Укрзализныця» запустит поезд «Киев-Бердянск-Покровск»

14:48

Киевские спасатели получили новую экипировку

14:04

В Киеве грабители напали с ножом на прохожего ради 20 гривен

Архів

kyiv.comments.ua

block2

kyiv.comments.ua
Загрузка...

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине

  © «Комментарии:», 2014

Система Orphus