КИЇВ

Банкова розчохлила київські граблі

0

Призначення трьох глав столичних РДА показало, що шеф АП ще тримає Київ у своїх руках

Розніс, вчинений команді Олександра Попова за київський сніг, несподівано обернувся вливанням «свіжої крові» в столичну владу. Отже, після довгого «міжцарствування» три столичні райони з п´яти «обезголовлених» отримали нових керівників, за якими видніється тінь глави АП Сергія Льовочкіна.

Мабуть, найяскравішим і найвідомішим (шоправда, не з найкращого боку) є новий глава Солом’янського району, кум Табачника Максим Луцький – екс-нардеп, колишній заступник міністра освіти і проректор НАУ. Проте саме його призначення може викликати найбільшу хвилю негативу. По-перше, на чолі району Луцький, котрий не має ніякого досвіду діяльності в міському господарстві, змінив найдосвідченішого Івана Сидорова, який беззмінно керував Солом’янкою більше ніж 10 років. По-друге, Луцький як кандидат від ПР зі скандалом і тріском програв парламентські вибори по мажоритарному округу саме в Солом’янському районі. Проте в цьому випадку має місце не стільки нарочите ігнорування думки киян, скільки демонстрація того, що Банкова «своїх» (котрі навіть настільки «влипли», як Луцький) не кидає і слово глави АП у Києві ще багато чого означає. Призначення Луцького повинно демонструвати, що Льовочкіна, який займався Києвом на парламентських виборах,  не варто списувати з рахунків.

Судячи з усього, таку саму мету переслідує і призначення главою Святошинської РДА Юрія Бондаря, що є в Київраді соратником по ГАКу столичного секретаря Галини Гереги, яка ходить у сподвижниках керівника президентського офісу на Банковій. Втім, на момент обрання в Київраду Бондар був ближчий до нардепа від ПР і тодішнього покровителя ГАКа Василя Хмельницького, а також очолював відомий «Київенергохолдинг», що входив свого часу в сферу інтересів олігарха. У Київраді Бондар, як і весь ГАК, входив у більшість Черновецького. Наскільки Бондар віддалився від Хмельницького у зв´язку з деяким відчуженням останнього від київських справ, сказати складно. За деякими даними, зв´язків Бондар з колишнім покровителем не втрачає, але зараз орієнтується більше на Герегу.

Нового главу Голосіївської РДА Юрія Курінного можна з деякою натяжкою назвати колишнім членом команди екс-глави Шевченківської РДА Віктора Пилипишина. Курінний був заступником глави Голосіївської РДА і в 2008 році став депутатом Київради від «литвинівців», якими тоді в столиці «рулював» Пилипишин. У Курінного, як і у Пилипишина, був конфлікт із командою Черновецького, і на цьому ж ґрунті обидва полаялись з Володимиром Литвином. Для Курінного ця ситуація обернулася в 2010 році позбавленням мандата депутата Київрад, і тоді його активно захищав Пилипишин. Нагадаємо, що Пилипишин, так само, як і Луцький, під кураторством Льовочкіна з великими іміджевими втратами пройшов парламентські вибори в Києві і залишився без мандата.

Отже, всі три призначенці, швидше за все, пройшли «другий» кабінет на Банковій і про втрату впливу Льовочкіна в Києві говорити передчасно, скільки не зазіхали б на столицю представники інших груп у ПР. Те, що в Києві зберігається статус-кво, підтвердило і призначення новим головним шляховиком Києва Петра Берегового – «кадрового» столичного шляховика, котрий усе життя пропрацював у цій системі і з 2004 року керував Дарницькою районною філією «Київавтодора».

Проте збереження існуючого стану справ у владній вертикалі столиці абсолютно не розв’язує київських проблем ні для влади в цілому, ні для глави АП зокрема. По-перше, знову, м´яко кажучи, «забули» запитати у самого Попова, хто йому потрібен на чолі районів. По-друге, незважаючи  на те, що всі призначенці побували на співбесіді в одному високому кабінеті, але разом вони є вельми різношерстою компанією, яка має давні й міцні зв´язки з іншими дрібнішими центрами впливу. І в разі виборів мера і Київради діятимуть, «хто в ліс, хто по дрова». Тобто якщо справа дійде до виборчої кампанії, то повториться конфуз, що трапився з «регіоналами» в Києві на парламентських виборах. Нагадаємо, що тоді за столицю відповідала хоч і одна людина, але в діях провладної команди панував просто бардак: глава КМДА був усунений від виборчої кампанії, глава штабу ПР Валерій Борисов для всіх інших кандидатів був порожнім місцем (втім, їхня доля і його не цікавила) і одні «гречкосії» плуталися під ногами в інших. І, схоже, з усього цього висновків зроблено не було.

Джерело фото: Shutterstock

Новини партнерів

Loading...

Новини Trembita.info

Останні новини

12:27

К уборке снега в Киеве привлекли 259 единиц снегоуборочной техники

11:40

На Севастопольской площади используют остановку в качестве вешалки

11:17

В Киеве временно ограничат движение на Южном мосту

10:44

Украинская актриса сыграет роль в нашумевшем блокбастере

10:16

Сотрудников аэропорта «Борисполь» отстранили от работы

Архів

kyiv.comments.ua

block2

kyiv.comments.ua
Загрузка...

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине

  © «Комментарии:», 2014

Система Orphus