КИЇВ

Попов почав боротьбу за звання непотоплюваного

0

Київське сніжне фіаско влади перетворюють на піар на майбутній повені

Снігопад, який паралізував життя столиці, київська влада проспала. Для того щоб хоча б мінімально забезпечити процеси, життєво необхідні для життя міста, понеділок навіть довелося оголосити вихідним.

Навіть глава уряду Микола Азаров змушений був констатувати, що роботи з підготовки і ліквідації наслідків стихії були проведені «на трієчку». Він же на минулому засіданні Кабінету міністрів зажадав, щоб керівники міських служб, готуючись до майбутнього повені, брали на себе відповідальність і виявляли більше ініціативи.

Особливо активно відреагував на заклик якраз головний антигерой березневої сніжної кампанії - глава Київської міської держадміністрації Олександр Попов. Причому якщо снігопад прийшов у столицю абсолютно несподівано для влади, то до подальшої повені повномасштабну і в першу чергу - інформаційну підготовку почали заздалегідь.

Щодня проводяться прес-конференції столичних чиновників, звіти про виконану роботу, при цьому тон інформації найчастіше набуває загрозливого характеру. Незважаючи на те, що зазвичай у подібних ситуаціях влада робить усе, щоб заспокоїти жителів.

Так, глава КМДА Олександр Попов заявив, що навіть не сумнівається в тому, що в Києві очікуються підтоплення. І підкреслив при цьому, що каналізаційні мережі столиці не розраховані на обсяги води після танення 40-50 млн. тонн снігу, що випали на місто. Більше того, за словами глави КМДА, надзвичайна ситуація, до якої призвело випадання снігу, сьогодні «активізується».

Підсилюють паніку, що нагнітається владою, прогнози окремих експертів. Так, за словами директора Київського еколого-культурного центру Володимира Борейка, масштабне танення снігу, яке може відбутися наприкінці квітня, призведе до затоплення половини Лівого берега, Конча-Заспи і Подолу.

Але, в той самий час, за словами директора Українського гідрометеорологічного центру Миколи Куйбіди, за попередніми прогнозами, житловим масивам і промисловим об´єктам столиці затоплення від річок не загрожують. Про те, що істотного підтоплення столиці не буде, в останній день на посаді говорив і вже колишній глава «Київавтодору» Георгій Глінський.

Більше того, за дорученням голови КМДА Олександра Попова комунальним службам наказано негайно приступити до очищення зливостоків від снігу та сміття, хоча відправлений у відставку Олександр Мазурчак ще в неділю доручив відомствам за два дні повністю очистити зливоприймачі в Києві. А про те, що зливова каналізація міста повністю почищена, Олександр Попов доповідав ще в понеділок на засіданні кабмінівського Оперативного штабу з реагування на надзвичайні ситуації, пов´язані з несприятливими погодними умовами. Зокрема, про це розповів перший заступник керівника штабу, голова Мінрегіону Геннадій Темник. Міністр зазначив, що не несе відповідальності за ситуацію із зливовою каналізацією в Києві, але, за словами київської влади, проблем з пропуском води не буде: «Та система, яка є в Києві, за висновками фахівців може відвести обсяг талих вод», - заявив заступник глави штабу.

При цьому, нагнітаючи катастрофічні очікування, брати на себе повну відповідальність за боротьбу з повінню Олександр Попов не поспішає. Призначивши винним у київському сніговому колапсі свого першого заступника Олександра Мазурчака, глава міста переніс персональну відповідальність за ситуацію з майбутньою повінню на директора Департаменту міського благоустрою та охорони природного середовища КМДА Сергія Садового, який очолив штаб КМДА щодо запобігання паводку та ліквідації його наслідків.

У цьому сенсі показовою видається неодноразово повторювана керівником КМДА в ході засідання київського штабу з боротьби з паводком фраза: «Прошу внести до протоколу, я віддав всі необхідні розпорядження». Адже в разі катастрофічних наслідків повені для столиці винним можна буде призначити чергового заступника. А якщо ж катастрофічні прогнози, озвучувані самим Поповим, не збудуться - бравурно відзвітувати про величезну роботу, проведену під чуйним керівництвом голови міськадміністрації.

Втім, судячи з усього, поки що ніхто не здатний дати остаточну відповідь: чи дозволять погодні умови уникнути чергового інфраструктурного колапсу в столиці. Але ясно одне - боротьбу з наслідками погодних явищ влада в будь-якому випадку буде використовувати для поліпшення свого іміджу. А київська влада, бездіяльність якої багато в чому і призвела до снігового колапсу в столиці, намагатиметься відіграти втрачені політичні очки на боротьбі з наступною повінню.

До слова, недарма в одному зі своїх останніх інтерв´ю російському телеканалу глава українського уряду Микола Азаров поскаржився, що досягти високих результатів роботи уряду постійно заважають природні катаклізми, адже всі три роки свого прем´єрства йому доводиться боротися з аномальними погодними явищами. Мабуть, на зміну боротьбі зі спадщиною «попередників» у риториці влади приходить боротьба з погодою.

Джерело фото: Олександр Проценко

Новини партнерів

Loading...

Новини Trembita.info

Останні новини

16:21

В столице открылась выставка карикатур (ФОТО)

16:05

В Киеве будут популяризировать вегетарианство

15:47

В Киеве появится библиотека аудиокниг на украинском языке

15:16

В столице из-за ярмарок изменят работу транспорта на Троещине

15:16

В Киеве пройдет выставка редких фиалок

Архів

kyiv.comments.ua

block2

kyiv.comments.ua
Загрузка...

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине

  © «Комментарии:», 2014

Система Orphus