КИЇВ

Хто підставляє опозиціонерів

0

Партія УДАР і її лідер стали головними об’єктами технологій влади, спрямованих на роз’єднання та дискредитацію опозиції

Провладні політтехнологи по відношенню до опозиціонерів нічого нового вигадати не зуміли. Як і на парламентських виборах–2012, вони продовжують натискати на людське марнославство та страх. Причому суспільству нав’язуються два глобальні стереотипи: по-перше, в нинішній опозиції зібралися одні невдахи, яких постійно «розводять як кошенят», а, по-друге, будь-яка дія противників режиму є апріорі невдалою (наприклад, блокують опозиціонери парламент — погано, розблокували — ще гірше). Фактичний провал «тушкування» нової Верховної Ради піарники від влади намагаються затьмарити перманентними очікуваннями свіжих опозиційних «тушок». Це відбувається на тлі реальних фактів тиску на бізнес окремих нардепів, що проходить повз увагу правоохоронних органів. Зате досягнення єдності опозиційної трійки й окремі успіхи її суб’єктів трактуються в світлі їх меркантильної конкуренції за протестний електорат і виключно з прив’язкою до майбутніх президентських виборів.

Особливий наголос робиться, звичайно ж, на політику з найменшим політичним досвідом — Віталію Кличку. Як і півроку тому, лідеру УДАРу та його партії штучно завищуються рейтинги, змушуючи повірити в «диво на рівному місці». У березні з’явився цілий шквал соціологічних досліджень, які особливо порадували самолюбство Віталія Володимировича. За даними цих соцопитувань, він за зиму різко додав у рейтинговій вазі без якихось особливих на те пояснень. Адже навряд чи на виборця так вплинули червоні светри «ударівців», в які ті одягалися під час парламентської боротьби за персональне голосування. Не виключено, що соціологи просто отримали на цей рахунок цінну вказівку з вулиці Банкової, як це вже було на виборах–2012.

Нагадаємо, що українські полстери всіх мастей в останній місяць перед голосуванням виводили УДАР на друге місце, але 28 жовтня «срібло» з результатом 25,5% взяла «Батьківщина», відірвавшись від «кличківців» на 11,5%. Незважаючи на те, що різницю між прогнозами та реальністю вже неможливо було пояснювати статистичною похибкою, соціологи швидко знайшли собі виправдання — виявляється, у всьому був винен Кличко та його штаб, які провалили фініш. В Україні оприлюднення соцопитувань заборонено за два тижні до виборів, тому, виправдовуючи свої «попадання в молоко», цим законодавчим обмеженням активно користуються полстерські фірми, вигадуючи щоразу всілякі електоральні фінішні ривки та стрибки.

Чим відгукнувся на виборах–2012 цей шапкозакидальний настрій «ударівців» чудово відомо. Спровоковане соціологами «запаморочення від рейтингів» Кличко сприйняв не тільки на свій особистий рахунок, але і на рахунок своїх соратників, відмовившись зняти цілу низку мажоритарних кандидатів від УДАРу на користь інших опозиційних претендентів. Як результат, «Батьківщина» не дорахувалася мінімум 15-ти мандатів, а «Свобода» — трьох, які дісталися висуванцям від влади. Вчинив би Віталій Володимирович тоді інакше, не сиділи б зараз під парламентським куполом в рядах фракції Партії регіонів, наприклад, Станіслав Березкін та Віктор Бондар, Сергій Буряк і Олександр Єдін, Віталій Журавський та Ярослав Москаленко, Валентин Нечипоренко і Микола Сорока. Діючи спільно з «Батьківщиною» по всій країні хоча б за місяць до 28 жовтня, можна було поборотися ще за декілька десятків округів, включаючи ті, які знаходяться в традиційно «біло-блакитних» Дніпропетровську та Одесі. При цьому перемога п’яти з шести мажоритарників, які пройшли до ВР від УДАРу, була забезпечена зняттям на їх користь менш рейтингових претендентів від об’єднаної опозиції. А от якщо б аналогічно вчинили «кличківці» в чотирьох із п’яти горезвісних проблемних округів, то й, дивись, проблеми не було б.

До речі, щодо ситуації у «проблемній п’ятірці». Після виборів УДАР заявив, що підтримає там кандидатів від «Батьківщини» і «Свободи», які фактично цю мажоритарку й виграли. Але влада, небезпідставно побоюючись повторної і більш гучної поразки в Каневі, Обухові, Первомайську, Черкасах та Шевченківському районі Києва, тримає питання тамтешніх перевиборів у підвішеному стані. А тим часом, двоє з п’яти опозиційних кандидатів — Аркадій Корнацький і Віктор Романюк — в бігах за кордоном. Останній за наводкою Генпрокуратури через Інтерпол вже був арештований в Італії. Втім, є всі підстави вважати, що італійський період Романюка принесе великі неприємності для української влади, як це було в аналогічному випадку з Арсеном Аваковим.

Але повернімося до Кличка. Головною проблемою в подальшій консолідації опозиції до останнього часу були київські вибори, а точніше, та заминка з відповіддю Віталія Володимировича, чи балотуватиметься він у столичні мери як єдиний опозиційний кандидат, чи ні. Між іншим, така ситуація навряд чи могла принести Кличку додаткові рейтингові бали. Однак незручну для нього дилему вирішила сама влада своїми спробами перенести спочатку програшну для неї столичну кампанію на осінь 2015 року. До речі, за даними «Коментарів», страх Банкової перед виборами в Києві радикально посилився після отримання оперативної інформації про те, що Кличко все-таки зважився брати участь у мерських перегонах. Тепер провладні політтехнологи намагаються максимально ретранслювати думку, що опозиція сама здала Київ, проголосувавши за перше читання про призначення виборів і знаючи про подання «регіоналів» з цього приводу до Конституційного суду, який повинен юридично зняти питання на цей рік. При цьому свідомо забувається про наступне: якщо б було провалене перше читання за постановою про призначення виборів мера Києва та Київради на друге червня (а без голосів опозиціонерів це обов’язково сталося б), то повернутися до цього питання за законом можна було б тільки через півроку. Поки ж зберігається можливість вирішити все в правовій площині. Хоча без тиску з вулиці продавити опозиції друге читання другого квітня буде вкрай складно.

Протестні вуличні акції стають основним, а то й єдиним козирем противників влади. Саме тому Кличка стараються вибити з весняних опозиційних маршів по всій країні під гучною назвою «Вставай, Україно!». З одного боку, на кожному розі нагадується про неучасть лідера УДАРу в першому тижні мітингів (мовляв, Кличко як реальний опозиційний лідер повинен займати конструктивну позицію), а з іншого, всіма способами створюється імідж таких собі політичних клоунів Арсенію Яценюку та Олегові Тягнибоку. Втім, на цей раз технологи від влади в своєму бажанні наштовхнути Кличка на граблі опозиційної недоговороздатності вочевидь прорахувалися: з цього тижня УДАР разом зі своїм лідером лише зміцнить опозиційну трійку своєю активною участю в акції «Вставай, Україно!». А, наприклад, у Львові місцевими лідерами «Батьківщини», УДАРу та «Свободи» вже оголошено про створення революційних комітетів.

Джерело фото: AP

Новости партнеров

Loading...

Новости Trembita.info

Последние новости

18:38

Активисты разгромили цыганский табор на Лысой горе

17:32

Киевлянкам расскажут, как открыть свой бизнес

16:48

Киевские власти запустили карту дорожных перекрытий

16:24

Киеву торжественно передали кубки Лиги чемпионов УЕФА

15:20

На Воскресенке зарыбили озеро Радужное

Архів

kyiv.comments.ua

block2

kyiv.comments.ua
Загрузка...

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине

  © «Комментарии:», 2014

Система Orphus