КИЇВ

Чому Попов буде рятувати «зайців» на Дружби народів

0

КМДА очікує повінь навіть там, де й близько немає водойм, а вся проблема в тому, що не почищена каналізація

У КМДА розгорнули масштабну моральну підготовку до прийдешнього потопу. Днями на сайті КМДА навіть вийшла пам`ятка «Як діяти при раптовій повені - поради фахівців». До того ж у Попова склали перелік потенційно небезпечних адрес, де можуть статися потопи. Однак, на думку експертів велика частина цих місць відзначені, щоб приховати комунальні недоліки столиці, а також просто перестрахуватися – про всяк випадок. 

Так у Дарницькому районі на «потопній» мапі позначені: мікрорайон Червоний Хутір (вул. Ялинкова, Ташкентська, Борова, Грузинська); вул.. Вереснева (від вул. Російської до вул. Тростянецькій); вул.. Славгородська (від вул. Абая Кунанбаєва до вул. Тростянецькій). Однак поряд з ними нема великих водойм, отже, чому їх має затопити не зовсім зрозуміло. 

«Там улоговина і поганий відтік води. Коли затопить, то треба буде приганяти насос та викачувати, бо там нема нормальної зливної каналізації. Ці територій відносились до малоповерхової забудови до 90-го року. Вони всі підлягали знесенню, тому там нема розвинутої інфраструктури. Там лише після 90-року почали щось робити – «лівньовки» як завжди залишили на останок», - розповідає голова київської міської організації Українського товариства охорони природи Микола Щепець, який багато років очолював столичне КП «Плесо». 

Схожа ситуація і в Оболонському районі – там на мапі позначили перехрестя вулиць Автозаводської та Полупанова, а також перехрестя вулиць Вишгородської та Сиренькій.
«Там пониження і завжди топить навіть після дощу, на Богатирській є така ділянка. Там також немає нормальної «лівньовки», - каже Микола Щепець. Також на Оболоні відзначили лише два будинки на проспекті Героїв Сталінграду, 27 та 56. Висновок експерта – комунальники просто не встигли привести в лад зливну каналізацію і тому підстраховуються. 

Вирішили підстрахуватися і у центрі. До переліку небезпечних місць потрапив бульвар Дружби Народів. «Там може бути загроза лише на площі Патона – внизу перед мостом. Єдине чому її могли внести у цей перелік – відсутня зливова каналізація. До того ж з усіх сторін дуже круті дороги і це все стікає на бульвар», - каже експерт. Аналогічна ситуація і на Залізничному шосе: «Там все зверху стікає, і до того ж там садибна забудова – все стікає по вулицям. «Лівньовка» не може прийняти всю воду»,- говорить Щепець. 

Не здивував експерта й перелік у Святошинському районі: площа Героїв Бреста, вулиця Котельникова, вулиця Героїв Космосу, перехрестя вулиць Ромена Ролана та Тулузи, перехрестя бульвару Вернадського і вулиці Крижанівській, перехрестя вулиць Симиренка та Жолудєва, вулиця Зодчих, 18. «Там багато вузьких місць, де воді нема куди дітися. Тому комунальники бояться, що зливова каналізація може не пропустити усе», - каже Микола Шепець. 

Що стосується ще однієї проблемної ділянки початку проспекту Перемоги, то там все буде пов’язано з річкою Либідь, мовляв, знову таки, зливова каналізація може не «прийняти» воду , якщо буде заповнена Либідь.  Дуже здивувало експерта, що до переліку попала Інтернаціональна площа: «Це одна з найвищих точок столиці - там бере початок річка Горянка. Тому проблем там бути не повинно».  

Таким чином, можна зробити висновок, що столична влада просто перестраховується, хоча при нормальній роботі комунальників та чистих зливових каналізаціях у цьому місці можна було б гарантувати відсутність водних проблем. 

Схожа ситуація і у місці, у якому потопи практично стали звичною справою – район біля метро «Дорогожичі». «Там завжди проблеми з водою, але якщо її спустити нічого страшного не буде – бо там знизу йде Сирець і є можливість скинути будь-яку воду. Ось де дійсно може бути проблема у цьому районі, так це біля Петровського заводу, бо там колектор побудовано після війни і він знаходиться в аварійному стані, він іде під заводом Шампанських він через весь масив. Там як дощ – то завжди проблеми», - каже Микола Шепець. 

В результаті у обіцяному потопі у великій кількості місць будуть винні не сили природи, а погано працюючі комунальні служби, які вже багато років ігнорують проблему столичніх водостоків. «Насправді, карті, яку розмістили на сайті КМДА, вже років 25 – принаймні вже стільки часу відомі всі ці місця, в яких можливі потопи і вони там відбуваються найчастіше тому, що не чистять водостоки. І зараз також жодних проблем із затопленням бути не повинно - інтенсивного танення снігу не прогнозують. Але щоб все було добре, потрібно щоб нормально відпрацювала зливна каналізація», - розповідає Шепець.

А тим часом, на сайті КМДА радісно рапортують про те, що розчищено понад 70% зливоприймачів на проїжджих частинах і в підземних переходах - тобто відкрито визнають, що майже третина київських «лівньовок» - забиті. Але, при цьому в разі потопу всі проблеми все одно спишуть на аномальний сніг. Крім того, на сайті КМДА киянам вже дали головну пораду - «При раптовій повені необхідно якнайшвидше зібрати предмети першої необхідності – документи, медичну аптечку, сірники (запальничка), хліб, питну воду – і зайняти найближче безпечне підвищене місце. Необхідно бути готовим до евакуації по воді, у тому числі за допомогою підручних плавзасобів».

 

Новини партнерів

Loading...

Новини Trembita.info

Останні новини

17:22

В Киеве водитель на скорости врезался в заправку

16:30

Кличко: Столичные дороги ремонтируют компании, которые могут гарантировать качество и срок эксплуатации

15:26

«Укрзализныця» запустит поезд «Киев-Бердянск-Покровск»

14:48

Киевские спасатели получили новую экипировку

14:04

В Киеве грабители напали с ножом на прохожего ради 20 гривен

Архів

kyiv.comments.ua

block2

kyiv.comments.ua
Загрузка...

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине

  © «Комментарии:», 2014

Система Orphus