КИЇВ

«Регіонали» ледве уникли стусана киян

0

Для призначення виборів у столиці не вистачило 17 голосів. Врятуватися від киян «регіоналам» допомогла війна в таборі комуністів

2 червня виборів у Києві не буде і те, що «регіонали», які майже повним складом фракції відмовилися дати киянам можливість обрати міську владу (з фракції ПР «за» київські вибори проголосувало тільки троє мажоритарників-самовисуванців - брат Віктора Балоги Павло Балога, столичний забудовник Іван Куровський і «помаранчевий» екс-губернатор Дніпропетровщини Віктор Бондар), вже звинуватили у провалі голосування опозицію видається звичайним фарисейством.

Дійсно, при голосуванні за київські вибори в залі були відсутні 9 опозиціонерів - 8 представників «Батьківщини» (серед них і Олександр Турчинов, і дружина Юрія Луценка Ірина, яка була в суді) та 1 «ударівець». Їхня відсутність, безсумнівно, заслуговує на «внутрішнє розслідування», але фактом залишається те, що будь вони у ВР, їхні голоси все одно нічого не вирішили б, хоча домогтися такої ситуації ПР було непросто.

Насправді головна інтрига дня крутилася навколо позиції фракції КПУ, де досі йде боротьба за лідерство між формальним лідером комуністів Петром Симоненком і тіньовим «вождем», головним грошовим мішком і першим віце-спікером Ігорем Калетніком.

Нагадаємо, що Калетнік, котрий «сидів» на Держмитслужбі, став головним контактером фракції КПУ з «сімейним» крилом Партії регіонів і фактично «перекупив» у Симоненка вплив на фракцію. Однак влада не поспішала нагороджувати Калетніка, і Симоненко взявся відігравати ситуацію, з одного боку, шантажуючи «регіоналів» ультиматумами, а з іншого, обіцяючи однопартійцям, що Схід нам допоможе. Матеріально.

Ситуація загострилася сьогодні, коли комуністи пообіцяли підтримати опозицію в питанні київських виборів. Судячи з усього, «регіонали» неабияк злякалися, і вже вранці стало відомо, що креатура Ігоря Калетніка екс-заступник глави Держмитслужби Степан Дериволков став першим заступником глави Міндохзборів і знову буде курирувати митницю.

Отже, нагорода знайшла першого віце-спікера. Залишилося ублажити Симоненка і, мабуть, підходи до нього були знайдені. У підсумку, хоч більшість членів фракції КПУ і підтримала київські вибори, в ній все ж знайшлися 11 осіб, що не побажали підтримати «владу рад» у Києві. І серед них є люди, близькі як до Симоненка, так і до Калетніка. За даними «Коментарів», якби не було прогульників-опозиціонерів, то кількість комуністів, байдужих до київських виборів, просто стала б більшою. Те саме стосується і позафракційних депутатів, голосування яких заслуговує окремого розгляду.

Із позафракційних «за» київські вибори проголосували Балоги і група Петра Порошенка. Підтримати киян дозволили собі навіть «тушки» Табалова, але не Володимир Литвин, «приватівець» Ігор Палиця, а також мікро-група Ігоря Єремєєва з двох осіб.

Отже, «регіонали» дозволили зберегти обличчя комуністам і деяким «тушкам» і при цьому незграбно намагаються всю вину за провал голосування по київських виборах звалити на опозицію. Хоча результат, як кажуть, на табло - 205 «регіоналів», лідери яких ще кілька тижнів тому розпиналися про користь київських виборів, ці самі вибори не підтримали.

Джерело фото: Наталія Ільїна

Новини партнерів

Loading...

Новини Trembita.info

Останні новини

17:22

В Киеве водитель на скорости врезался в заправку

16:30

Кличко: Столичные дороги ремонтируют компании, которые могут гарантировать качество и срок эксплуатации

15:26

«Укрзализныця» запустит поезд «Киев-Бердянск-Покровск»

14:48

Киевские спасатели получили новую экипировку

14:04

В Киеве грабители напали с ножом на прохожего ради 20 гривен

Архів

kyiv.comments.ua

block2

kyiv.comments.ua
Загрузка...

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине

  © «Комментарии:», 2014

Система Orphus