КИЇВ

Кому дякують і кого проклинають столичні олігархи

0

Одним бізнесменам чарівним чином несподівано везе, інші потрапляють в смугу невдач. У всіх регіонах перерозподіл благ і втрат відрізняється химерною своєрідністю і ніде - передбачуваністю. За останні пару років особливо цікаві зміни в бізнес-елітах відбулися, на думку «k:», у Харківській та Одеській областях, в Донбасі та Західній Україні, а також у столиці. Деякі з цих злетів і падінь можуть позначитися, а інші й уже позначаються, на житті всієї країни.

Як переділили Київ

 Доступ до адмінресурсу залишається основним чинником процвітання столичних олігархів

Великий бізнес в Києві можна робити, лише маючи вплив на владу. Це стосується абсолютно всіх сфер - від вирішення земельних питань до шефства над комунальними підприємствами. Тому закономірно, що після президентських виборів багато ключових фігур перестали бути такими.

Василь Горбаль

 Василь Горбаль, який здавався колись всесильним, в 2011 році розпрощався з посадою голови київської організації Партії регіонів, позбувся посади губернатора Львівської області, йому не вдалося повернути націоналізований Укргазбанк, а його будівельний бізнес практично розпався. В кінці 2011-го молодшого брата Василя Михайловича помістили в СІЗО у справі про розтрату коштів Укргазбанку (випущений під заставу 5 млн. грн. восени 2012 року). На довершення всього ПР не допомогла йому з виборчою кампанією. У Верховну Раду Василь Горбаль не потрапив, зайнявши за результатами голосування в окрузі на Печерську четверте місце.

За інформацією двох джерел «k:», близьких до політика і бізнесмена, корінь його проблем - у будівництві житлового комплексу по вул. Мазепи у Києві, замовником якого виступає ТОВ «ВАНТ». У власника 50% компанії Горбаля трапився конфлікт з партнерами Вагіфом Алієв і Дмитром Фірташем.

 «Мета була куди ширша - прибрати Горбаля з київської політики», - розповів один з колишніх акціонерів Укргазбанку.

 Вважається, що координацією роботи групи RosUkrEnergo в столиці неформально займається зампредседателя Київміськдержадміністрації Олександр Пузанов - однокласник сестри Сергія Льовочкіна Юлії Льовочкіної. У числі інших у сферу відповідальності Пузанова увійшли питання власності і столичного майна. Пузанов - професійний юрист, що заснував в 2003 році юридичну фірму «Пузанов та Партнери», яка свого часу обслуговувала Укргазбанк. Тому не варто дивуватися, що члени команди Горбаля працевлаштувалися в структурах, підвідомчих Пузанову. Так, колишній топ ¬ менеджер Укргазбанку Євген Фоменко очолив «Київенергохолдинг» (управляє «Київгазом» та «Київводоканалом»), експредправління банку Єгор Русин деякий час керував департаментом комунальної власності КМДА, а Олена Дмитрієва пішла в ревізійну комісію «Київміськбуду» (потім повернулася на посаду заступника голови правління банку).

Василь Хмельницький

Через лояльний менеджмент «Київенергохолдинг» контролював всемогутній в столиці народний депутат Василь Хмельницький, що сколотив для підтримки дружніх відносин з блоком Черновецького свою фракцію в Київраді - «Громадський актив Києва». Після відставки Черновецького Хмельницький почав позбавлятися одного активу за іншим. У 2010-2011 роках він втратив контроль над «Київгазом» та «Київводоканалом», землями (реквізовано 1,5 тис. га колишніх київських радгоспів - «Хотівського» і «Нової України»). Половина компанії - інвестора аеропорту «Київ» (Жуляни) була продана Юрію Іванющенко. У 2012 році були продані київський завод «Росинка», частки в «Київхлібі» і столичному заводі «Біофарма».

Словом, Хмельницький позбувся всіх не будівельних активів, крім заснованої ним компанії UDP, яка в кризу стала одним з найбільших девелоперів столиці. Але заслуга в цьому одного Хмельницького? «Його будівельний бізнес залишився на плаву завдяки Ігорю Никонову, власнику« КАН Девелопмент» і колишньому партнерові Вагіфа Алієва», - категорично заявив знайомий з обома бізнесменами співрозмовник «k:». За допомогою Ніконова Хмельницькому вдалося побудувати ТРЦ «Океан плаза» на Либідській площі і ЖК «Паркове місто».
За участю «КАН Девелопмент» Хмельницький збирається будувати під Києвом IT - парк Bionic Hill площею 900 тис. м2. «Але в проекті забудови Київського мотоциклетного заводу «КАН Девелопмент » участі не братиме. Це буде перший проект, який UDP спробує реалізувати самостійно від і до », - розповів співрозмовник« k: ». Тоді-то і стануть зрозумілі власні можливості Хмельницького, вплив якого багато в чому грунтувався на тісних зв`язках зі столичною владою.

В`ячеслав Супруненко

Партнер Хмельницького по «Київхлібу», колишній зять Леоніда Черновецького В`ячеслав Супруненко, в бігах і розшукується Інтерполом. Він, як і Василь Хмельницький, втратив левову частку і активів, і впливу. А «Київхліб» ось уже два роки як виставлений на продаж. За даними «k:», на оглядини приїздили найбільші конкуренти, але самостійно продати цього гіганта Супруненко не може, а міська влада допомагати не хоче.
Ще один актив Супруненко контролював неформально. Мова йде про ХК «Київміськбуд». Про скандально відчуженні 80% акцій комунального забудовника «k:» писали не один раз. Попов стверджує, що той був проданий за 114 млн. грн. - В 36 разів менше оціночної ціни. Були також спроби відчуження пакетів 34 підприємств холдингу. Два роки тому почався процес їх повернення в комунальну власність. Оплотом боротьби для команди Супруненко став викуплений в 2009 році разом з приятелем Денисом Комарницьким у чеської фінансової групи PPF Group дрібний чернігівський банк «Асвіо». Він був хранителем акцій комунальних підприємств, куди їх передав свій реєстратор - «Фондовий союз« Україна ». Гра закінчилася в цьому році. 5 лютого холдингова компанія на своєму сайті опублікувала реляцію про досягнення чергового успіху в справі повернення місту компанії і двох десятків підприємств, які входять до неї: ВАТ «Жуляни», ВАТ «Асфальтобетонний завод», ВАТ «Київоздоббуд», ВАТ «Трест Горприлад-4 », ВАТ «Будмеханізація» та ВАТ« Міськбудтранс », ВАТ«ЗОМ», ВАТ« АТП-5 ». Госпсуд Києва 4 лютого 2013 зобов`язав ПАТ «Асвіо Банк» здійснити списання їх цінних паперів з рахунків кіпрських компаній, до яких мав відношення Супруненко.

Олександр Онищенко

«ФК «Арсенал» знаходився у важкому стані, тобто на межі закриття, а гравці повинні були розійтися. До мене звернувся голова Київміськдержадміністрації Олександр Попов з проханням допомогти цьому клубу. Не можна було їх залишати самих, а треба було підтримати у важку хвилину »- так пояснив своє придбання бізнесмен, меценат і народний депутат від ПР Олександр Онищенко. Новина про покупку клубу у Вадима Рабиновича стала однією з сенсацій початку 2013 року.
У парламент Онищенко пройшов по округу № 93 у Київській області, по сусідству з Сергієм Кацубою (№ 92), який заради парламенту звільнився з посади заступника голови НАК «Нафтогаз України». З Кацубою Онищенка пов`язують не тільки сусідні виборчі округи. Онищенко володіє часткою в газовидобувному підприємстві «Газконтіненталь», яке розробляє Фонтановское нафтогазоконденсатне родовище в Криму. Його партнер по бізнесу - житель Дергачівського району Харківської області Володимир Дельдінов, близький друг сім`ї Кацуби (батько Сергія Кацуби Володимир, до того як в 2012 році разом із сином потрапив у парламент від ПР, довгі роки очолював Дергачівську райдержадміністрацію). Також в 2012-му Олександр Онищенко купив у Давида Жванії нафтогазовидобувну компанію «Пласт». Все це разом узяте сприяло входженню бізнесмена у десятку найбільших видобувачів в країні, а покупка «Арсеналу» позначила його домагання на участь у публічному житті столиці.

 Фото: Shutterstock

Новини партнерів

Loading...

Новини Trembita.info

Останні новини

09:54

Работники аэропорта «Борисполь» копаются в чужих вещах (ВИДЕО)

09:32

На Оболони переименовали детскую библиотеку

08:26

В Киеве прекратили поиски студентки, прыгнувшей с моста Патона

08:19

Киевский парк «Муромец» обустроят в богатырском стиле

18:42

Замковая гора в Киеве получила статус парка

Архів

kyiv.comments.ua

block2

kyiv.comments.ua
Загрузка...

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине

  © «Комментарии:», 2014

Система Orphus