КИЇВ

Весна показала, хто де напартачив, готуючись до Євро-2012 (ФОТО)

0

«Марафет» вартістю в мільйони, наведений до Чемпіонату Європи з футболу, «поплив» менше ніж через рік

З часу проведення Чемпіонату Європи з футболу в Україні не минуло й 12 місяців. Як мінімум, два роки до цього країна з останніх сил готувалася зустрічати іноземних гостей, витрачаючи величезні кошти на приведення в порядок міст, що приймали чемпіонат. «Коментарі» вирішили перевірити на прикладі столиці, як себе «почуває» відремонтована інфраструктура сьогодні. Рішення не чекати першої річниці чемпіонату було прийнято навмисно, щоб оцінити стан доріг, тротуарів і будинків, як є. Тобто до традиційного весняного ремонту і підготовки столиці до Дня міста наприкінці травня.

Інспекцію було вирішено провести в найбільш упорядкованій центральній частині міста: на Хрещатику в районі Майдану Незалежності, де розташовувалася фан-зона чемпіонату, на Великій Васильківській вулиці в районі НСК «Олімпійський» (з Троїцькою площею включно), а також на Андріївському узвозі, капітально реконструйованому якраз напередодні Євро.

Хрещатик

З часу проведення Євро на Хрещатику змінилося небагато. Дещо погіршився стан дорожнього полотна, частково покришилася тротуарна плитка - загалом, як і скрізь. Щоправда, на відміну від переважної більшості інших вулиць, Хрещатик рятує його звання головної вулиці країни. Так що в тому, що до Дня Києва його більш-менш приведуть у порядок, сумнівів не виникає. Тим більше, що і мерія розташована тут же, а вона, як показав досвід боротьби з наслідками аномального березневого снігопаду по-київськи, важливіша навіть за лікарні. Крім того, ще недавно головною втратою вулиці можна було назвати деревця, що не пережили зиму, проте мерія вже встигла висадити нові - цього разу, що важливо, каштани.

Втім, ознаки сезонного «покращення» тут все ж є. Зокрема, звертають на себе увагу просілі плити перед сходами, що ведуть від Майдану Незалежності (з боку Лядських воріт) до Хрещатика. Крім того, на хрещатицькі тротуари повернулися призабуті на час Євро автомобілі, залишаючи все менше і менше простору для перехожих.

Вул. Велика Васильківська - НСК «Олімпійський»

На відміну від Хрещатика, околиці НСК «Олімпійський» набагато наочніше демонструють якість ремонту по-українськи. Наприклад, що стосується проїжджої частини, найкраще пережила осінь і зиму бруківка - що, втім, і не дивно. Асфальтове ж покриття часто вимагає ремонту, як мінімум, ямкового, навіть там, де його замінили рік тому. Не витримали зими свіженькі бордюри, забиті зливостоки (варто відзначити, що в березні частина з них була прочищена комунальниками).

На тротуарах ситуація не краща. Покришених плиток (що, зокрема, вказує на їхню низьку якість) в цілому небагато, проте в деяких місцях утворилися провали. Крім того, на деяких ділянках покриття пішло хвилями, що говорить про порушення технології його укладання. Втім, тут не можна не відзначити і внесок київських автолюбителів, які наполегливо вважають, що тротуар - чудове місце для паркування і ногами ходять тільки невдахи. А також столичної Державтоінспекції, яка запекло не помічає автоапокаліпсису на тротуарах.

Помітно «постаріли» оновлені до чемпіонату виходи з метро. Перехід до ст. м. «Олімпійська», незважаючи на минулорічний ремонт, традиційно потік - у деяких торгових точках чудовими водостоком стали отвори для світильників у пластиковій стелі.

Повернулася до звичного «неєвропейського» життя і територія біля виходів із метро: з кіосками, торгівлею з землі і припаркованими по периметру автомобілями. Так, наприклад, виглядає виділена смуга для громадського транспорту.

Порівняно з усім іншим, Троїцька площа перед «Олімпійським» навіть радує око - якщо не брати до уваги сміття і спочатку криво покладену плитку. Так, сходинки, що ведуть від однойменної станції метро, ​​цілком гідно пережили зиму, калюж (що, нагадаємо, свідчить про порушення в технології укладання плитки) на площі також небагато. І, можливо, не було б зовсім, якби зливостоки на площі дійсно відводили воду. Поки ж вона збирається в жолобах по саму кромку.

Справедливості заради варто відзначити, що на Софійській площі стан плитки помітно гірший: у деяких місцях її явно пора перекладати.

 

Андріївський узвіз

Головна відмінність нинішнього Андріївського узвозу 9-місячної давнини від його нинішнього стану - маса припаркованих автомобілів по всій довжині вулиці. Фактично Київський Монмартр припинив бути пішохідним, перетворившись на звичайний внутрішньоквартальний проїзд.

 

У всьому іншому Андріївський може дати фору іншим київським вулицям, особливо в спальних районах, - ям на проїжджій частині немає (спасибі набагато стійкішій порівняно з асфальтом бруківці). Втім, сказати, що бруківка пережила зиму без втрат, теж не можна: у нижній частині узвозу вже почався процес руйнування принаймні великих каменів, і невідомо, що залишиться через рік-два.

З фасадами ситуація складніша. Ті, що були пофарбовані, часто вимагають косметичного ремонту. А затягнуті сіткою із зображенням реальних фасадів являють собою жалюгідне видовище: саме полотно з красивою картинкою порвалося, а під ним, зрозуміло, ніхто нічого не ремонтував і, схоже, не збирається. То тут, то там видно незакопані фрагменти комунікацій. Загалом, до закінчення будівельних робіт та набуття хоч трохи відремонтованого виду Андріївському далеко - і це при тому, що нові комунікації вже почали старіти і обвалюватися.

Підбиваючи підсумок, можна сміливо сказати, що загалом про минуле свято футболу в Києві зараз нагадує небагато: інформаційні щити, що з´явилися напередодні чемпіонату, англомовне дублювання оголошень станцій в метро й рідкі артефакти на кшталт оформленого під м´яч купола столичного Планетарію. У всьому іншому столиця не стала кращою і ні на крок не наблизилася до європейських столиць. Навпаки, вона плавно скотилася в свій звичайний стан - суміш районного ринку зразка 1990-2000-х і всюдисущої автопарковки.

Новости партнеров

Loading...

Новости Trembita.info

Последние новости

18:26

Правозащитники вступились за цыган с Лысой горы

17:53

В Киеве завтра перекроют Южный мост и Харьковский путепровод

17:32

Небольшой дождь: погода на 25 апреля

16:57

Киевлян приглашают на пикник-пати в парк «Феофания»

16:18

Киевские власти прокомментировали возможное подорожание проезда в городском транспорте

Архів

kyiv.comments.ua

block2

kyiv.comments.ua
Загрузка...

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине

  © «Комментарии:», 2014

Система Orphus