КИЇВ

Коли під Межигір`ям буде 100-тисячний Майдан (РЕПОРТАЖ)

0

Межигір’я скоро може стати популярним місцем різних акцій. Влада сама провокує на це опозиціонерів   

Межигір’я поряд із Банковою давно стало символом нинішньої влади і залишається лише здогадуватися, чому опозиція досі не використовує цей «об’єкт №1» для своїх протестних акцій. Адже виборець, якщо бере участь у політичному процесі поза виборами, крім всього хоче «купити» й яскраве та нове шоу. Не можна не погодитися з багатьма експертами, що більше в Україні не буде 100-тисячних Майданів у центрі Києва. Утім, цього не буде не лише в силу апатії суспільства, а через те, що це вже банально не новинка. То чому ж активному протестному електорату не запропонувати нову захоплюючу, а головне корисну гру – «Похід на Межигір’я»? Корисну тим, що вона набагато більше дратуватиме самого Віктора Януковича, якого мало хвилюють пікети та мітинги на Банковій. А от фактичне вторгнення у його приватне життя може довести до сказу й найспокійнішу людину. Нагадаємо, що справжня буря здійнялася саме коли Юлія Тимошенко, будучи прем’єром, заходилася виселяти тоді ще лідера оппозиції Віктора Януковича з Межигір’я. Однак уже є «перші ластівки», що Межигір’я починає бути не лише «таємною оселею зла», а й популярним місцем для протестів. У вихідні активісти Демократичного альянсу пікетували резиденцію Президента, питаючи з нього за «вбиті» дороги. Реакція влади була досить бурхливою – двох активістів заарештували, але тим лише спровокували протестувальників. До них приєднався й кореспондент «Коментарів», щоб з’ясувати, коли Нові Петрівці стануть одним із центрів протестів.  

Чому громадські активісти-протестувальники сьогодні знову подалися саме під ворота резиденції Межигір’я, де оселився Віктор Янукович? Бо, кажуть вони, саме тут «мекка покращення». А ще тут знаходиться робочий офіс гаранта і саме тут варто вимагати покращення доріг і всіх благ для населення. Крім цього, громадські діячі протестували проти затримання Гацька та Панова, яким дали п’ять і сім діб за те, що вони нібито мітингували несанкціоновано.

На під’їзді до Межигір’я хочемо з траси повернути безпосередньо до резиденції, але ж ні, нас зупиняє пост ДАІ. Запитують, куди їдемо. Ми вирішуємо бути чесними й кажемо, що ми – преса. А вони нам: «Тоді вам туди не можна, бо там ніде паркуватися. Там газони… Люди будуть скаржитися. Ідіть пішки». Звісно, два кілометри пішки – це не страшно, та коли ми прийшли на місце, побачили, що шановні даішники нас просто обдурили, бо немає газонів, а місця для парування – купа.

Коли підходимо до воріт «святая святих», кортеж Віктора Януковича якраз виїжджає. Десята ранку, а очільник держави тільки вибирається на роботу.

Протестувальників прийшло кілька десятків. Вони не дерлися на ворота, за якими облаштувався Янукович, вони навіть не доторкалися до тих воріт, вони взагалі нічого не робили, крім як сканудвали: «Ми маємо право на мирні зібрання, відпустіть Гацька…» Проте, мабуть, вони чимось не сподобалися… Можливо, одяг на них був не такий, чи туфлі, чи, може, плакати не сподобалися. Один Бог знає. Але після того, як Президент відбув на роботу, через кілька хвилин протестувальників уже почав відтісняти «Беркут» та люди в чорних камуфляжах, які не мали на собі будь-якої розпізнавальної символіки. До речі, цих людей у чорному, оскільки вони не хотіли представитися, активісти назвали «особистою президентською міліцією».

Силою відтісняючи активістів, силовики били, штовхали як хлопців, так і дівчат. Нарешті замкнули їх у кільце. Чому? За що? Навіщо? Годі було знайти хоч якісь адекватні відповіді на ці питання. Сільський голова Нових Петрівців Радіон Старенький сказав журналістам, що це він сам викликав міліцію, бо, мовляв, активісти порушували громадський спокій. «Щось тут почали кричати, шуміти», - каже він. Та є всі підстави засумніватися в щирості сільського голови, адже силовики були тут ще до того, як сюди прийшли активісти.

Прийшло й кілька місцевих бабусь. Вони сварилися з протестувальниками: «Нема чого сюди ходити. Ми любимо свого Президента. Це наша земля, і йдіть звідси геть». Тим часом мітингувальників тримають у кільці, а ті скандують: «Свободу не спинити. Ми маємо право на мирні зібрання. Янукович, годі сцяти». З’явилися і молодики характерної зовнішності, які пробували вдатися до провокацій: зривали плакати, але в них щось не дуже виходило.

Одного активіста «Беркут» потягнув у автобус, щоб вивезти. Та протестувальники, разом із народним депутатом Лесею Оробець, стали перед автобусом і не дозволили зробити цього. Приїхав якийсь начальник і розпорядився випустити хлопчину. А кільце з мітингувальниками «Беркут» так і не розблоковує.

«Відпустіть нас, ми вільні громадяни, ми не порушили жоден закон. Ми хочемо завершити свою акцію протесту й піти звідси», - кричали вони.

Та силовики не реагували. Щоб розблокувати кільце, як виявилося, потрібен був великий начальник. Сам голова МВС Київської області приїхав визволяти мирних громадян із полону людей у чорному. Він особисто підійшов до силовиків і просив, щоб ті розімкнули кільце.

На цьому маразм не закінчився. «Беркут», розблоковуючи кільце, передислокувався на захист воріт. А коли мітингарі оголосили про завершення акції і почали повертатися назад від Межигір’я, то «Беркут» пішов за ними, при цьому не дозволяючи й ногою ступати на проїжджу частину. Супроводжували аж ген як далеко від «святого місця».

«Хочу наголосити, що це не приватна власність Президента. Тут є його робочий кабінет. І ми маємо право протестувати під цією адміністративною будівлею і вимагати те, що нас, населення країни, турбує. Ми хотіли провести звичайний мирний протест, що в країні практично немає доріг. Але нам перешкоджають здійснювати наші законні права», - насамкінець сказав заступник голови Демократичного альянсу Віктор Андрусів.

Активісти мріють, що колись під брамою Межигір’я збереться, як мінімум, стотисячний мітинг. Протестувальники розійшлися, але обіцяли повернутися. Тож далі буде.

 

Фото: Наталья Ильина

Новости партнеров

Loading...

Новости Trembita.info

Последние новости

18:26

Правозащитники вступились за цыган с Лысой горы

17:53

В Киеве завтра перекроют Южный мост и Харьковский путепровод

17:32

Небольшой дождь: погода на 25 апреля

16:57

Киевлян приглашают на пикник-пати в парк «Феофания»

16:18

Киевские власти прокомментировали возможное подорожание проезда в городском транспорте

Архів

kyiv.comments.ua

block2

kyiv.comments.ua
Загрузка...

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине

  © «Комментарии:», 2014

Система Orphus