КИЇВ

Олесь Довгий про дострокові вибори київського міського голови та Київради

0

Юлія ДИЛОВА: Сьогодні вже другий день виборчої кампанії київського міського голови та депутатів Київради. В перший день виборчої кампанії, яку, до речі, підтримує кожен другий киянин, тервиборчком  зареєстрував 9 заяв від осіб про намір балотуватися на посаду київського міського голови. Поки що це самовисуванці, а політичні сили з кандидатами визначаються, адже мають ще час до 15 квітня.
Тим часом народні депутати України зареєстрували у Верховній Раді законопроекти, пов’язані з місцевими виборами, про голосування в два тури і про заборону брати участь у виборах кандидату, який обіймав цю посаду, і через якого були призначені дострокові місцеві вибори. А депутати Київміськради вимагають 10 квітня провести позачергове засідання сесії, включивши до порядку денного цікаву інформацію.
Отже, ці питання – початок виборчої кампанії, виборчу стратегію чинної київської влади, шанси кандидатів на перемогу і всі проблемні питання Києва і киян -  будемо обговорювати з гостем програми, заступником голови Київміськради, секретарем Київради Олесем Довгим.
Сьогодні запитання нашого інтерактивного опитування сформульовано таким чином: чи зміниться ситуація в Києві на краще після проведення дострокових виборів столичної влади?
Пане Олесю, пропоную розпочати з ситуації саме навколо Київради. Ще раз нагадаю, що фракція БЮТ в Київміськраді виступила з ініціативою 10 квітня провести позачергове засідання сесії міськради. Це звернення депутати надіслали київському міському голові Леоніду Черновецькому і головам фракцій. Перше запитання таке: чому зараз не проводяться сесії, тому що, за словами представників БЮТ, сесії не проводяться без будь-якої причини?


Олесь ДОВГИЙ: Ну, по-перше, я вже давно перестав коментувати будь-які, скажімо так, заяви або вислови з боку наших опонентів в обличчі представників фракції БЮТ, оскільки в більшості своїй це виключно популістичні заяви, які не мають жодного відношення до реалій, а відтак коментувати їх я не хотів би.
Що стосується сесії, я зазначив, що як тільки було проголосовано і прийнято рішення Верховної Ради України про дострокові вибори Київміськради та київського міського голови, я, як посадова особа, пішов у відпустку на час передвиборної кампанії, оскільки я претендую в тому числі і приймати участь в перегонах в якості одного з кандидатів блоку Леоніда Черновецького.
По-друге, я вважаю і глибоко переконаний, що мене підтримає абсолютна більшість фракцій, що в режимах такої швидкотечної кампанії, експрес-кампанії виборчої, я б навіть сказав, будь-яка сесія або пленарне засідання буде виключно перетворено в якийсь піар-шоу, в балаканину, і жодним чином не принесе ніякої користі і конкретних реальних рішень ні киянам, ні самим депутатам. Це буде виключно такий цирк, популізм і площадка для піару тих чи інших сил. 


Юлія ДИЛОВА: Пане Олесю, кампанія триватиме два місяці, хто буде вирішувати питання, необхідні Києву?


Олесь ДОВГИЙ: Справа у тому, що де був БЮТ протягом двох років, коли штурмували, не давали проводити пленарні засідання, сесії, коли заводили по 100 депутатів Верховної Ради в стіни Київміськради? Тоді їм здавалося, що немає жодних рішень, які необхідно приймати для киян, і ми, як в штормі, постійно воювали і працювали в таких екстремальних умовах, проводячи засідання і приймаючи всі необхідні рішення для киян.
На сьогоднішній день, враховуючи те, що самі основні рішення, як то рішення про бюджет, про затвердження  програми Євро-2012, про програму соціально-економічного розвитку, а також соціально направлені рішення, які потребували роботи в Київміськраді, ми прийняли. Ми проаналізували ті проекти рішень, які стоять на черзі, і прийшли до висновку, що таких рішень, які потребували би негайного прийняття і не змогли би почекати півтора місяця, по-перше, нема, а по-друге, навіть якщо ми будемо говорити про якісь необхідні рішення, вони все одно не будуть прийняті, а будуть виключно використані нашими опонентами і не тільки опонентами, а і нашими союзниками, просто як предмет якоїсь балаканини і можливість максимально використати прямий ефір і один другого пообливати брудом. 


Юлія ДИЛОВА: Але очевидно це рішення має приймати саме Київміськрада голосуванням – проводити засідання сесії, чи ні.


Олесь ДОВГИЙ: Ні, справа у тому, що план графік проведення пленарних засідань затверджується розпорядженням київського міського голови, і в даному випадку відповідне розпорядження було підписано, це по-перше. По-друге, я ще раз підкреслюю, що у зв’язку з тим, що я беру участь в цих перегонах в якості потенційного депутата, кандидата в депутати від фракції блоку Леоніда Черновецького, я не хотів би, щоб моя діяльність якимось чином була використана нашими опонентами, як адмінресурс, тому самостійно прийняв рішення про відпустку на час виборчої кампанії, і можливість використовувати це, як критику на нашу адресу, ми їм не дамо. Вони хочуть спочатку вимагати сесію, а потім щоб ми прийшли, і потім вони нас будуть обвинувачувати у тому, що ми застосовуємо адмінресурс і під час виборів, які вони самі встановили, проводимо пленарні засідання.


Юлія ДИЛОВА: Пане Олесю, депутати Київради дуже хочуть побачити саме вас на засіданні, тому що от представник БЮТ в Київміськраді, блоку Кличка щодо порядку денного цієї сесії пропонують розглянути питання щодо створення тимчасової контрольної комісії з перевірки можливої участі секретаря Київради Олеся Довгого та посадових осіб КМДА у фальсифікації ухвали Радивилівського райсуду Рівненської області, оголошеної на пленарному засіданні 13 березня цього року.


Олесь ДОВГИЙ: Чудово. Чистий популізм, ніякого відношення до правового поля, як і решта рішень, які приймаються БЮТ, особливо у Верховній Раді України, не має. Тому я пропоную всім бажаючим, хто є зацікавленим розібратися по суті зазначеного питання, поступити саме так, як поступив я: звернутися до МВС, до Генпрокуратури України провести перевірку. І саме цікаве, що я не здивуюсь, коли вже я бачу, чиї вуха стирчать за цими рішеннями цих судів. Ви знаєте, з’являється, що ті, хто здавалось би повністю в білому лише з червоними сердечками, не такі вже і білі, що це чергова провокація, яка, скоріш за все, була придумана самими опонентами, і на сьогоднішній день вони будуть пробувати всіляко відволікати увагу від об’єктивного слідства, оскільки зробили вони це вкрай некрасиво і, скажімо так, поспішно…


Юлія ДИЛОВА: А вже є якісь рішення МВС і Генпрокуратури?


Олесь ДОВГИЙ: Я не хотів би бігти поперед слідства, але хотів би заявити, що я жодним чином і жодну хвилину не буду виступати в якості людини, яка буде оправдуватися за це. Я навпаки  з першої хвилини, коли я почув про можливу проблему, але про можливу недостовірність того рішення, яке було озвучено виконавцем в залі пленарних засідань, бо воно було не мною озвучено, я тут же подав відповідну заяву до управління МВС у місті Києві, а також звернувся до прокуратури міста Києва. Тому я, навпаки, переконаний, що вони самі, знаючи, звідки ростуть вуха, бояться за те, що це слідство буде доведено до кінця і винні будуть покарані, тому вони всіляко пробують відволікати увагу і перевалювати з хворої голови на здорову. Це так само, як відбулося по 100 дням уряду: замість того, щоб звітувати  про ріст цін на бензин, про гіперінфляцію, про курс долара, про тарифи на транспорт, про підвищення ціни на хліб, замість цього вони придумали змістити акцент і увагу всіх людей накормити замість хліба зрелищами, і в якості цього зрелища придумали без суду і слідства прийняти постанову Верховної Ради про перевибори… 


Юлія ДИЛОВА: Але ж Київміськрада теж не звітує про пробки, про проблеми і так далі.


Олесь ДОВГИЙ: Київська міська влада вчора прозвітувала в повному об’ємі, вся команда в прямому ефірі прозвітувала про два роки своєї діяльності. І на відміну від всіх інших сил, які сьогодні будують свою виборчу кампанію на критиці сьогоднішньої влади, нам є про що звітувати перед громадою Києва, тому що ми за два роки встигли дуже багато зробити доброго для людей. Це і бюджет Києва,  який в п’ять разів збільшений, це і соціальні виплати, які збільшені, а будуть доведені нашим блоком до тисячі гривень, це і надбавки прямих виплат медикам, освітянам, це і найнижча ціна на хліб по Україні, це і можливість, яку ми, між іншим, єдині… Київ це взагалі островок стабільності в Україні. Ми зберегли одні з найнижчих показників тарифів на транспорт в Києві. Про це всі мовчать.


Юлія ДИЛОВА: Проте маршрутники бастують і люди взагалі не можуть достатися…


Олесь ДОВГИЙ:  Маршрутники бастують, але єдине місто в Україні, яке дозволило собі закупити або закласти в програму соціально-економічного розвитку купівлю 500 нових суперсучасних комфортних тролейбусів та автобусів, які до кінця року повинні повністю витіснити тих приватних перевізників, які сьогодні деруть три шкури, мотивуючи підвищенням ціни на бензин, самостійно підвищують ціну на проїзд і таким чином це вдаряє по кишеням громадян або, там, киян. Ми витіснимо з ринку комунальним сучасним комфортним транспортом тих перевізників, маршрутників, які на сьогодні, можливо, не настільки комфортно і набагато дорожче, ніж комунальний транспорт, обслуговують киян.


Юлія ДИЛОВА: Зрозуміло. Про які недоліки ви звітували, коли говорили про роботу?


Олесь ДОВГИЙ: В нас є недоліки, і перш за все це, не дивлячись на те, що на сьогоднішній день Київміськрада працює в режимі максимальної відкритості – це прямий ефір, це всі журналісти присутні на кожному пленарному засіданні. Кожен журналіст, такого взагалі не було ніде в Україні, щоб кожен журналіст отримував, як і депутат, порядок денний і завчасно перед кожним пленарним засіданням з усіма проектами рішень…

Юлія ДИЛОВА: У Верховній Раді…


Олесь ДОВГИЙ: У Верховній Раді такого нема.


Юлія ДИЛОВА: Як це? Журналісти отримують порядок денний.


Олесь ДОВГИЙ: Я готую порядок денний, і не просто порядок денний, а таку папку з усіма документами, з проектами рішень для кожного журналіста і роздаю перед кожним пленарним засіданням. Більше того, де ви таке бачили, щоб журналістів запрошували в президію, в сесійну залу, і всі бажаючі журналісти мали можливість бути присутніми  у сесійній залі в президії?


Юлія ДИЛОВА: Пане Олесю, в мене запитання було про які недоліки ви звітували?


Олесь ДОВГИЙ: Так от, недоліком, не дивлячись на всю публічність, яку ми пробуємо демонструвати, ми, на відміну від наших опонентів, недостатньо уваги приділяли інформуванню про те, що робиться. Ми недостатньо багато уваги приділяли інформуванню населення. Наші опоненти, не жаліючи сил і коштів, вкладали всі можливі сили і ресурси в чорний піар і в донесення сигналу повної дезинформації і критики міської влади. А ми, вирішуючи і займаючись весь час вирішенням конкретних проблем, не йшли на телевізори, на радіо, не писали в газетах про свої здобутки, а думали і були переконані, що роблячи хорошу справу, вона в любому випадку буде оцінена громадою.


Юлія ДИЛОВА: Пане Олесю, давайте тепер безпосередньо до виборів, до законодавчого аспекту виборів. Верховна Рада України активно взялася за законодавче забезпечення, принаймні за пропонування законопроектів, які стосуються виборів у Києві. Один з цих законопроектів зареєстрований днями, і цим законопроектом пропонується затвердити в законі норму, згідно з якою обраним сільським, селищним, міським головою не може вважатися кандидат, який обіймав цю посаду і через якого були призначені дострокові місцеві вибори.
Пане Олесю, як ви гадаєте, це безпосередньо спрямовано на усунення Леоніда Черновецького від участі в виборах?  


Олесь ДОВГИЙ: Скажіть, будь ласка… Знаєте, забудемо про конкретне прізвище конкретного кандидата. От ви взагалі уявляєте собі прийняття такого закону?


Юлія ДИЛОВА: Я можу собі уявити все що завгодно.


Олесь ДОВГИЙ: Я вам скажу, що я дуже надіюсь, що жоден з тих депутатів, навіть які подають зазначений законопроект, насправді не уявляють собі можливим прийняття такого закону, тому що прийняття такого закону це буде не просто кінець місцевому самоврядуванню, це буде кінець демократії, початок тоталітаризму, і наступним законопроектом, який треба буде прийняти, це те, що пропонуємо прийняти законопроект і затвердити його Верховною Радою, що в Україні з сьогоднішнього дня відсутні правила або закони, відсутня конституція, є виключно політична доцільність і виключно в однієї політичної партії, як називається в даному випадку БЮТ, тому що Писаренко депутат саме від цієї фракції. І всі подальші дії, які відбуваються в Україні, відбуваються виключно за революційною і політичною доцільністю. Сьогодні Київ, завтра буде Харків, післязавтра уряд вирішить переобрати достроково президента, далі фракції БЮТ буде недостатньо міських громад і абсолютної влади, в них буде комплекс Наполеона і вони будуть рухатися далі в Європу. Ну, це просто…


Юлія ДИЛОВА: Пане Олесю, а якщо без особистостей, справді, людина посідала посаду нехай сільського голови. Через якісь причини, які стосуються її діяльності, призначили дострокові вибори…


Олесь ДОВГИЙ: Коли якесь рішення приймається предметно і відповідно до конкретної особи з конкретними аргументами і обвинуваченнями, можна говорити про будь-які законопроекти. Коли мова йде про те, що поспішно прем’єр-міністр України особисто обдзвонює депутатів Верховної Ради, рішення приймаються виключно за політичною доцільністю і більш того, навіть сама лідерка цієї фракції не скриває і заявляє про це на своїй прес-конференції, коли мова йде про те, що створені три слідчі комісії – президентська, кабмінівська та парламентська – і без жодного рішення жодної з цих комісій виноситься на голосування проект рішення Верховної Ради про столицю і не запрошується жодний представник столичної влади, коли рішення приймається на комітеті без запрошення жодного представника київської влади або представника суб’єкту, про якого приймається рішення, про яку можна говорити демократію, про яку об’єктивність або про які принципи…


Юлія ДИЛОВА: Але київська влада є активним учасником цього процесу, тому що дуже спокійно відреагувала і жодного звернення до суду. Ви просто закрили очі і погодилися з цим?


Олесь ДОВГИЙ: Ми просто дивимось… Я переконаний, що всі громадяни України, не лише кияни, спостерігають за цим, як за цирком. Верховна Рада перетворилась з поважного органу, який на меті має законотворчу діяльність, в буквальний цирк однієї фракції на чолі з одною акторкою, яка режисує з кабінету, який взагалі знаходиться на іншій вулиці, всю діяльність в тому числі законотворчого органу. І мені дуже неприємно, я про це не говорив, але у вашому ефірі я скажу про це вперше: коли інші особи, які в даному випадку (ви зрозумієте, про кого йде мова), які повинні забезпечувати об’єктивне і неупереджене ведення пленарного засідання, підіграють в таких, знаєте, абсолютно популістичних і політично вмотивованих рішеннях емоційних, які не повинні мати місце в залі Верховної Ради України, вищого законодавчого органу, тому що на нас дивляться не лише кияни, не лише українська спільнота, на нас дивиться  європейська спільнота. І те, що приймається сьогодні у стінах Верховної Ради, і та епідемія, яка вже почала розповсюджуватися з Києва на Харків, на Суми… Я ж не кажу про Київ…


Юлія ДИЛОВА: А я кажу про Київ, тому що спокійною реакцією на рішення Верховної Ради ви започаткували цю хвилю. Якщо б ви не погодилися, звернулися б до суду.


Олесь ДОВГИЙ: Ми не будемо давати жодної можливості нашим опонентам думати, що ми якимось чином будемо виправдовуватися, ходити в якісь судові тяжби і взагалі вступати з ними в діалог. Це цирк, за цим цирком спостерігає вся українська спільнота, і ми в цьому цирку брати участь не збираємось. Ми підемо на вибори. Єдиний правильний і єдиний можливий суд в даному випадку, до якого можна апелювати, це суд київської громади. Київська громада, це єдиний орган, перед яким… єдина спільнота, перед якою… єдиний суд, перед яким ми повинні звітувати за свою діяльність, оскільки лише київська громада нам делегувала наші повноваження і лише в інтересах київської громади ми щоденно працюємо, і лише київська громада відчуває на собі результати нашої діяльності і може дати їм відповідну належну оцінку. А ті депутати Верховної ради, які ходили і оббивали пороги міського голови, секретаря Київради, всіх заступників міської адміністрації зі своїми особистими шкурними питаннями і не найшли належної відповіді і рішення цих питань, вирішили в такий спосіб показати, хто в домі хазяїн.
Ми в суд не подали, тому що ми підемо на вибори, я переконаний, що ми на цих виборах переможемо, поставимо крапку у всій цій політичній балаканині.  


Юлія ДИЛОВА: Пане Олесю, є ще один законопроект, в принципі цікавий, тому що про проблему системи виборів, особливо на місцях, говорять дуже багато і на дуже високому експертному рівні. Отже, у Верховній Раді є законопроект, який передбачає проведення виборів київського міського голови в два тура. Цим законопроектом пропонується запровадити обрання міських голів за мажоритарною системою абсолютною більшістю. Зокрема обраним міським головою буде вважатися кандидат, який набрав більше половини голосів виборців, що взяли участь в голосуванні. При цьому, якщо в першому турі жоден кандидат не набрав більше, ніж 50% голосів, буде проводитися другий тур між двома кандидатами, які набрали найбільшу кількість голосів виборців. Ви підтримуєте таку ідею, тому що тоді це буде загально обраний міський голова? Наскільки я пам’ятаю, в Леоніда Черновецького було трохи більше 32% на виборах.


Олесь ДОВГИЙ: У Леоніда Михайловича на минулих виборах було трошки більше 30%, і це складало в два рази більше, ніж в попереднього міського голови, і майже в два рази більше, ніж в того претендента, про якого йде мова – Віталія Володимировича Кличка, який пробує стати єдиним кандидатом.
Я б хотів зазначити, що немає жодного сенсу в будь-якому слові «демократія», яке вживається в контексті того, що відбувається сьогодні в Україні, в Києві. Скажіть, будь ласка, наскільки треба не поважати народ, або київську громаду, або себе, як політичну силу, щоб замість того, щоб чесно йти на вибори і пробувати змагатися, навіть після таких нечесних прийомів, як відбувся у Верховній Раді, далі замість того… зрозумівши, що в них немає жодного кандидата, який мав би реальну конкретну програму і симпатиків у місті Києві, вони вдаються до таких досить низьких політтехнологічних  речей, як то пробують через суди зупинити цю кампанію, зняти нас з реєстрації, я вже мовчу про те, що там зараз буде шалений тиск, і мені вже стало відомо, що будуть пробувати якісь кримінальні справи відкривати…


Юлія ДИЛОВА: А щодо законопроекту?


Олесь ДОВГИЙ: Далі законопроект про два тури,  далі два тури не допоможуть, буде законопроект про три, чотири, п’ять…


Юлія ДИЛОВА: А в чому проблема двох турів?


Олесь ДОВГИЙ: Я не проти, я лише проти того, коли в процесі виборчої кампанії, яка вже стартувала, люди, які бачать, що вони не можуть подолати діючого мера у зв’язку з тим, що в них немає кращого кандидата і сильнішого політика і лідера, ніж Леонід Черновецький, вони вдаються до підступних технологічних речей. Більше того, я хочу сказати, що вони їм все рівно не допоможуть. Два тури не допоможуть: в другому турі все рівно виграє Леонід Черновецький…


Юлія ДИЛОВА: Ваша думка щодо цього законопроекту?


Олесь ДОВГИЙ: Я вважаю, що це міг би бути слушний законопроект в разі, якби ми говорили про його прийняття не поспішне в процесі виборчої кампанії, яка йде, яку в любому випадку виграє міський голова нині діючий, а якби ми говорили це в контексті рішень, які приймаються через комітет, вносяться на голосування, обговорення і приймаються у Верховній Раді не в процесі виборчої кампанії.
Друге. Я вас запевняю, що той законопроект, який вніс депутат Писаренко стосовно того, щоб… вони побачили… Спочатку було два тура, потім вони побачили, соціологію зробили, що два тури їм не допомагають, все одно Леонід Михайлович виграє, подумали, можливо три тури? Потім подивились, що три тури мабуть люди зовсім не зрозуміють. Давайте ще щось придумати. Поспішно за ніч написали законопроект про те, щоб взагалі зняти Леоніда Михайловича з можливості прийняття участі в цих перегонах. Ну, не вийде, тому що київська громада, вона… їй не можна закрити очі…


Юлія ДИЛОВА: Але за різними соцопитуваннями більше половини киян виступають за перевибори, тобто вони хочуть змінити владу.


Олесь ДОВГИЙ: Ні, вони виступають за перевибори, і ми, поважаючи вибір громади, поважаючи голос громади, ми підемо на ці перевибори. Ми не пішли в жодні суди, ми переможемо в чесній боротьбі.


Юлія ДИЛОВА: Тобто ви не розцінюєте те, що люди хочуть провести перевибори, як недовіру владі, незадоволення владою?


Олесь ДОВГИЙ: Люди стомилися від того бруду, який виливається протягом останніх півтора року з вуст чи то одної сторони, чи то іншої. Люди стомилися від всього того популізму, від постійних… від того шторму, який відбувається в Київміськраді і навколо Київміськради і діяльності міської команди. Люди хочуть спокійного нормального системного життя, люди хочуть впровадження конкретної програми, розвитку Києва і вони хотіли…


Юлія ДИЛОВА: А вони цього зараз не бачать?


Олесь ДОВГИЙ: Вони цього бачать, але вони бачать, що в разі, якщо ці вибори не відбулися б, то в подальшому або ця політична сила змінить своє бачення і підходи до вирішення проблем, а цього не вбачається, тому що ця політична сила стає все більш такою тоталітарною, або нам треба було піти на ці вибори, погодитися і ще раз їх виграти. Ми погоджуємось з будь-яким рішенням, ми показуємо, що нам нема кого боятися, ми нічого не ховаємо, ми абсолютно відкрито, прозоро прийняли рішення йти на ці перевибори, але просимо лише одне: майте совість, майте повагу до київської громади, будьте сильними і мужніми і поважайте своїх опонентів, і якщо ви йдете на перевибори, навіть таким нечесним шляхом прийняли рішення замість київської громади в стінах Верховної Ради про перевибори, тоді будьте достатньо мужніми, або виставте відповідного кандидата…


Юлія ДИЛОВА: Ну, ще має час до 15 квітня.


Олесь ДОВГИЙ: Або в разі, якщо ви цього не можете зробити, признайтесь, що у вас немає своєї програми для киян, що ви не можете нічого окрім своїх популістичних ідей запропонувати, відступіться.


Юлія ДИЛОВА: Пане Олесю, ви впродовж нашої програми неодноразово використали характеристику такого рішення Верховної Ради, як нечесне, незаконне. Поки що звернень до суду від київської влади не було. Чи можна очікувати, що у випадку, якщо ваша команда не переможе на виборах, то тоді будуть звернення щодо незаконності цих перевиборів?


Олесь ДОВГИЙ: Не може бути цього. Це позиція слабих, а ми не вважаємо себе слабою силою. Позиція слабих приймати рішення в процесі виборчої кампанії про зміни до виборчого законодавства, так як вноситься… один закон внісся паном Портновим, другий закон внісся паном Писаренком, третій закон завтра внесуть ще якимось іншим паном. Але я з повагою до всіх цих депутатів відношуся, і лише одне вони забувають: їм треба буде жити завтра, і завтра по цим же законам з такими же принципами, які вони сьогодні, виходячи з політичної доцільності, приймають, на них будуть дивитися і їх будуть обирати, переобирати…


СЛУХАЧКА:   Добрый вечер. Людмила, Киев. Юля, я вам очень благодарна, что вы пригласили Олеся Долгого. Олесь, дорогой, крепись. Я  и не только я, а очень многие киевляне, хорошо видели и знаем, сколько вы труда и здоровья вложили в работу. Вам было очень  трудно. Я хочу спросить, как можно назвать Клычко, если когда там у вас проводилось заседание, два человека дрались, а Клычко стоит в стороне и улыбается, а те двое…


Олесь ДОВГИЙ: Я вам дякую за таку високу оцінку. Я не хотів би витрачати ефірний час на те, щоб коментувати, скажімо, манери поведінки і взагалі філософію поведінки наших опонентів, в тому числі Віталія Володимировича. Віталій Володимирович хороший спортсмен, це людина, яка прославила Україну на рингу. Друга справа, я вважаю його одним з світил українського спорту, друга справа, я не вважаю, що йому треба було йти в політику, що справа міського господарства або, скажімо, справа міського управління це те його покликання, яким він міг займатися. Я, будучи два роки секретарем Київради, провів понад 50 пленарних засідань, понад 100 погоджувальних рад, і я вам скажу, що на цих погоджувальних радах я жодного разу не бачив Віталія Володимировича, як лідера своєї фракції, який би міг формулювати свою особисту точку зору, або пропонувати конкретні речі. Завжди замість нього ходили його заступники або депутати попереднього скликання….


Юлія ДИЛОВА: Ну, я думаю, що знову ж таки київським виборцям визначатися з цього приводу. Давайте не будемо критикувати, краще говоріть про досягнення свої.


Олесь ДОВГИЙ: Але тепер говорити про свої досягнення… я вам дякую ще раз за таку високу оцінку, я переконаний, що ми постараємось вас не розчаровувати і далі, і після того, як ми ці вибори ще раз виграємо, я вам обіцяю, що робота буде більш спокійною, більш системною, і всі ці добрі ініціативи, які ми запровадили, ми доведемо до кінця, і вам за нас не буде соромно. Підтримаєте – не підведемо.


СЛУХАЧ: Добрый вечер. Сергей, Херсон. Олесь, такое впечатление, что вы собираетесь на мэра, а не Черновецкий…


Олесь ДОВГИЙ: Ні, я збираюсь лише працювати як командний гравець, збираюсь працювати в його команді.


СЛУХАЧ: Так вот, одна вода. Я смотрю, что вы по всем каналам уже прошли, и там вам никто не может задать вопросы, а радио «Эра», это живое радио, они сделали ошибку, что вы сюда пришли.  Вопрос: сколько было вот этих верств незахищених, сколько денег в гривнах на них было вытрачено,  сколько километров асфальта положили и сколько станций метро открыли? 


Олесь ДОВГИЙ: Перше, дякую вам за таке влучне запитання. Станції метро. Лише в цьому році відкриваються чотири станції метро.  Ми купили самий сучасний в Європі апарат, який коштує мільярди гривень, який проходить під землею зі швидкістю в п’ять разів більше будівництва метро, ніж це відбувалось всі попередні роки. Друге. Всі малозабезпечені верстви населення, на які ми обіцяли в першу чергу звернути бюджетну увагу, а це понад півмільйона киян, отримують вже більше… в минулому році отримали понад мільярд гривень, внесених в якості… понад 800 мільйонів, внесених в якості прямих доплат, а в цьому році ми заклали більше мільярда. Окрім цього з кінця минулого року ми добилися внесення в бюджет Києва доплат безпосередньо освітянам і медикам.
Далі. Якщо ви говорите про кількість кілометрів, я вам доповідаю, що лише в цьому році ми заклали на вирішення транспортної проблеми в бюджет Києва майже 6,7 мільярди гривень, тобто майже 7 мільярдів гривень, і це в півтора рази більше, ніж закладено бюджетом України на вирішення транспортної проблеми по всім взагалі районам і областям. Ми збільшили бюджет з 6 мільярдів до 25-ти, і на 2008 рік заклали на вирішення транспортної проблеми, в тому числі покладення нового асфальту більше, ніж був бюджет разом на все разом нашого попередника. 


Юлія ДИЛОВА: Це на цей рік, а що зроблено за два роки?


Олесь ДОВГИЙ: За два роки одним з пріоритетних завдань нашої влади було асфальтування внутрідворових доріг. Я не знаю, як у вас в Херсоні, а в нас, коли ми йшли на вибори два роки назад, і якщо чесно, це зберігалося і в позаминулому році, ями всередині дворів були такі, що туди можна було слона заховати. Так от, одним з пріоритетів нашої діяльності було не покриття тих асфальтних доріг, які є в центрі, на нові, а заасфальтувати ті дірки і ями, які існують в більш віддалених районах і в середині дворів. Ми виділили на цю програму, яка називається «Твій двір, твоє подвір’я» майже мільярд гривень, і я вам скажу, що того, що ми зробили і виділили на цю програму, виявилось більше, ніж змогли освоїти районні адміністрації і управління ЖКГ. Кількість фінансування, яку ми виділили на цю проблему, виявилась більшою, ніж фізично всіх людей і всього устаткування, яке могло щось довести, скажімо, заасфальтувати. Я вас запрошую з вашого міста приїхати хоча б один раз до Києва. Я із задоволенням вам покажу результати нашої діяльності, і я переконаний, що ви будете гордитися тим, що є в Україні команда, яка покаже на прикладі конкретного міста те, що можна робити по всій Україні.


СЛУХАЧ: Добрий вечір. Ну, я в Києві живу, тому все бачу і все знаю. Пані Юля питає про недоліки, а недолік виявляється лише один: ми досить слабо себе, коханих, хвалили і лизали. Є таке дивне слово «мародер» і є слово мер. Черновецький поєднав у собі обидва слова…


Юлія ДИЛОВА: Шановний слухач, треба не репліки, а запитання, якщо маєте таку можливість.


СЛУХАЧ: Добрый вечер. Евгений, Запорожье. Господин Олесь, вот высшие инстанции государства, которые заботятся не только о Киеве, но обо всей стране, законности, благополучии, признали работу киевского головы неудовлетворительной. Единственный плюс, это два с плюсом президент поставил. На каком основании Леонид Михайлович баллотируется на второй срок в это же помещение?


Олесь ДОВГИЙ: Пане Євгене, я хотів би внести невеличку корективу в ваше запитання. Дозволю собі сказати, що жодного висновку, жодної комісії і жодної оцінки діяльності міського голови не було надано, оскільки кожна комісія, яка працювала, а їх до нас відправляли десятки, отримала всі необхідні документи, і коли бачила факти того, що зроблено, ніяких… Як не крути, а коли збільшений бюджет, зроблені реальні справи, то повністю на біле сказати «чорне» не можна. Тому ви лише могли чути від наших опонентів, що їм би дуже хотілось признати роботу київського міського голови незадовільною. Але насправді вони не дочекались і не змогли прийняти навіть рішення слідчої комісії жодної, навіть у стінах Верховної ради, яка створена самими депутатами від опозиції, тому що для того, щоб хоч якусь риторику підтвердити якимись конкретними висновками, треба мати хоч якісь факти, а фактів в них немає. Тому все що ви чули, це чистий популізм, це все неправда. Жодна інстанція, яка б дала негативну оцінку роботі міського голови офіційну і підтвердила, немає. Все, що ви чули, це лише бажання наших опонентів і політична доцільність, яка не підтверджена жодним фактом.


Юлія ДИЛОВА: Така інстанція, як активні слухачі радіо «Ера», на запитання «чи зміниться ситуація в Києві на кращу після проведення дострокових виборів столичної влади» визначилась так: вважають, що зміниться на кращу 573 дозвонювача, а вважають, що не зміниться, 197. Отакі результати голосування, на жаль, вже не маємо часу на їх коментар.
Дякую вам за участь в програмі. Нагадаю, що нашим гостем був заступник голови Київміськради, секретар Київради Олесь Довгий.

Новости партнеров

Loading...

Новости Trembita.info

Последние новости

17:46

В столице открылась выставка художественной керамики

17:19

В Киеве появится магазин турецкого бренда одежды DeFacto

16:37

В Киеве на два месяца закроют Бессарабский рынок

16:21

Во всех районах столицы отменили продуктовые ярмарки

15:45

Восьмилетний киевлянин стал чемпионом мира по брейкдансу

Архів

kyiv.comments.ua

block2

kyiv.comments.ua
Загрузка...

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине

  © «Комментарии:», 2014

Система Orphus