КИЇВ

Реконструкція Олімпійського стадіону

0

У ситуації довкола Євро-2012 Україна поводиться за анекдотом «Як не з`їм, то понадкушую». У нас майже ніхто не вірить, та й самі ми не віримо в обіцяні стадіони, аеропорти, дороги, готелі. Ми нічого не будуємо, багато обіцяємо і все ще буксуємо на стадії проектів. «Наш Київ» покаже, як після реконструкції може виглядати Олімпійський (Республіканський) стадіон. 

Минулого тижня журі, що складається з 35 фахівців, приступило до розгляду 15 проектів реконструкції Національного спортивного комплексу «Олімпійський». Чотири заявки було відсіяно на ранній стадії, в грі лишилися компанії з України, Австрії, Великої Британії, Китаю, Німеччини і Тайваню. Вони пропонують різні варіанти перебудови стадіону, а також повне знесення нинішнього для зведення на його місці абсолютно нової арени.

«Наш Київ» побувавув Будинку футболу [Лабораторний провулок, 7а], де розгорнута виставка ескізів деяких із запропонованих проектів. Їх демонстрація не була обов`язковою умовою конкурсу, тому свої карти відкрили не всі компанії-учасниці.

Відвідини Будинку футболу дали мені можливість не тільки оглядітися, але і прислухатися. Один із спортивних чиновників зі словами «Цей поки що на першому місці» показував товаришеві проект тайванської фірми Archasia Design Group. За знайденою в Інтернеті інформацією, вона має 20-річний досвід роботи на високому рівні. Головні з втілених проектів – міський стадіон, мерія і концертний зал в Тайбеї. Перевагою запропонованого Archasia варіанту реконструкції «Олімпійського» була названа її готовність для економії часу і грошей побудувати новий спортивний комплекс на базі того, що існує. Всі зміни будуть внесені за рахунок використання надлегких металевих конструкцій. На представлених ескізах заявляються 510 паркувальних місць у основі стадіону, 21 місце для автобуса, 8 хвилин для виведення глядачів з місць і 15 для повної евакуації з території.

У дворі дискусію українською вела група сивочолих чоловіків, як стало зрозуміло зі змісту, – членів журі. Що казати, налаштовані вони скептично. Прозвучала навіть пропозиція оголосити конкурс таким, що не відбувся, що було миттєво придушена присутнім функціонером Федерації футболу. Очевидно, жоден із проектів не знайшов повної підтримки, хоча кілька разів називалася «тайванська компанія». Велика вірогідність того, що, незважаючи на обіцянку оголосити переможця до 20 квітня, учасникам конкурсу дадуть додатковий час на доопрацювання проектів. Серед іншого, архітекторів збентежила їня вартість і відсутність упевненості, що деякі з претендентів здатні довести будівництво до переможного завершення.

Тим часом, київська влада знову обіцяє – 1 травня відновити знесення торгово-розважального центру «Троїцький». Досі не затверджена сума грошової компенсації або розташування земельної ділянки, яку має одержати власник цього довгобуду перед спорткомплексом «Олімпійський». 

Нагадаємо, як би не перебудовувався сам стадіон, УЄФА вважає за неможливе проведення на ньому матчів Євро-2012 з міркувань безпеки – вважається, що «Троїцький» завадить евакуації глядачів у разі НП.

Фото тут.

Новини партнерів

Loading...

Новини Trembita.info

Останні новини

17:22

В Киеве водитель на скорости врезался в заправку

16:30

Кличко: Столичные дороги ремонтируют компании, которые могут гарантировать качество и срок эксплуатации

15:26

«Укрзализныця» запустит поезд «Киев-Бердянск-Покровск»

14:48

Киевские спасатели получили новую экипировку

14:04

В Киеве грабители напали с ножом на прохожего ради 20 гривен

Архів

kyiv.comments.ua

block2

kyiv.comments.ua
Загрузка...

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине

  © «Комментарии:», 2014

Система Orphus