КИЇВ

Катеринчук вважає, що єдиний кандидат - це приниження для киян

0

Лідер Європейської партії України Микола Катеринчук готовий висунути свою кандидатуру на вибори міського голови Києва. Про це йдеться у відкритому листі Катеринчука, текст якого є у розпорядженні «proUA».

«Я готовий висунути свою кандидатуру на вибори міського голови Києва від Європейської партії України», - заявив він.

Він вважає, що призначення «так званого єдиного кандидата на посаду мера Києва від коаліції демократичних сил – це приниження для киян». «Невже кияни, які є елітою українського суспільства, не можуть самі розібратися в своєму виборі? Невже вибір голови Києва має відбуватися в кулуарах влади і залежати від домовленостей між партійними лідерами?» - відзначає Катеринчук. Водночас він виступає за проведення виборів у два тури. На його думку, Черновецький і його команда опинилися при владі, користуючись недосконалістю закону і роблячи ставку на малозабезпечені верстви населення. Тому, вважає він, «важливо прийняти закон, який регламентуватиме процедуру виборів мера в два тури».

«Цей закон дозволяє в першому турі відібрати двох найсильніших кандидатів, які змагатимуться в другому турі. І саме другий тур є тим механізмом, за наявності якого за переможця голосує безумовна більшість виборців. Якщо жодного з двох кандидатів не підтримує більшість, призначають повторні вибори», - відзначає Катеринчук.

Він також відзначив, що розроблений БЮТ законопроект про вибори мера в два тури не є досконалим і потребує істотних змін. «На нашу думку, він є, швидше за все, звичайною формальністю, спеціально розробленою для того, щоб привернути увагу до проблеми, а не вирішити її», - відзначає Катеринчук.

Катеринчук пропонує створити групу експертів, яка доопрацює законопроект двоступінчатих виборів міського голови і подасть його на розгляд до Верховної Ради для термінового ухвалення. «Я готовий особисто узяти на себе відповідальність за керівництво цією групою», - відзначає він.

«Я пропоную всім політичним силам, а також незалежним кандидатам, які вважають, що здатні вирішити проблеми Києва, також висунути свої кандидатури на вибори київського міського голови! Законодавчо закріплений другий тур виборів унеможливить ситуацію, коли виграє не сильніший, а хитріший. У другий тур вийдуть ті, хто дійсно здатний очолити столицю нашої країни», - йдеться в листі.

«Я закликаю всіх киян, народних депутатів України, голів парламентських фракцій і лідерів політичних партій, Голову Верховної Ради України Арсенія Яценюка, Прем’єр-міністра України Юлію Тимошенко, Президента України Віктора Ющенка підтримати мою ініціативу і зробити все необхідне, щоб забезпечити киянам прозорі, демократичні вибори і можливість зробити якнайкращий вибір», - закликає Катеринчук.

 

Новости партнеров

Loading...

Новости Trembita.info

Последние новости

11:54

В Киеве из-за марафона изменится движение общественного транспорта

11:52

Въезд на Андреевский спуск разрешат только для «местных»

11:26

На Оболони появится еще один коммунальный детсад

11:11

На Дарницком вокзале женщина родила девочку прямо на платформе

10:45

Для детей-сирот в Киеве хотят создать социальное общежитие

Архів

kyiv.comments.ua

block2

kyiv.comments.ua
Загрузка...

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине

   © «Комментарии:», 2014

Система Orphus