КИЇВ

У Києві почали прийом заявок на видачу «карт поляка»

0

Генеральне консульство Польщі в Києві з 28 березня почало прийом заявок на видачу «карт поляка» для тих громадян України, що мають польське коріння. Про це повідомили в Генеральному консульстві Польщі в Києві, передають «Українські новини».

Для отримання «карти поляка» необхідно подати в консульство копію паспорта (внутрішнього або закордонного), фотографію (3,5x4,5 см), а також оригінали і копії документів, що підтверджують польське походження.

Серед таких документів можуть бути видані Польщею документи, що підтверджують особу; акти сімейного стану або виписки з них, свідоцтво про народження, хрещення, шкільні дипломи; документи, що підтверджують службу в польській армії.

Крім того, можна подавати документи, що підтверджують депортацію, ув’язнення або реабілітацію депортованого; іноземні документи, що підтверджують особу, де вказано польське походження володаря, а також рішення, що вступило в дію, про підтвердження польського громадянства, видане згідно із законом про репатріацію.

Всі документи не на польській мові повинні бути перекладені і завірені нотаріально.

Також для отримання «карти поляка» необхідно додатково подати довідку від польської організації в Україні, що підтверджує активну участь у заходах щодо підтримки і розвитку польської мови і культури.

У Генконсульстві відзначили необхідність знання польської мови для подачі заявки. «Інтегральним елементом процедури подачі заявки на отримання «карти поляка» є розмова з консулом, який оцінює рівень знання польської мови», - сказано в повідомленні.

Заявки прийматимуться в консульстві з понеділка по п’ятницю з 8.30 по 15.30 після попереднього запису за телефонами: (044) 284-0058, 284-0053.

За цими номерами також можна буде отримати консультацію. Реєструвати заявки і проводити розмови з претендентами будуть консули Анджей Сломський і Дорота Дмуховська.

У Києві заявку можуть подавати українці, що проживають в столиці, в Київській, Вінницькій, Черкаській, Кіровоградській і Чернігівській областях.

Разом з тим у Генконсульстві не уточнили, чи почали прийом заявок на отримання «карти поляка» консульства Польщі в інших містах.

Нагадаємо, 20 березня мер Львова Андрій Садовий оприлюднив відкритий лист до МЗС Польщі з вимогою роз’яснити вислів генконсула Веслава Осуховскі про україно-польські відносини, опублікований в статті «Мільйон українців хоче виїхати до Польщі» польської газети Dziennik від 17 березня.

МЗС Польщі назвав непорозумінням вислови генконсула Осуховскі про польсько-українські відносини.

На думку Садового, в статті міститься велика кількість образливих висловів на адресу українців і львів’ян зокрема.

 

Новости партнеров

Loading...

Новости Trembita.info

Последние новости

13:28

В Киеве повредили дамбу на Бортнической станции аэрации

12:35

Возле станции метро «Дорогожичи» ограничат движение

12:07

Киевскую электричку предлагают продлить до Вишневого

11:24

Помогите найти: в Киеве пропал 10-летний мальчик

11:19

Жителей столицы предупреждают о сильном ветре

Архів

kyiv.comments.ua

block2

kyiv.comments.ua
Загрузка...

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине

  © «Комментарии:», 2014

Система Orphus