КИЇВ

Довгий: місцеве самоврядування необхідно терміново реформувати

0

За ініціативою секретаря Київради Олеся Довгого завтра,  2 квітня, в Києві відбудеться засідання Спілки секретарів місцевих рад Асоціації міст України. Довгий наголосив на необхідності реформи місцевого самоврядування: «Її потрібно було провести ще років десять тому». Про це «Київ.proUA.com» повідомили в прес-службі КМДА.

На його думку, головне завдання цієї реформи – децентралізація влади, передання її частини на місця, забезпечення права громади розпоряджатися власними ресурсами, а не передавати їх всі до центру: «Люди самі вирішать, будувати їм лікарні чи ремонтувати дороги і в який спосіб це зробити. Це є принципом роботи нашої команди – наблизити владу до людей, зробити її уважною до проблем всіх громадян. Але зараз найголовніше завдання для нас усіх – захистити існуючу, навіть з усіма її недоліками, систему самоврядування від тотального наступу на права громади з боку Верховної Ради».

Відповідаючи на запитання читачів свого персонального сайту, Довгий заявив: «Щойно народившись в Україні, місцеве самоврядування зазнало нищівного удару, коли мажоритарну систему виборів було замінено на пропорційну».

На його думку, тоді випала головна ланка – зв’язок між депутатами та людьми: «Відтепер більшість людей, які потрапляють до списків, не прив’язані територіально до конкретної вулиці, будинку, під’їзду. Зараз депутати можуть не відповідати перед тими, хто їх обрав, а декого виборці взагалі не знають в обличчя. Я виступаю проти пропорційної системи. Вона  абсолютно не прив’язана до громади, породжує у депутатів зацікавленість виключно в статусі та задоволенні особистих інтересів».

На переконання Довгого, «перший цвях у кришку домовини для місцевого самоврядування називається імперативний мандат. Це - динозаврівський підхід, явище, яке в європейських державах вимерло ще в минулому тисячолітті. А в Україні відродилося виключно завдяки одній з політичних сил».

«Другий цвях у домовину – це рішення Верховної Ради, що керувалася виключно політичною доцільністю, а не інтересами людей, які два роки тому обрали мера і київську міську раду, - переконаний Олесь Довгий. - Таким чином створено небезпечний прецедент. Існує реальна загроза місцевому самоврядуванню в Україні. В демократичній, правовій державі це неприпустимо. Занепокоєння Асоціації міст України є цілком зрозумілим і виправданим. Вважаю, що в такій ситуації інформування європейської спільноти є правильним рішенням Асоціації».

Відповідаючи на запитання, модель місцевого самоврядування якої країни йому до вподоби, Олесь Довгий зауважив: «Однозначно Польщі. Це країна, яка лише за кілька років з повного безладу в територіальному устрої і місцевому самоврядуванні змогла вибудувати таку організацію влади на місцях, що в центрі уваги кожного рівня самоврядування є людина. Саме реформа місцевого самоврядування у Польщі стала тим локомотивом, який потяг за собою цілу низку реформ. По суті саме  це привело Польщу до Європи».

 

Новости партнеров

Loading...

Новости Trembita.info

Последние новости

11:25

Вокруг озера Жандарка на Позняках обустроят парк

10:43

В столице запустят антикоррупционную горячую линию

10:32

В Киеве пройдет выставка украинской живописи ХХ века

10:20

В Киеве на Воздухофлотском проспекте будет ограничено движение

10:15

Киевляне могут бесплатно обследоваться на рак кожи (АДРЕСА)

Архів

kyiv.comments.ua

block2

kyiv.comments.ua
Загрузка...

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине

  © «Комментарии:», 2014

Система Orphus