КИЇВ

Спілка секретарів місцевих рад просить владу країни захистити місцеве самоврядування

0

Спілка секретарів міських рад Асоціації міст України звернулась з відкритим листом до Президента України Віктора Ющенка, Верховної Ради України та Кабінетом Міністрів України в якому висловлюється глибока стурбованість «широкомасштабним наступом на місцеве самоврядування та права громад, який розпочався в Україні».

Текст листа даємо повністю:

«Президенту України ВІКТОРУ ЮЩЕНКУ

Верховній Раді України

Кабінету Міністрів України

ВІДКРИТИЙ ЛИСТ СПІЛКИ СЕКРЕТАРІВ МІСЬКИХ РАД АСОЦІАЦІЇ МІСТ УКРАЇНИ ТА ГРОМАД

Спілка секретарів міських рад Асоціації міст України та громад глибоко стурбована широкомасштабним наступом на місцеве самоврядування та права громад, який розпочався в Україні. Кризова ситуація стала предметом розгляду на позачерговому засіданні Спілки.  Переконані, що єдиним джерелом влади є громада, і саме їй належить право оцінювати роботу місцевої влади та влади в цілому. Кожен депутат, кожен міський голова постійно повинен справами доводити, що він є гідним вибору громадян.

Наголошуємо, що рівень ефективності роботи кожного міського голови або ради може бути оцінений лише на чергових виборах, результат яких на пряму залежатиме від того, чи відчувають місцеві жителі реальний захист їх інтересів з боку місцевої влади.

Проте сьогодні волю виборців в різних куточках України починає підміняти політична доцільність на догоду певних політичних сил. Це відбулося в Сумах, в Миколаєві, в Тернополі. Київ став випробувальним майданчиком технології політичного рейдерства щодо влади на місцях та нехтування вибором громади, її конституційних прав обирати підзвітну та підконтрольну владу.
Ми не можемо змиритися з тим, що у діях як Уряду, так і Верховної Ради України містяться цілеспрямовані та свідомі атаки на місцеве самоврядування. Цей «політичний курс» здійснюється всупереч Конституції та законам України, ігнорує норми та принципи Європейської хартії місцевого самоврядування, що є невід’ємною складовою українського законодавства.

Спілка секретарів місцевих рад Асоціації міст України звертається до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України із закликом сформувати погоджені підходи для виходу із ситуації, що склалася, та недопущення її повторення у майбутньому. Зі свого боку ми переконані, що першочерговими кроками назустріч місцевому самоврядуванню з боку усіх органів державної влади мають стати:

обов’язкове погодження проектів законів та інших нормативних актів щодо місцевого самоврядування з Асоціацією міст України та громад;

перегляд принципів формування видаткової частини державного бюджету у напрямку підвищення фінансової самостійності громад;

якнайшвидше скасування імперативного мандату для депутатів місцевих рад та запровадження мажоритарної системи виборів до них;

Переконані, що системне вирішення питань, пов’язаних із розвитком самоврядування в Україні, можливе лише в рамках конституційного процесу. Реформа місцевого самоврядування, яка має стати однією з основних складових оновленої Конституції, повинна безповоротно змінити наголос на виразне посилення громад як реальних осередків народовладдя і демократії в Україні.

Спілка секретарів міських рад Асоціації міст України та громад»

Новости партнеров

Loading...

Новости Trembita.info

Последние новости

13:28

В Киеве повредили дамбу на Бортнической станции аэрации

12:35

Возле станции метро «Дорогожичи» ограничат движение

12:07

Киевскую электричку предлагают продлить до Вишневого

11:24

Помогите найти: в Киеве пропал 10-летний мальчик

11:19

Жителей столицы предупреждают о сильном ветре

Архів

kyiv.comments.ua

block2

kyiv.comments.ua
Загрузка...

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине

  © «Комментарии:», 2014

Система Orphus