КИЇВ

На Харківському масиві можна легко відшукати рештки доісторичних акул

0

У свіжонамитих пісках у п`ятнадцяти хвилинах ходи від метро «Позняки» можна знайти рештки величезних доісторичних викопних акул, повідомляє «Газета по-киевски».

Знайдений кореспондентом «Газети…» зуб, близько п`яти сантиметрів завдовжки, належав найкрупнішій в історії хижій акулі –кархародон мегалодон. Ця видова назва перекладається, як «величезний зуб».

Тридцятиметрові рибини неподільно володарювали в світовому океані 16 мільйонів років назад. У їхніх щелепах заввишки 3,4 і шириною 2,75 метри, що містили понад триста ікол різних розмірів, без зусиль помістилося б відразу шестеро осіб. Улюбленою їжею зубастих монстрів були кити. Білі акули – найбільші хижаки сучасного океану і родичі мегалодонів – виглядали б поряд з ними, як кімнатна болонка на фоні сенбернара.

У Палеонтологічному музеї старший науковий співробітник, кандидат біологічних наук Валентин Несин, оглянувши знахідку, розповів: «Акула була велика і жила в період палеогену. Хоча ці зуби, швидше за все, належали молодій особині. Зустрічаються і куди більші екземпляри, що перевищують 10 см. У нас їх особливо багато в районі Канева. Але і в Києві, в намивних пісках і кар`єрах, теж можна знайти». На музейному стенді розміщені збільшені малюнки таких зубів.

Несин нарікає, що в нині якщо і приносять у музей викопні знахідки, то лише для того, щоб дізнатися їхню ринкову вартість. Наразі в Палеонтологічному музеї працює всього троє учених-ентузіастів, тоді як раніше їх було 66. Палеонтологи десять років підряд не виїжджали на розкопки, а інтерес до науки про стародавні форми в житті впав до катастрофічної межі.

Зате Інтернет-магазини заповнені оголошеннями про продаж зубів мегалодона, вартість яких коливається від 400 до 12 тисяч російських рублів. Наприкінці 90-х років минулого століття обіг зубів викопних акул і уламків кісток динозавра на американському ринку старовини склав близько 50 млн. дол.

А більшість киян, попорпавшись у піску біля свого будинку, можуть виявити рештки гігантських акул розмірами з сучасний автобус, які плавали тут тоді, коли на місці нашого міста плескалося тепле тропічне море.

Новости партнеров

Loading...

Новости Trembita.info

Последние новости

15:41

В Киеве бесследно исчез 36-летний мужчина

15:15

В Киеве предлагают запретить продажу табачных изделий на остановках

14:19

Киевляне просят пустить больше транспорта с Дарницы до Теремков

13:42

В Киеве улицы от снега расчищают 367 единиц снегоуборочной техники

13:17

В Киеве планируют открыть мемориальный центр Холокоста «Бабий Яр»

Архів

kyiv.comments.ua

block2

kyiv.comments.ua
Загрузка...

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине

  © «Комментарии:», 2014

Система Orphus