КИЇВ

Супермаркети труять киян простроченими продуктами

0

Зіпсовані продукти магазини не утилізують. Годують ними людей – в салатах, котлетах, у вигляді маринованого м`яса, та й просто продають під фальшивими етикетками, повідомляє «Газета по-киевски».

Прострочений термін придатності продуктів – не рідкість для супермаркетів. Товару багато, його ледве встигають розпаковувати, кидати на прилавки і міняти цінники у зв`язку з інфляцією. А перевіряти дату споживання – «остання справа». Може, не помітять покупці й розкуплять, може, і не отруяться.

Чому з вигляду свіжий товар виявляється зіпсованим, розповіли колишні працівники супермаркету. По-перше, в супермаркетах є своя упаковка. Продукти укладають в лоточки і завертають поліетиленовою плівкою, зверху наклеюють етикетку з датою упаковки. Якщо упаковку не можна поміняти, – наприклад, на молоці або сирках – стару дату стирають і ставлять нову.

«Спробуйте дізнатися дату придатності глазурованих сирків – не вийде, там її взагалі може не бути, – говорить колишній менеджер одного із супермаркетів. – В дрібних магазинах залежалі ковбасні вироби «для апетитності» протирають маслом. Другий варіант збуту – вся «некондиція» відправляється у відділ кулінарії, де її переробляють в салати, котлети, тортики. Томатну пасту можна переробити на соус, а м`ясо перемолоти на котлети. Старе м`ясо ще кидають у маринад або обкатують у спеціях, які перебивають поганий запах і гіркий присмак».

Взагалі, в будь-якому супермаркеті є прострочені продукти.

Постачальник популярного вершкового масла по секрету розповів, що вони прагнуть все-таки реалізувати продукт, термін придатності у якого закінчився:

«Нам невигідно забирати «прострочення» – інакше доведеться кудись все це спихати. Знаю, що деякі постачальники масла прагнуть віддавати його в кулінарію, на випічку пиріжків, пампушок. А постачальники твердого сиру часто домовляються з піцеріями, віддають їм прострочений сир набагато дешевше».

Продукти, термін споживання яких завершився, санітарним законодавством визнані неякісними і небезпечними (Закон України «Про вилучення з обігу, переробку, утилізацію, знищення або подальше використання неякісної та небезпечної продукції» від 2003 року). Згідно із законом, власник повинен вилучити свій прострочений товар з обігу. Подальша його реалізація і використання за призначенням заборонена.

За словами Андрія Мельничука, інспектора Київського міського союзу захисту прав споживачів, зі скаргами на прострочені продукти до них звертається близько п`яти осіб на тиждень. Часто скаржаться на отруєння. «Ми радимо викликати швидку допомогу, щоб зафіксувати факт завдання збитку здоров`ю. І обов`язково потрібен чек, щоб добиватися справедливості в магазині. Потерпілим повинні повернути гроші за товар. Компенсації витрат за лікування можна добитися тільки через суд. У Києві практично кожен супермаркет відрізнився в цьому плані», - розповідає Мельничук.

Головний санітарний лікар Києва Ірина Козлова розповіла, що прострочений товар зобов`язані утилізувати або передати на корм тваринам. «У першому кварталі цього року санітарними лікарями знято з реалізації 2 тонни 854 кг небезпечної (зокрема простроченої) продукції. Перевірили 1322 торгових об`єкти, порушення знайшли в 708 з них. 208 керівників притягнуто до адміністративної відповідальності. Торговці, у яких виявили прострочений товар, повинні були його знищити, утилізувати або передати в КП «Притулок для тварин». Об`єкти торгівлі перевіряються вибірково, в основному 1-2 рази на рік, кількість порушень санітарного законодавства не зменшується», - каже вона.

Міліція бере участь в рейдових перевірках торгових точок разом із санітарними лікарями. Прострочені партії товару вилучаються постійно. Але при тих оборотах, які мають нині супермаркети, це для них копійки. А покарання, яке передбачене за таке правопорушення, абсолютно неадекватне тій шкоді, яка може бути завдана здоров`ю людини. Часто карають штрафами і власне конфіскацією неякісного товару.

Новости партнеров

Loading...

Новости Trembita.info

Последние новости

17:26

В Киеве провели обыски в офисе «Новой Почты»

16:30

В Киеве патрульный полицейский помогал пьяным водителям избежать правосудия

15:41

В Киеве бесследно исчез 36-летний мужчина

15:15

В Киеве предлагают запретить продажу табачных изделий на остановках

14:19

Киевляне просят пустить больше транспорта с Дарницы до Теремков

Архів

kyiv.comments.ua

block2

kyiv.comments.ua
Загрузка...

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине

  © «Комментарии:», 2014

Система Orphus