КИЇВ

Майдан, Поштову площу, вул. Львівську та Деміївку забудують

0

На самий центр столиці та частину історичного Подолу біля Поштової площі знову зазіхнули будівельники, повідомляє «Сегодня».

На вулиці Городецкого, 4 на місці кінотеатру "Україна" захотіли побудувати  18-поверховий торгово-офісний комплекс. На вулиці Сагайдачного, 17 задумали знести п`ятиповерховий будинок, побудований в 80-і роки минулого століття, і поставити на його місці 7-9-поверхову будівлю банку.

Члени столичної містобудівної ради наказали знизити майбутні будівлі і  трохи змінити.

Скляну висотку практично впритул до центральної будівлі Майдану — готелю "Україна" і містобудівної пам`ятки — консерваторії - захотіли "посадити" замість кінотеатру.

Його господар вирішив, що заклад зовсім неприбутковий, а місце у нього "козирне". Тому захотів побудувати 18-поверховий будинок, в якому п`ять поверхів віддати торгівлі та ресторанам, решту — під офіси. А під дахом — кінотеатр на 148 місць (зараз разів у 4 більше). Інвестор вважає, що стільки цілком достатньо.

За словами начальника ГУ охорони культурної спадщини Руслана Кухаренка, максимальна висота новобудов у центрі — 27 м (близько 9 поверхів), так що доведеться знижувати. Та і над формою і силуетом будинку попрацювати. Щоправда, за таких умов інвестор може і передумати, адже для реалізації проекту потрібно ще побудувати підземний паркінг під Городецького, а це дуже витратно.

Доведеться зрізати кілька поверхів у будинку біля Поштової площі, щоб було видно Андріївську церкву. Банкіри-замовники  переживають, що їхній будиночок може завалитися. Проте, перш, ніж перебудовувати будівлю, проектувальникам доведеться обстежувати і укріпити будинки поблизу. Після цього може з`явиться ще одна сучасна будова на історичній площі недалеко від фунікулера.

На вулиці Львівській, що неподалік від станції метро "Житомирська", хочуть збудувати житловий комлекс для військових з п`яти 24-поверхових будинків і довгий 12-секційний (його жартома прозвали "ковбасою"). За словами автора проекту Таїсії Каштанової, раніше там був військовий госпіталь, але він давно не працює. Запроектований дитсадок і 9-поверховий паркінг, що нагадує колодязь. Планування квартир (третина з них — 1-кімнатні, багато виходить на північ) архітекторам не сподобалося, над ним ще попрацюють. Також, за словами головного архітектора Києва Василя Присяжнюка, потрібно викинути пару секцій з довгого будинку, щоб не затуляли світло двору і сусіднім будинкам. Якщо це все виправлять, через пару років сотні військових зможуть одержати житло.

Захотіли перебудувати територію (16 га) у межах проспекту 40-річчя Жовтня, вулиць Стельмаха, Бурмістренка, Козацької, Балакірєва і Червонозоряного проспекту. Близько сотні "хрущовок" планують знести, спершу побудувати 9 висотних стартових будинків для відселення мешканців із старих будиночків. Щоб оновлений райончик (з`явитися він може років через 10) міг існувати безбідно, запланували розширити дороги. Щоправда, транспортну схему проектувальникам потрібно допрацювати, як і уточнити плановані квартали і місця для будівництва стартових будинків.

 

Новини партнерів

Loading...

Новини Trembita.info

Останні новини

16:21

В столице открылась выставка карикатур (ФОТО)

16:05

В Киеве будут популяризировать вегетарианство

15:47

В Киеве появится библиотека аудиокниг на украинском языке

15:16

В столице из-за ярмарок изменят работу транспорта на Троещине

15:16

В Киеве пройдет выставка редких фиалок

Архів

kyiv.comments.ua

block2

kyiv.comments.ua
Загрузка...

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине

  © «Комментарии:», 2014

Система Orphus