КИЇВ

Київська прокуратура стала на захист прав інвалідів

0

За даними Пенсійного фонду, в Києві проживає майже 133 тис. інвалідів, із них працюючих – 29 тис.  і  7,5 тис. дітей-інвалідів. Такі дані були оприлюднені під час засідання колегії прокуратури столиці, повідомаили «Київ.proUA.com» у прес-службі прокуратури міста Києва.

Прокурор міста Євген Блажівський наголосив, що соціальний захист інвалідів – одне з найболючих питань сьогодення.

Упродовж 2007-2008 років органами прокуратури міста порушено 19 кримінальних справ у сфері захисту прав інвалідів, до відповідальності притягнуто 32 посадовці. За втручання прокуратури до бюджету надійшло понад 600 тис. грн., стягнутих з підприємств, які відмовили у робочих місцях людям зазначеної категорії. Нинішнього року прокуратурою столиці до суду пред’явлено позови на суму понад 1,7 млн. грн. в інтересах Фонду соціального захисту інвалідів.

Перевірки показали, що особливу категорію серед інвалідів становлять громадяни з психічними захворюваннями та визнані в судовому порядку недієздатними. Для них не завжди створюються необхідні безпечні умови проживання, порушуються житлові права. Прикладом цього є порушена кримінальна справа прокуратурою Святошинського району за фактом підроблення документа та шахрайства під час  укладення договору купівлі-продажу квартири недієздатного громадянина.

Трапляється чимало випадків, коли працівники ЖЕО у довідках про склад сім’ї та реєстрацію не зазначають осіб, влаштованих до інтернативних закладів, і, як наслідок, – інваліди позбавляються права власності на житло, що перебуває в їхньому користуванні. За даними фактами порушено 7 кримінальних справ, з яких 4 розглянуті судом з доведенням вини підсудних.

Сьогодні особи з фізичними вадами не мають можливості з’їхати у візку чи піднятись у ліфті, подолати вузькі проходи в дверях тощо. Їм часто важко перетнути без сторонньої допомоги вулицю, їздити в міському транспорті, відвідувати культурно-розважальні заклади або офіційні установи.

Київською міською державною адміністрацією затверджено програму “Безбар`єрне середовище”, спрямовану на поступове формування умов для вільного доступу людей з обмеженими фізичними можливостями до об`єктів житлового та громадського призначення. Однак, на думку інвалідів, її виконання залишається лише на папері.

Виявлено факти, коли підприємства, порушуючи чинне законодавство, спрямовують цільові кошти на фінансування потреб, не пов`язаних із створенням робочих місць для осіб цієї категорії. Прокуратурою Подільського району порушено кримінальну справу щодо посадовців, які внесли до списку працюючих інвалідів особу, що перебувала на лікуванні у міській психоневрологічній лікарні.

Виявлені порушення в діяльності органів опіки і піклування, які мають захищати особисті та майнові права інвалідів. Досить часто ці органи надають дозволи опікунам на вчинення різного роду правочинів з майном підопічних без вивчення особових справ недієздатних громадян, не враховуючи доцільність та законність укладення таких договорів. Наприклад, від імені двох недієздатних громадян, які перебувають в  інтернатах на повному державному забезпеченні, були укладені договори довічного утримання, за якими вони втратили право власності на житло. У зв`язку з цим прокуратурою Святошинського району  пред`явлено позови до суду стосовно розірвання цих договорів. За результатами розгляду інвалідам повернуто належні їм помешкання.

Прокуратурою міста Києва проведено перевірку з приводу надання інвалідам автомобілів як гуманітарної допомоги. Проте неузгодженість дій Головного управлінням соціального захисту населення та Управління державної автоінспекції призводить до зловживань під час видачі транспортних засобів.

На засіданні колегії йшлося і про неналежне медичне обслуговування інвалідів та пільгове одержання ними лікарських препаратів. Так, у Ново-Білицькому психоневрологічному інтернаті використовувалися лікарські засоби, термін придатності яких закінчився ще три роки тому.

За підсумками колегії прокуратура міста Києва зобов’язала контролюючі органи, органи місцевої влади та внутрішніх справ посилити контроль за додержанням прав інвалідів.

 

Новости партнеров

Loading...

Новости Trembita.info

Последние новости

15:20

На Воскресенке зарыбили озеро Радужное

14:50

В Соломенском районе жилой дом срочно отключили от газа

14:15

Железная дорога в "Борисполе" станет подземной

13:40

В киевском метро появятся новые схемы станций

12:45

В Киеве пройдет фестиваль парикмахерского искусства

Архів

kyiv.comments.ua

block2

kyiv.comments.ua
Загрузка...

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине

  © «Комментарии:», 2014

Система Orphus