КИЇВ

Доля садиби Орловського опинилася в руках забудовників

0

У столиці під загрозою опинилася чергова пам`ятка архітектури. Садибу художника Орловського, що на Гоголівській, 26-28, надумали знести, а на її місці побудувати висотку.

Тут міститься санаторій для діток з різними патологіями. Незабаром його перенесуть у Пущу-Водицю, а саму садибу (і 1,4 га землі в центрі) хтось прибере до рук.

Як з`ясувала "Сегодня", санаторій таки переїде, проте не раніше, ніж через рік — тоді буде готове нове приміщення.

За словами гендиректора Київського міського дитячого санаторно-курортного медичного об`єднання Лілії Герасименко, плани щодо переїзду існують давно. «Інвестора, який погодиться реконструювати приміщення для санаторію в Пущі-Водиці ми шукали три роки», — розповідає вона. На Гоголівській їм важко — будинок старий, грошей на реконструкцію немає. "Ми намагалися реконструювати одну з будівель, але вона дуже стара, сипеться, — пояснює Герасименко. — А там і корпуси будуть нові, і місця в два рази більше — 3 гектари, дітям буде де гуляти".

Рішення про передачу садиби Орловського в руки якогось інвестора прийняла Київрада наприкінці травня минулого року. Щоправда, виник і скандал — опозиціонери угледіли дерибан, проте звинувачення промерська більшість визнала безпідставними.

Як розповів " начальник ГУ охорони культурної спадщини Руслан Кухаренко, садиба Орловського — пам`ятник архітектурийі історії. Її побудували в 19 столітті й вона була чимось на зразок спільної творчої майстерні художників — таких, як Врубель, Пимоненко.

В той самий час, уточнив Кухаренко, до них не зверталися з приводу реконструкції садиби. Тому ГУ культурної спадщини поки що нічого робити на захист не збирається.

Мляво реагують і в міськадміністрації — мовляв, поки що це на совісті інвесторів, а у нас вибори, і що буде з пам`яткою — нікого не цікавить. Співробітники санаторію вважають, що на території з`явиться житло. Побоюються, що унікальний будинок при цьому знесуть.

 

Новини партнерів

Loading...

Новини Trembita.info

Останні новини

17:22

В Киеве водитель на скорости врезался в заправку

16:30

Кличко: Столичные дороги ремонтируют компании, которые могут гарантировать качество и срок эксплуатации

15:26

«Укрзализныця» запустит поезд «Киев-Бердянск-Покровск»

14:48

Киевские спасатели получили новую экипировку

14:04

В Киеве грабители напали с ножом на прохожего ради 20 гривен

Архів

kyiv.comments.ua

block2

kyiv.comments.ua
Загрузка...

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине

  © «Комментарии:», 2014

Система Orphus