КИЇВ

СБУ зловила ділків, які торгували металом та деревом з Чорнобиля

0

Службою безпеки України викрито і припинено протиправну діяльність злочинного угруповання, яке займалося незаконним вивезенням із зони відчуження Чорнобильської АЕС радіоактивно забрудненого металобрухту, автомобільних запчастин та деревини.

Про це «Київ.proUA.com» повідомили в прес-службі СБУ.

У результаті проведеної вночі 29 травня спеціальної операції співробітниками СБ України при виїзді із забороненої зони відчуження навколо Чорнобильської АЕС було затримано вантажівку, що їхала до однієї із металобаз Київської області та перевозила стальні труби, незаконно вилучені до цього із могильника по утилізації радіоактивно забруднених відходів. За попередніми даними фахівців МНС України, рівень радіоактивності у металовиробах у 20-30 разів перевищує встановлені граничні санітарні норми.

Радіоактивна «продукція» реалізовувалася на «чорному ринку» як міста Києва, так і України в цілому: ліс розпилювався на підпільних пилорамах і в подальшому деревина йшла на виготовлення будівельних матеріалів, зокрема, паркету, редуктори і автозапчастини продавалися для повторного використання, а металобрухт просто здавався на переплавлення.

У прес-службі зазначають, що була навіть спроба вивезти із зони відчуження вертоліт МІ-8 для використання його як „оригінального” кафе в одному із міст України.

Крім того, зловмисники тримали під контролем і браконьєрський промисел, зокрема, вилов риби і реалізацію її пересічним громадянам.

Водії автомобілів, на яких перевозилася радіоактивно забруднена металопродукція та причетна до протиправного „бізнесу” посадова особа спеціалізованого підприємства затримані.

Наразі спільно з прокуратурою Київської області ведеться слідство, стосовно затриманих порушено кримінальну справу за ознаками злочинів, передбачених ст. 2671 (порушення вимог режиму радіаційної безпеки) Кримінального кодексу України.

 

Новини партнерів

Loading...

Новини Trembita.info

Останні новини

08:46

Жители нескольких районов столицы останутся без воды

08:21

Торговые места на Бессарабском рынке выставили на аукцион

16:23

В столичных парках появится несколько новых арт-объектов

16:17

В Киеве откроется выставка картин Николая Глущенко

15:42

Центр столицы охраняет тысяча правоохранителей

Архів

kyiv.comments.ua

block2

kyiv.comments.ua
Загрузка...

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине

  © «Комментарии:», 2014

Система Orphus