КИЇВ

Восени біля Лаври постане Меморіал жертвам Голодомору

0

До осені міська влада запланувала здати половину Меморіалу жертвам Голодомору, повідомляє «Хрещатик».

У листопаді на Печерських схилах задзвонять дзвони. До 75-х роковин Голодомору там побудують дзвіницю, обладнають меморіальну площу і пам`ятний знак та відкриють залу пам`яті. Таким чином міська влада виконає розпорядження Президента про створення Меморіального комплексу жертвам Голодомору.

Всі перелічені об`єкти — лише перша черга проекту. Вона обійдеться у 80 млн. грн. Друга черга будівництва, в плані якої закладено безпосередньо музей, затягнеться ще на кілька років. Свої ескізи на розгляд журі зможуть запропонувати навіть іноземні компанії.

Заходи із вшанування 75-х роковин Голодомору 1932—1933 років в Україні відбудуться 25 листопада нинішнього року. До цієї дати у столиці планували відкрити меморіальний комплекс. Ділянку для нього знайшли два роки тому на вулиці Івана Мазепи, 15-а — Печерські схили, неподалік від Лаври. Оскільки 2008-й оголошено в державі Роком пам’яті жертв Голодомору, Президент України Віктор Ющенко неодноразово наголошував на завершенні робіт до осені. Однак з’ясувалося, що у повному обсязі втілити в життя проект уже не вдасться.

Глава держави доволі гостро розкритикував владу всіх рівнів за недостатню, на його думку, роботу з увічнення пам’яті замордованих голодом (за різними підрахунками, тоді померло від 3 до 7 млн. українців) у 30-х роках минулого століття. Минулого тижня із шостої спроби містобудівна рада нарешті затвердила проект, щоправда, лише першу чергу спорудження меморіалу.

За словами одного з головних архітекторів Юрія Ковильова, над проектом зодчі працювали понад два роки. “Від самого початку планували розбити зведення меморіального комплексу на дві черги, проектування однієї з яких вдалося завершити,— зазначив він.— Розроблено й проектно-кошторисну документацію. Попередньо вартість першої черги оцінили у 80 мільйонів гривень, але доведеться дещо підкоригувати цю цифру в бік зростання”.

Він додав, що перша черга передбачає спорудження центральної меморіальної площі для проведення масових заходів, пам’ятного знака, дзвіниці та зали пам’яті. Окрім цього, зведуть кілька підпірних стін та штолень. Пан Ковильов розповів, що скульптурну композицію комплексу становитимуть зображення янголів та дівчинки серед колоскового поля.

За словами головного архітектора Києва Василя Присяжнюка, друга черга будівництва меморіалу передбачає проведення міжнародного конкурсу. Іноземні фахівці уже подали заявки на участь. До 75-ї річниці оголосять ім’я переможця. Саме він і розроблятиме проект будівництва музею жертв голодоморів в Україні та запропонує своє бачення благоустрою схилів у районі Парку партизанської слави. Тоді ж стане відомою і вартість другої черги, яку мають закласти в державний бюджет на наступний рік, зазначив пан Присяжнюк.

Для виконання надзвичайно складних робіт, передбачених першою чергою, фахівці порадили проектантам ще раз детально узгодити всі питання з працівниками спеціалізованого управління протизсувних підземних робіт. Окрім того, розробники мають запропонувати транспортну та пішохідну схеми в нижній частині меморіального комплексу.

 

Новини партнерів

Loading...

Новини Trembita.info

Останні новини

17:22

В Киеве водитель на скорости врезался в заправку

16:30

Кличко: Столичные дороги ремонтируют компании, которые могут гарантировать качество и срок эксплуатации

15:26

«Укрзализныця» запустит поезд «Киев-Бердянск-Покровск»

14:48

Киевские спасатели получили новую экипировку

14:04

В Киеве грабители напали с ножом на прохожего ради 20 гривен

Архів

kyiv.comments.ua

block2

kyiv.comments.ua
Загрузка...

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине

  © «Комментарии:», 2014

Система Orphus