КИЇВ

На місці відкопаних портових складів середини XIX століття зведуть 10-поверхівку

0

На вул. Набережно-Хрещатицькій, 9 під час розкопок археологи «нарили» портові склади середини XIX століття, повідомляє «Газета по-киевски».

Фахівці досліджують знайдені дерев`яні конструкції, але для докладного вивчення перевезти їх нікуди – в жоден музей вони не помістяться. На місці залишити знахідку теж не можна – тут заплановано будівництво 10-поверхівки. Старовину знесуть, не моргнувши й оком.

На територію майбутнього будівництва нікого не пускають. Ділянка обнесена огорожею, будівельна техніка там не працює – чекають, поки фахівці закінчать розкопки. На ділянці відритий неглибокий котлован розмірами метрів десять на десять. У ньому – горизонтальні дерев`яні балки, пандуси, невеликі сходи.

«Ця територія тісно пов`язана з береговою лінією, – розповідає керівник Подільської археологічної експедиції при НАНУ Михайло Сагайдак. – Виявлені конструкції з дуба – складські приміщення. Сюди вивантажували товар прибулі судна. Зараз ми фіксуємо все знайдене, робимо креслення».

«На місці розкопок знайшли монети 1844 року, – розповідає археолог Дмитро Певтіц. – Судячи із збереження дерева, можна сказати, що споруди належать до цього ж часу».

Археологи дослідять усю ділянку, і на цьому їхня робота тут закінчиться. Перевозити старовинні споруди в інше місце для подальшого дослідження не будуть. По-перше, нікуди, по-друге, зазвичай більше уваги приділяють знахідкам раніших періодів.

У столиці немає музею, де можна було б зберігати такі габаритні предмети, знайдені при розкопках. Наприклад, недавно було знайдено резервуар для води з дерев`яних колод на вул. Фрунзе, 27. Ймовірно, він був частиною київського водопроводу, який згадується в документах кінця XVI століття. Зроблену з колод конструкцію перевезли в двір Центру археології Києва. Зберігається вона на вулиці під брезентом. А повинна – в спеціальному приміщенні, з дотриманням температурного режиму, вологості повітря. На думку Михайла Сагайдака, місту необхідний такий музей. Ним міг би стати Музей історії Києва, але у нього зараз не так багато площі для своїх експонатів, не кажучи вже про «новорозкопані».

Проте в Києві був випадок, коли археологи зробили таке важливе відкриття, що будівництво на цьому місці відмінили. Трапилося це в 2003 році на вул. Юрківській, 3, де збиралися зробити підземний паркінг. Там відкопали староруський храм початку ХII століття, точніше, його фундамент і поховання. Будівництво відмінили, а на місці будови планують створити музейний комплекс.

Як каже Сагайдак: «Для того, щоб ми запропонували зупинити будівництво, потрібна дуже цікава знахідка, щось особливе – експонати не пізніше XIV–XV століття».

 

Новини партнерів

Loading...

Новини Trembita.info

Останні новини

12:27

К уборке снега в Киеве привлекли 259 единиц снегоуборочной техники

11:40

На Севастопольской площади используют остановку в качестве вешалки

11:17

В Киеве временно ограничат движение на Южном мосту

10:44

Украинская актриса сыграет роль в нашумевшем блокбастере

10:16

Сотрудников аэропорта «Борисполь» отстранили от работы

Архів

kyiv.comments.ua

block2

kyiv.comments.ua
Загрузка...

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине

  © «Комментарии:», 2014

Система Orphus