КИЇВ

Колесніков «розбазарив» майже 4 мільярди на реконструкції «Борисполя» - Рахункова Палата

0

При будівництві та реконструкції аеропорту використано неефективно і з порушенням законодавства 3,7 млрд. грн. 

Про це йдеться в повідомленні Рахункової Палати, повідомляє «РБК-Україна».

У повідомленні наголошується, що прогнозні показники заходів програми підготовки України до Євро-2012, їх кількість і вартість постійно змінювалися без належного нормативно-правового та фінансового обґрунтування - практично в ручному режимі. При цьому жодного разу не були враховані реальні потреби ринку авіаперевезень.

Більш того, Мінінфраструктури (до липня 2012 року - Мінтрансзв´язку) і Укрєвроінфрапроект, як головні розпорядники бюджетних коштів за цим напрямком, не залучали приватних інвестицій. В результаті єдиним джерелом фінансування розвитку аеропорту стали кошти держбюджету та кредит Японського банку, взятий під гарантії уряду ще в 2005 році.

Рахункова палата наводить і конкретні приклади необґрунтованого збільшення кошторису реконструкції аеропорту. Зокрема, необґрунтоване коректування проекту будівництва терміналу «D» шляхом збільшення його пропускної спроможності вдвічі та будівництво в ньому окремої зони для VIP-персон призвели до збільшення боргових кредитних зобов´язань аеропорту на 2,6 млрд. грн. Тим часом для обслуговування VIP-персон та офіційних делегацій вистачало потужностей терміналу «С».

«Масштабні інвестиції, спрямовані на розвиток аеропорту, виявилися економічно необґрунтованими. Після проведення в Україні чемпіонату Євро-2012 завантаженість аеропорту становить усього 32%. Вартість перевезень зростає, а конкурентоспроможність аеропорту, який відноситься до об´єктів, що мають стратегічне значення для економіки країни, забезпечує близько 65% авіаційних пасажирських перевезень країни, у тому числі 62% міжнародних, знижується», - наголошується в повідомленні.

 Фото: Наталія Ільїна

 

Новости партнеров

Loading...

Новости Trembita.info

Последние новости

17:26

В Киеве провели обыски в офисе «Новой Почты»

16:30

В Киеве патрульный полицейский помогал пьяным водителям избежать правосудия

15:41

В Киеве бесследно исчез 36-летний мужчина

15:15

В Киеве предлагают запретить продажу табачных изделий на остановках

14:19

Киевляне просят пустить больше транспорта с Дарницы до Теремков

Архів

kyiv.comments.ua

block2

kyiv.comments.ua
Загрузка...

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине

  © «Комментарии:», 2014

Система Orphus