КИЇВ

Колесніков «розбазарив» майже 4 мільярди на реконструкції «Борисполя» - Рахункова Палата

0

При будівництві та реконструкції аеропорту використано неефективно і з порушенням законодавства 3,7 млрд. грн. 

Про це йдеться в повідомленні Рахункової Палати, повідомляє «РБК-Україна».

У повідомленні наголошується, що прогнозні показники заходів програми підготовки України до Євро-2012, їх кількість і вартість постійно змінювалися без належного нормативно-правового та фінансового обґрунтування - практично в ручному режимі. При цьому жодного разу не були враховані реальні потреби ринку авіаперевезень.

Більш того, Мінінфраструктури (до липня 2012 року - Мінтрансзв´язку) і Укрєвроінфрапроект, як головні розпорядники бюджетних коштів за цим напрямком, не залучали приватних інвестицій. В результаті єдиним джерелом фінансування розвитку аеропорту стали кошти держбюджету та кредит Японського банку, взятий під гарантії уряду ще в 2005 році.

Рахункова палата наводить і конкретні приклади необґрунтованого збільшення кошторису реконструкції аеропорту. Зокрема, необґрунтоване коректування проекту будівництва терміналу «D» шляхом збільшення його пропускної спроможності вдвічі та будівництво в ньому окремої зони для VIP-персон призвели до збільшення боргових кредитних зобов´язань аеропорту на 2,6 млрд. грн. Тим часом для обслуговування VIP-персон та офіційних делегацій вистачало потужностей терміналу «С».

«Масштабні інвестиції, спрямовані на розвиток аеропорту, виявилися економічно необґрунтованими. Після проведення в Україні чемпіонату Євро-2012 завантаженість аеропорту становить усього 32%. Вартість перевезень зростає, а конкурентоспроможність аеропорту, який відноситься до об´єктів, що мають стратегічне значення для економіки країни, забезпечує близько 65% авіаційних пасажирських перевезень країни, у тому числі 62% міжнародних, знижується», - наголошується в повідомленні.

 Фото: Наталія Ільїна

 

Новини партнерів

Loading...

Новини Trembita.info

Останні новини

17:30

На Троещине мужчина повыбивал окна в детском саду

16:30

В Киеве задержали мужчину за попытку ограбления ветклиники

15:57

На Виноградаре протестуют против уничтожения парка

15:26

Родители бьют тревогу: в Киеве пропала школьница

14:57

Пожар в общежитии столичного вуза: студенты эвакуированы

Архів

kyiv.comments.ua

block2

kyiv.comments.ua
Загрузка...

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине

  © «Комментарии:», 2014

Система Orphus