КИЇВ

Рідновіри «хочуть крові» руйнівників давньослов’янського божества

0

Об`єднання рідновірів України вимагає провести розслідування за фактом наруги над скульптурою Світовида на Софійській площі у Києві, покарання винних і відновлення пам`ятки 

Свої вимоги представники об`єднання виклали у заяві, надісланій очільникам центральної влади держави, однак вони просять підтримки і в громадськості заявила на прес-конференції український етнолог, релігієзнавець, засновниця Об`єднання рідновірів України Галина Лозко, повідомляє «УкрИнформ».

«Ми надіслали заяви про знищення скульптури Президенту України, Голові Верховної Ради, міністру внутрішніх справ, голові СБУ, Генпрокурору України, міністру культури, однак у нас немає впевненості, що злочин буде розкрито, а винуватців покарано, тому ми вдаємося до прес-конференції, сподіваючись на поширення цієї інфомації», - сказала Лозко.

Вона нагадала, що 22 лютого зловмисники відрубали та викрали голову давньослов`янського кумира Світовида, який був частиною паркового комплексу на Софійській площі в Києві, відкритого в ознаменування 1500-ліття столиці. За словами Лозко, невідомі зазіхали на скульптуру й раніше: її обливали фарбою, малювали на ній хрести, але жодного разу ніхто не був притягнутий до відповідальності.

Вона звернула увагу на те, що скульпутра Світовида стояла навпроти головного входу в ГУ МВС України у Києві та області, тож камери відеоспостереження мали б зафіксувати злочинні дії і полегшити пошук зловмисників.

«Проте складається враження, що зловмисників шукати не збираються. За цим фактом не тільки не порушено кримінальної справи, нам навіть не надійшла жодної відповіді», - констатувала Лозко.

У цьому контексті вона додала, що за фактом знищення 1 листопада 2012 року дерев`яної скульптури Перуна на території Національного музею історії України у Києві рідновіри отримали відповідь, що «згідно з ч. 2 ст. 11 Кримінального кодексу України не є злочином дія або бездіяльність, яка формально містить у собі склад злочину, передбаченого КК України, але у зв`язку з малозначністю не несе суспільної небезпеки, тобто не спричинило або не могло спричинити значну шкоду фізичним або юридичним особам. суспільству і державі».

Довідково: Київська скульптура була копією всесвітньовідомого Збруцького Світовида - унікальної пам`ятки, знайденої в 1848 р. в річці Збруч. Скульптура широко відома як пам`ятка слов`янського культового мистецтва в усьому світі, зокрема в слов`янських і європейських країнах. Її оригінал нині зберігається в Археологічному музеї Кракова (Польща).

 

Новости партнеров

Loading...

Новости Trembita.info

Последние новости

17:26

В Киеве провели обыски в офисе «Новой Почты»

16:30

В Киеве патрульный полицейский помогал пьяным водителям избежать правосудия

15:41

В Киеве бесследно исчез 36-летний мужчина

15:15

В Киеве предлагают запретить продажу табачных изделий на остановках

14:19

Киевляне просят пустить больше транспорта с Дарницы до Теремков

Архів

kyiv.comments.ua

block2

kyiv.comments.ua
Загрузка...

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине

  © «Комментарии:», 2014

Система Orphus