КИЇВ

Ціни на бензин можуть стрімко підвищитись - експерт

0

Експерти «Консалтингової групи А-95» прогнозують підвищення роздрібних цін на світлі нафтопродукти в Україні в разі введення мит на їх імпорт з Білорусі, пише УН

Зі слів директора групи Сергія Куюна, 11 березня Міністерство економічного розвитку і торгівлі зареєструвало скаргу компанії «Укртатнафта» (Кременчуцький нафтопереробний завод, Полтавська область), підписану також НПЗ «Нафтохімік Прикарпаття», НПЗ «Галичина» та компанією «Укргазвидобування», з вимогою провести антисубсидиційного розслідування проти білоруських нафтопродуктів.

НПЗ ініціюють введення мита в розмірі 180 доларів/тонна строком на п`ять років.

«Розглядаючи можливість введення мит на імпортні нафтопродукти, нинішній уряд має шанс зруйнувати диверсифіковану систему поставок палива і відмовитися від джерел нафтопродуктів з найвигіднішої вартістю і тим самим спровокувати зростання цін на українських бензоколонках до європейського рівня», - сказав Куюн.

За даними «А-95», ціни на нафтопродукти в Україні залишаються найнижчими в Європі, поступаючись лише білоруським і російським. За розрахунками експертів групи, у разі введення мит у розмірі 180 доларів / тонна, вартість бензину і дизпалива в роздробі зросте мінімум на одну гривню за літр, що зробить ціни на паливо в Україні вища, ніж у Литві, Польщі і навіть Німеччини (без урахування акцизу і ПДВ).

Не менш негативним наслідком введення мит на імпорт аналітики «А-95» вважають посилення залежності від Росії в нафтовій сфері.

У 2012 році білоруські нафтопродукти займали 40% українського ринку, а в разі введення мит, Білорусь переорієнтує свої нафтопродукти на ринки Європи, тоді як в Україні цей ресурс буде заміщений паливом, головним чином, за рахунок російської нафти і російських нафтопродуктів, які за підсумками 2012 року займали в структурі українського паливного ринку всього 14%.

«Важливо зазначити, що на відміну від білоруських бензинів і дизпалива, які з 2012 року відповідають стандарту Євро-5, якість українських і російських нафтопродуктів в переважній більшості відповідає вимогам Євро-3, тобто вони не придатні для тривалого використання в сучасних автомобілях», - підкреслив Куюн.

Крім того, експерти вважають, що введення мита може призвести до конфлікту з Митним союзом, що ставить під загрозу головну мету загороджувальних заходів - підвищення ефективності роботи українських НПЗ.

«Росія неодноразово демонструвала вміння переходити до неринковим ціноутворення і обмежувати доступ до своїх вуглеводням, це ми бачили і щодо Білорусі, і до Литви, і до України на прикладі ситуації 2009 року», - сказав Куюн.

З його слів, в цьому разі складно говорити про ефективну завантаженні українських НПЗ і в цілому про їх стабільному забезпеченні сировиною.

«У 2005-2009 роках» помаранчевий «уряд спочатку відмовилося від вкрай вигідних газових договорів з Росією, а потім уклало нові угоди, які зробили ціну на газ для України найвищою в Європі.

Розглядаючи можливість введення мит на імпортні нафтопродукти, нинішній уряд має шанс повторити ту ж помилку, але вже в нафтовій сфері: зруйнувати диверсифіковану систему поставок нафтопродуктів, відмовитися від джерел палива з найвигіднішої вартістю і тим самим спровокувати зростання цін на українських бензоколонках до європейського рівня», - заявив Куюн.

Нагадаємо, в кінці лютого Міністр енергетики та вугільної промисловості Едуард Ставицький повідомив, що Україна розглядає можливість введення загороджувальних мит на імпортні нафтопродукти.

У 2011 році Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі провела спецрозслідування проти імпорту нафтопродуктів і 22 грудня 2011 винесла рішення не застосовувати мито і квоти.

Новости партнеров

Loading...

Новости Trembita.info

Последние новости

16:04

В центре столицы высадят Аллею Мира

15:39

В Киеве обновят общественный транспорт

15:21

На одном из столичных проспектов ограничат движение

14:57

В Киеве просят ограничить ночные массовые мероприятия

14:56

В Киеве проезд для болельщиков Лиги Чемпионов будет бесплатным

Архів

kyiv.comments.ua

block2

kyiv.comments.ua
Загрузка...

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине

  © «Комментарии:», 2014

Система Orphus