КИЇВ

Суд стягнув з забудовника Гостинного двору 1,3 мільйона за неякісний ремонт

0

Українська спеціальна науково-реставраційна проектно-будівельно-виробнича корпорація «Укрреставрація» має сплатити на користь Київського апеляційного господарського суду 1,3 млн. грн.

 Про це свідчить постанова Вищого господарського суду від 26 лютого, повідомляють «Наші Гроші».

7 квітня 2010 року суд і «Укрреставрація» на тендерних умовах уклали договір. Фірма взяла на себе зобов’язання зробити капітальний ремонт адмінбудівлі по вул. Мельникова, 83-а (вул. Сім’ї Хохлових, 8) у Києві з переплануванням під розміщення Київського апеляційного господарського суду.

За результатами виконання частини першочергових протиаварійних робіт в період з серпня по грудень 2010 року, суд заплатив «Укрреставрації» 4,5 млн. грн.

Аж у вересні 2011 року фірма повідомила Київському апеляційному суду, що у зв’язку із відсутністю фінансування будівельні роботи з грудня 2010 року вона не проводила, через що у травні 2011 року було відключено водопостачання та електроенергію на об’єкті.

Після цього Київський апеляційний суд попросив «Київекспертизу» провести комплексну перевірку виконаних робіт за 2010-2011 роки, зокрема вартість капітального ремонту будівлі.

Перевірка встановила значне завищення «Укрреставрацією» суми фактично виконаних робіт, недоцільність виконання окремих видів робіт, фактичний обсяг проведених робіт, що не відповідає у повному обсязі переліку першочергових та протиаварійних робіт.

Було встановлено, що Київський апеляційний суд оплатив 1,3 млн. грн. за роботи, які «Укрреставрація» не виконала. Крім того, виявилося, що «реставратор» із січня 2011 року не охороняє будівлю, де проводився ремонт, тож суд з кінця листопада поніс додаткові витрати на охорону.

Наприкінці грудня 2011-го суд поінформував «Укрреставрацію» про розірвання договору. Однак фірма заперечила наявність підстав для розірвання договору, посилаючись на відсутність фінансування і належним чином оформленої проектно-кошторисної документації.

Київський апеляційний суд звернувся із позовом проти «Укрреставрації» до суду.

Суди усіх трьох інстанцій стали на сторону КАС. Вони вказали, що посилання «Укрреставрації» на неоплату виконаних робіт спростовуються відсутністю належних чином оформлених документів. Більше того, «Укрреставрація» відповідно до договору мала або попередити про припинення робіт, або ж продовжувати їх, розуміючи, що авансування витрат є правом, а не обов’язком київського суду.

Так, суди постановили розірвати договір і стягнути із «Укрреставрації» 1,3 млн. грн. за завищення виконаних робіт.

Як повідомляли «Київ. Коментарі», «Укрреставрація» проводить реконструкцію Гостинного двору під торговельно-офісний центр з гостьовою стоянкою. У відповідь на плани влади зробити у Гостинному дворі торговельний центр і частково його перебудувати київські активісти проводять акції протесту.

За даними Агентства з розвитку інфраструктури фондового ринку України, станом на третій квартал 2012 року 91.9836% акцій «Укрреставрації» належало кіпрській компанії Афідреко Холдінгз Лімітед. В свою чергу, станом на 10 березня ця компанія належить двом іншим – Heico Ventures Limited та Suzel Enterprises Limited.

7 березня Комітет ВР з питань культури і духовності підтримав питання про включення будівель до списку об´єктів, що не підлягають приватизації.  Мова йде про законопроекти №2010 від 14.01.2013 та №1033 від 12.12.2012, згідно з якими будівлі Національного художнього музею України на вул. Грушевського, 6 і Гостиного двору на Контрактовій площі мають бути внесені до списку пам´яток архітектури, які не підлягають приватизації. 

 

Новини партнерів

Loading...

Новини Trembita.info

Останні новини

12:27

К уборке снега в Киеве привлекли 259 единиц снегоуборочной техники

11:40

На Севастопольской площади используют остановку в качестве вешалки

11:17

В Киеве временно ограничат движение на Южном мосту

10:44

Украинская актриса сыграет роль в нашумевшем блокбастере

10:16

Сотрудников аэропорта «Борисполь» отстранили от работы

Архів

kyiv.comments.ua

block2

kyiv.comments.ua
Загрузка...

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине

  © «Комментарии:», 2014

Система Orphus