КИЇВ

Опозиція прогнозує хвилю нових репресій через наклеп

0

Телеканали, які видають сюжети з підтримкою ідеї першого заступника генпрокурора Рената Кузьміна про необхідність ввести кримінальну відповідальність за наклеп, самі копають собі могилу

Як передає кореспондент «Коментарів», про це заявив народний депутат від «Батьківщини» Микола Томенко.

«Я, як голова комітету свободи слова, хочу звернути увагу журналістів на ситуацію повернення до кримінальної відповідальності за наклеп, яка почалася з новою хвилею», - заявив Томенко.

Він також нагадав, що у 2001 році на вимогу парламентської асамблеї Ради Європи в Кримінальному кодексі України ця норма була вилучена. За словами депутата, така норма - це «норма авторитарних режимів політичного середньовіччя, коли критику влади можна розтлумачити як наклеп і засудити людину».

«На жаль, після 2004 року стали модними спроби влади по-новому вносити цю норму, підносячи це тим, що ніби як українське суспільство вимагає від ЗМІ більше норм моралі. А хто не дотримується цього - того саджати у в’язницю», - заявив опозиціонер.

«Тільки в минулому скликанні ми відбили атаку Журавського та інших, як зараз перший заступник генпрокурора Кузьмін подає таке звернення. Ми не хочемо просто затаврувати ганьбою таку ініціативу, звернути увагу журналістів і громадськості, тому що вже зараз на деяких телеканалах виходять сюжети, які не проти такої норми», - заявив Томенко.

Також він додав, що його «здивувала реакція прес-служби Президента, що ніби як буде широке обговорення, наклеп чи ні». «У мене питання: навіщо обговорювати мораль? Навіщо обговорювати те, що не відповідає принципам демократії. Телеканали, які з невідомих причин, видають такі сюжети, самі копають під себе яму», - сказав Томенко.

Крім того він повідомив, що щодня на комітеті розглядаються звернення від регіональних журналістів, яким перешкоджають здійснювати їхню професійну діяльність: «В недалекому майбутньому дійде до того, що будуть складені списки журналістів, які не зможуть працювати в ЗМІ, а всі інші писатимуть про те, яка хороша влада на місцях».

У свою чергу народний депутат від «Батьківщини» Микола Княжицький так прокоментував ситуацію: «Особливо небезпечним є те, що цю заяву зробив перший заступник генпрокурора, людина, що представляє силові органи реформування яких вимагає ЄС».

«Тим більше це небезпечно, коли в країні знищена судова система. Навіть якби це було не так, така ідея звучить дико. Ми, можливо, стоїмо на порозі нових репресій», - додав він.

Княжицький також нагадав журналістам, що норма про наклеп може стосуватися їх не лише як журналістів, але і як фізичних осіб, і членів їхніх сімей, оскільки наклеп у радянському трактуванні - «це висловлювання будь-якої думки, коли зібралося більше трьох осіб».

Нагадаємо, перший заступник генерального прокурора України Ренат Кузьмін хоче запровадити в Україні кримінальну відповідальність за наклеп, яким будуть вважатися не лише вигадані, але й правдиві відомості, що ганьблять честь і гідність.

Нагадаємо, 18 вересня минулого року Верховна Рада України ухвалила в першому читанні Закон «Про внесення змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України щодо посилення відповідальності за посягання на честь, гідність та ділову репутацію осіб» авторства «регіонала» Віталія Журавського. Згідно з цим документом, за наклеп можна саджати на строк від 3 до 5 років.

Після негативної реакції журналістів, громадськості і міжнародних організацій законопроект був знятий з розгляду парламентом.

Автор: Оксана Климончук

Фото: Наталія Ільїна

 

Новини партнерів

Loading...

Новини Trembita.info

Останні новини

17:22

В Киеве водитель на скорости врезался в заправку

16:30

Кличко: Столичные дороги ремонтируют компании, которые могут гарантировать качество и срок эксплуатации

15:26

«Укрзализныця» запустит поезд «Киев-Бердянск-Покровск»

14:48

Киевские спасатели получили новую экипировку

14:04

В Киеве грабители напали с ножом на прохожего ради 20 гривен

Архів

kyiv.comments.ua

block2

kyiv.comments.ua
Загрузка...

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине

  © «Комментарии:», 2014

Система Orphus