КИЇВ

«Київводоканал» запевнив, що жовта каламуть Дніпра поки не вплинула на якість питної води

0

Якість річкової води, що надходить на очисні споруди, перебуває в межах визначених норм, а «пожовтіння» пливе з боку Вишгорода та Київського водосховища

У зв’язку з повідомленнями про появу на поверхні Дніпра жовтих плям незрозумілого походження, які затягли всю прибережну смугу річки, в лабораторіях «Київводоканалу» провели термінові додаткові дослідження поверхневих вод Дніпра та Десни.

Як повідомиляють «Коментарі»  з посиланням на АК «Київводоканал», висновки лабораторій Дніпровської та Деснянської водопровідних станцій підтвердили, що всі показники якості річкової води, що надходить на очисні споруди, перебувають у межах визначених норм. Ніякої загрози якості питної води, що подається в централізовану мережу водопостачання, поки немає.

«Отримані дані свідчать лише про те, що водойми перебувають на порозі паводкового періоду, для якого властиві підвищення каламутності річкової води, кольоровості, окислюваність, зменшення лужності. Різкі відхилення, непритаманні цього сезону року, в показниках річкової Дніпровської та Деснянської води не спостерігається», - підкреслили у «Київводоканалі».

Фахівці підкреслюють, що забір річкової води на очисні споруди станцій «Київводоканалу» здійснюється на глибині 7 м, тому «поверхневі забруднення не впливають загалом на якість питної води».

Припущення з приводу того, що причиною появи жовтих плям на поверхні Дніпра може бути витік каналізації, не підтвердилися.

«Всі споруди водовідведення «Київводоканалу» працюють у штатному режимі. Ніяких аварійних ситуацій, які могли б призвести до забруднення стоками поверхневих джерел водопостачання, не траплялося», - запевнили в компанії.

Разом із тим в АК «Київводоканал» стурбовані появою незрозумілих забруднень Дніпра. Так, 24 березня в районі села Лебедівка Київської області, поблизу водосховища, на поверхні води також були виявлені жовті плями, у зв’язку з цим на місце терміново направлено фахівця для здійснення забору річкової води з метою її подальшого аналізу.

Нагадаємо, раніше з’явилися повідомлення про те, що Дніпро підозріло пожовтів. «Течія несе в Русанівський канал жовту воду. Береги вже затягло, птахи плавають у жовтій воді. Сподіваюся, це пісочна маса з дна, тільки такого з каналом ще ніколи не було», - зазначали очевидці. При цьому допускалося, що поява плям може бути наслідком прориву каналізаційних труб або промислового викиду в Дніпро.

Джерело фото: Олександр Проценко

Новини партнерів

Loading...

Новини Trembita.info

Останні новини

17:22

В Киеве водитель на скорости врезался в заправку

16:30

Кличко: Столичные дороги ремонтируют компании, которые могут гарантировать качество и срок эксплуатации

15:26

«Укрзализныця» запустит поезд «Киев-Бердянск-Покровск»

14:48

Киевские спасатели получили новую экипировку

14:04

В Киеве грабители напали с ножом на прохожего ради 20 гривен

Архів

kyiv.comments.ua

block2

kyiv.comments.ua
Загрузка...

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине

  © «Комментарии:», 2014

Система Orphus