КИЇВ

Як кияни можуть покарати чиновників за неприбраний сніг у дворі

0

Українці поки що не можуть перерахувати тариф за утримання прибудинкової території, але можуть подати до суду на відшкодування морального збитку

Починаючи з ранку суботи, 23 березня, кияни зіткнулися не лише з проблемою нормального переміщення по місту і наявності в магазинах свіжої продукції, але і з іншими незручностями – прямо у себе під будинком. У столиці досі не очищено від снігу багато дворів і внутрішньоквартальних проїздів. А з огляду на те, що комунальні служби володіють технікою далеко не кращої прохідності, сміттєві баки біля житлових будинків переповнені ще з неділі. Побутові відходи городяни почали складати просто на землю.

Тим часом комунальні платежі за прибирання прибудинкових територій і за вивезення сміття нараховуються в повному обсязі.

«Коментарі» вирішили пригадати серію публікацій дворічної давнини, присвячених правовим питанням, що виникають між ЖЕО і мешканцями. І переконалися, що проблема досі не втратила актуальності.

Отже, уявімо ситуацію (сьогодні це не так уже і важко), при якій ваш двір нагадує кадр із фільму National Geographic про Арктику, а біля під´їзду стоять переповнені ось уже кілька діб сміттєві баки.

ЩО РОБИТИ, ЩОБ ЖЕО ВСЕ-ТАКИ ПОЧАЛО ВИКОНУВАТИ СВОЮ РОБОТУ?

Згідно з п.3.5.1 Правил утримання житлових будинків і прибудинкових територій, затверджених наказом держжитлкомунгоспу №76 від 17 травня 2005 року, прибирання майданчиків, садів, дворів, доріг, тротуарів, дворових і внутрішньоквартальних проїздів здійснюється прибиральниками, а місця, недоступні для прибиральної техніки, прибираються вручну до початку роботи техніки (п.3.5.2).

За наявності будь-яких претензій на аресу ЖЕО, першим кроком має стати складання у присутності двох свідків (з числа сусідів) акту-претензії про порушення умов договору і неналежне надання або ненадання послуг. Документ цей складається в двох екземплярах. За цим посиланням наведена форма типового акта-претензії, яку можна взяти за основу практично у всіх випадках. Слід також пам´ятати, що один екземпляр акта-претензії передається виконавцеві житлово-комунальних послуг, а другий залишається у споживача.

Якщо ж акт-претензія залишився без реагування, слід звернутися в комунальне підприємство з утримання житлового господарства відповідного району зі скаргою на бездіяльність працівників ЖЕО.

Одночасно слід звернутися у відповідний відділ (управління) із захисту прав споживачів.

Якщо ж і ці дії не дали ефекту, порушені права підлягають відновленню в судовому порядку.

Тепер найбільш насущне для багатьох киян питання.

ЯК ДОБИТИСЯ ВІД КОМУНАЛЬНИКІВ ПЕРЕРАХУНКУ ТАРИФУ НЕЯКІСНОЇ АБО ВЗАГАЛІ НЕ ПРОВЕДЕНОЇ РОБОТИ?

Перерахунок плати за ту чи іншу комунальну послугу здійснюється на підставі акта-претензії до ЖЕО. Проте на сьогодні існує лише закріплений урядовою постановою №151 від 17 лютого 2010 року Порядок проведення перерахунків розміру плати за надання послуг з централізованого опалення, забезпечення холодною і гарячою водою і водовідводу. Що стосується аналогічного Порядку перерахунку розміру плати за утримання прибудинкових територій, то відповідний проект постанови Кабміну підготовлений профільним міністерством лише в січні 2013 року і поки що не затверджений.

Тому ЖЕО зможе спокійно відмовити в перерахунку тарифу за утримання прибудинкової території, пославшись на відсутність відповідного порядку. В цьому випадку слід або чекати ухвалення відповідного урядового розпорядження, маючи при цьому на руках акт-претензію за фактом наявності неприбраного снігу і/або сміття, або звернутися до суду з позовом про відшкодування морального збитку. Хто буде відповідачем – уряд в особі профільного міністерства або міська влада в особі ЖЕО – вирішувати кожному.

Джерело фото: Наталія Ільїна

Новини партнерів

Loading...

Новини Trembita.info

Останні новини

17:22

В Киеве водитель на скорости врезался в заправку

16:30

Кличко: Столичные дороги ремонтируют компании, которые могут гарантировать качество и срок эксплуатации

15:26

«Укрзализныця» запустит поезд «Киев-Бердянск-Покровск»

14:48

Киевские спасатели получили новую экипировку

14:04

В Киеве грабители напали с ножом на прохожего ради 20 гривен

Архів

kyiv.comments.ua

block2

kyiv.comments.ua
Загрузка...

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине

  © «Комментарии:», 2014

Система Orphus