КИЇВ

Елітні ресторани Києва продовжують нахабно диміти

0

За три місяці дії «антитютюнового» закону людей з сигаретою в закладах громадського харчування стали бачити в 2,3 рази рідше

 Про це, як повідомляє кореспондент «Коментарів», повідомила доцент Школи охорони здоров´я НаУКМА, розповідаючи про результати дослідження, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології.

Дослідження показало, що підтримка заборони паління в приміщеннях барів і ресторанів залишається на стабільно високому рівні. Так, 74% респондентів (у тому числі 54% курців і 83% некурців) підтримали нововведення. При цьому 28% опитаних заявили, що бачили курців у стінах закладів громадського харчування. Для порівняння: у 2010-му цей показник становив 64%.

Втім, уточнюють дослідники, з цього не випливає, що 28% ресторанів порушують закон, оскільки респонденти протягом звітного періоду могли ходити як в один з них, так і в кілька. У той же час, наявні дані дозволяють сказати, що 93% українських закладів громадського харчування сприйняли закон всерйоз. При цьому, як зазначила координатор Коаліції «За вільну від тютюнового диму Україну» Ганна Гопко, 7%, що залишилися, - це найчастіше бари і ресторани сегменту «VIP», з якими активістам ще належить поборотися.

Крім того, дослідження показало, що за минулі 3 роки ризик наткнутися на тютюновий дим у приватних компаніях скоротився з 32% до 18%. Також з 39% до 27% скоротилася кількість тих, у кого дозволено курити вдома. А от кількість тих, хто бачив курців у держустановах злегка зросла - з 10% до 14%.

Варто додати, що наступним після вигнання курців з кафе і ресторанів може стати заборона на паління в автомобілі, а якому присутні діти. Введення такої норми підтримали 35% респондентів, і активісти впевнені, що депутатам Верховної Ради варто взяти це до уваги.

Як повідомляли «Київ. Коментарі», 16 грудня 2012 року в Україні набув чинності закон про заборону куріння в громадських місцях, зокрема, в кафе, барах та ресторанах.

Новости партнеров

Loading...

Новости Trembita.info

Последние новости

18:26

Правозащитники вступились за цыган с Лысой горы

17:53

В Киеве завтра перекроют Южный мост и Харьковский путепровод

17:32

Небольшой дождь: погода на 25 апреля

16:57

Киевлян приглашают на пикник-пати в парк «Феофания»

16:18

Киевские власти прокомментировали возможное подорожание проезда в городском транспорте

Архів

kyiv.comments.ua

block2

kyiv.comments.ua
Загрузка...

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине

  © «Комментарии:», 2014

Система Orphus