КИЇВ

Із завтрашнього дня кияни не зможуть виїхати без паспорта

0

В «Укрзалізниці» стверджують, що запровадження обов’язкового зазначення імені пасажира на квитку і перевірка паспортів під час посадки допоможе боротися з інтернет-шахраями

Запровадження обов’язкового продажу іменних квитків з 6 квітня пов’язане з тим, що в квітні «Укрзалізниця» почне продаж квитків на потяги далекого прямування без необхідності обміну їх в касах вокзалу.

Про це, як передає кореспондент «Коментарів», повідомив перший заступник начальника Головного пасажирського управління «Укрзалізниці» Ігор Бреус.

«Наказ Мінінфраструктури та Міністерства доходів і зборів України про надання електронному залізничному квитку з QR-кодом статусу фіскального документа може бути підписаний у квітні. Нині документ перебуває на погодженні. Думаю, до кінця місяця він буде підписаний і набуде чинності», - зазначив чиновник.

Так, за новими правилами, пасажир, який купив квиток через інтернет, повинен буде роздрукувати його вдома і під час посадки в потяг має надати роздрукований квиток разом із посвідченням особи провіднику, який спеціальним пристроєм зчитає унікальний код квитка.

Зазначимо, що такий експеримент уже діє під час продажу квитків на швидкісні потяги Hyundai.

Під час такого способу продажу квитків, на думку керівництва «Укрзалізниці», пред’явлення документів, що засвідчують особу, необхідне - це має вберегти пасажирів від шахраїв і ксерокопіювання квитків, куплених через інтернет.

За словами Бреуса, «Укрзалізниця» розраховує, що нововведення допоможе позбутися бланків суворої звітності та заощадити до 50 млн грн на рік. При цьому, впровадження системи автоматичної компенсації коштів у разі поверненні електронного квитка поки заплановано на «найближче майбутнє». Така система має дозволити перераховувати пасажиру гроші за повернутий квиток на банківську картку, з якої було здійснено оплату під час його купівлі.

При цьому, в «Укрзалізниці» запевняють, що після введення «іменних квитків» черги в касах вокзалів не збільшаться

«Ця система вже діяла у 2000-2007 роках. Ми впевнені, що до збільшення черг це не призведе», - підкреслив Ігор Бреус.

Нагадаємо, починаючи з 6 квітня, при оформленні квитків для проїзду залізничним транспортом, необхідно буде вказати прізвище та ім’я пасажира. Паспорт або інший документ, що засвідчує особу, пасажиру потрібно буде пред’явити вже під час посадки в потяг. Оскільки прізвище та ім’я пасажира буде вноситися касиром зі слів особи, яка купує квитки, навіть за наявності трьох помилок у написанні, квиток буде дійсним.

Згідно з переліком «Укрзалізниці» документами, що засвідчують особу можуть бути: паспорт громадянина України, паспорт для виїзду за кордон, дипломатичний паспорт України, посвідчення особи моряка, посвідчення члена екіпажу, тимчасове посвідчення громадянина України, посвідчення водія, посвідчення особи без громадянства для виїзду за кордон, проїзний документ для виїзду за кордон особи, яка визнана біженцем, та особи, яка потребує додаткового захисту, довідка про звернення за захистом в Україні, посвідка на постійне проживання, посвідка на проживання, картка мігранта, посвідчення біженця, паспортний документ іноземця та особи без громадянства.

Джерело фото: Наталя Ільїна

Новини партнерів

Loading...

Новини Trembita.info

Останні новини

17:22

В Киеве водитель на скорости врезался в заправку

16:30

Кличко: Столичные дороги ремонтируют компании, которые могут гарантировать качество и срок эксплуатации

15:26

«Укрзализныця» запустит поезд «Киев-Бердянск-Покровск»

14:48

Киевские спасатели получили новую экипировку

14:04

В Киеве грабители напали с ножом на прохожего ради 20 гривен

Архів

kyiv.comments.ua

block2

kyiv.comments.ua
Загрузка...

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине

  © «Комментарии:», 2014

Система Orphus