КИЇВ

Більше половини столичних автобусів визнали небезпечними

0

Лише 44% від загальної кількості автобусів відповідають нормам безпеки перевезення пасажирів

Про це «Коментарям» повідомили в прес-службі Міністерства інфраструктури України.

Як наголошується в повідомленні, в Україні налічується 20,3 тис. пасажирських автоперевізників, які мають автопарк у 85,7 тис. автобусів.

При цьому критичної зношеності досягли 12,9 тис. автобусів. У тому числі 200 автобусів, що експлуатуються понад  34 роки, 1200 - від 29 до 33 років, 3600 - від 24 до 29 років, 7900 - від 19 до 24 років. Середня ступінь зношення спостерігається у 16,1 тис. автобусів, термін експлуатації яких становить від 14 до 19 років. Частково відповідають нормам безпеки 19 тис. транспортних засобів, це автобуси, які  перебувають в експлуатації від 8 до 13 років.

Повністю ж відповідають нормам, згідно з даними Мінінфраструктури, тільки 37,7 тис. автобусів, термін експлуатації яких становить менш ніж 8 років, а це лише 44% від загальної кількості транспортних засобів.

Виходячи з цього, вітчизняний пасажирський автомобільний транспорт вимагає масштабного оновлення рухомого парку, наголошується в повідомленні Мінінфраструктури. Так, потреба в нових середніх автобусах становить 4,3 тис. одиниць, у великих - 8,3 тис., дуже великих - 10,8 тис.

Вирішити проблему оновлення автопарку пропонується за рахунок пропозиції щодо компенсації відсоткової ставки банківських кредитів перевізникам на придбання нових автобусів вітчизняного виробництва. Відповідні пропозиції Мінінфраструктури вже надало уряду.

«Зараз Мінінфраструктури співпрацює з Мінфіном щодо зниження відсоткової ставки та часткової компенсації відсотків при оновленні транспортних засобів», - розповів перший заступник міністра інфраструктури Костянтин Єфименко.

При цьому, як наголошується в повідомленні, за оцінками експертів, кількість автобусів, які використовуються для пасажирських перевезень без отримання належних дозвільних документів, може досягати більш ніж 160 тис. У зв´язку з цим, у Мінінфраструктури мають намір посилити відповідальність перевізників. Відповідні положення закріплені в підготовленому міністерством проекті Закону України «Про автомобільний транспорт».

Новини партнерів

Loading...

Новини Trembita.info

Останні новини

09:54

Работники аэропорта «Борисполь» копаются в чужих вещах (ВИДЕО)

09:32

На Оболони переименовали детскую библиотеку

08:26

В Киеве прекратили поиски студентки, прыгнувшей с моста Патона

08:19

Киевский парк «Муромец» обустроят в богатырском стиле

18:42

Замковая гора в Киеве получила статус парка

Архів

kyiv.comments.ua

block2

kyiv.comments.ua
Загрузка...

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине

  © «Комментарии:», 2014

Система Orphus